Golf 7 Far Dönüşümü

geronimo47

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba Aracım Golf 7 2014 Comfortline 1.2 Tsi Dsg ve farlarımın hepsi uzun,kısa ve sis farlarım halojen. Aklımda 2 seçenek var. Bildiğim kadarıyla sonradan takılan Xenon farlar muayeneden geçmiyor ve ben farlarımı Kayar Sinyalli Çift J Led Far ile değiştirmek istiyorum aynı zamanda çift mercekli olarak hem uzun hem de kısalar mercekli far olacak şekilde. Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon ampulleri de çıkarıp Led (Beyaz Renk) ampul taktırmayı planlıyorum Sis farları da dahil ki muayeneden sorunsuz geçsin.
Bu 1. seçenek.

2. seçenek
olarak da sadece ampullerimi değiştirmek. Mevcut halojen sarı renkli ampulleri Beyaz renkli Led farlarla değiştirmek. Kısa,Uzun ve Sis Farları da dahil. Öğrendiğim kadarıyla golf 7'de takılı far kod ve watt değerleri şu şekilde;

Kısa Farlar : H7 55 Watt
Uzun Farlar: H15 55 Watt
Sis Farları: H11 ( Fakat Wattt Değerini bilmiyorum) bilen varsa yazarsa sevinirim.

*Bu arada öğrendiğim kadarıyla Kısa Farlara Led Takılacaksa Ampul Sabitleme Aparatı diye bir parça taktırmak gerekiyormuş.

*İkinci bir önemli olay Ampuller değiştirildikten sonra Odak Çizgisi Hizalamayı Çok iyi yapmak gerekiyormuş.

Bu bilgiler ışığında sizlerden öneri ve bilgi rica ediyorum. Anket de bırakacam.

1.Seçenek Farları tamamen değiştirip (Kayar Sinyalli Çift J Led ve Çift Mercekli Far mı taktırayım ve Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon Ampulleri Beyaz Renk Led ile değiştireyim. (Muayeneden Sorunsuz Geçebilmek için) Burada yine sizden önerileri bekliyorum. Bire bir soket sokete uyumlu kaliteli arıza ışığı yaktırmayan ve Muayeneden sorunsuz geçecek bir model.

Yoksa;

2.Seçenek sadece arabada bulunan mevcut halojen farları çıkarıp onları beyaz Led farlarla mı değiştireyim. Bu seçenekte sizlerden Led far marka önerisi de almak istiyorum. (Marka ve Model)

Yine bu seçenekte de çok iyi aydınlatan, kaliteli soket sokete bire bir uyumlu arıza ışığı yaktırmayan ve muayeneden sorunsuz geçecek bir Led Far Marka ve Modeli. Nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim.

Not: 360° Led Far çeşitleri varmış onları önerir misiniz?

Şu an Diyarbakırdayım bu işleri yapabilecek işinin ustası yaptığı işin garantisini verebilecek ve işinin arkasında duracak bir yer tavsiyesi de alabilirim.

Şimdiden vereceğiniz bilgi ve önerileriniz için teşekkkürler.

Anketi 1.Seçenek ve 2.Seçenek olarak açıyorum verdiğim bilgiler doğrultusunda ankete de katılabilirsiniz.:unsure:

Son düzenleme:

Çift j krom şerit kayar sinyalli üründe benim tavsiyem photon d2s led xenon kit taviste edebilirim vermiş olduğumuz farların hiçbirinde bu güne kadar ne ıışık konusunda nede su alma kpnusunda hiçbir olumsuz geri dönüş olmadı ama sadece piyasada ucuz ürünler mevcut far yükseklik motorları yok ledler nokta nokta durmakta o tarz ürünleri tercih etmeyin

Upvote 0
Arkadaşlar konudan bağımsız Çift j led farlarınız kısa ve uzunlar ile birlikte çalışıyor mu ?

Upvote 0
Arkadaşlar konudan bağımsız Çift j led farlarınız kısa ve uzunlar ile birlikte çalışıyor mu ?
Bahsettiğiniz replika farlar ise;
Kısa far perdeleme yaparak uzun far işlevi görüyor. (Selektör yaparken perde sesini duyabiliyorsunuz)
İç taraftaki J nin içinde de LED var ama görsellik için konulmuş

Upvote 0
Bahsettiğiniz replika farlar ise;
Kısa far perdeleme yaparak uzun far işlevi görüyor. (Selektör yaparken perde sesini duyabiliyorsunuz)
İç taraftaki J nin içinde de LED var ama görsellik için konulmuş
Evet hocam replika far benimki. Akşamları kısaları açınca gündüz ledleri kapanıyor sanırım sizinki de bu şekilde mi

Upvote 0
Arkadaşlar bir kaç ayrı siteden model buldum biliyorsunuz benim için en önemlisi Hem uzun farların hem de kısa farların Mercekli olması bir fotoğraf ekliyorum örnek olması açısından mesela oradaki gibi olmasını istemiyorum fotoğrafta da fark edebilirsiniz farlardan biri mercekli diğeri merceksiz.
Aşağı farklı sitelerden bulduğum modelleri bırakıyorum siz hangisini önerirsiniz?

ÇİFT MERCEKLİ ÇİFT J R MODEL KAYAR SİNYALLİ GOLF 7 2014 UYUMLU FUL LED FAR BAKIYORUM

3.jpg

Upvote 0
Upvote 0
Arkadaşlar ÇİFT MERCEKLİ (UZUN+KISA) ÇİFT J GÜNDÜZ LEDLİ R MODEL KAYAR SİNYALLİ FULL LED ŞİMŞEK ETKİLİ FAR TAKIMI ALMAYA KARAR VERDİM
SON OLARAK AMPUL TAKIMI KALDI UZUN VE KISALARA HANGİ MARKA LED AMPUL ÖNERİRSİNİZ
H7 İÇİN;
STARK H7 360 FULL POWER SUPERRIOR FOCUS BAŞLIKLI (ÖZELLİKLE MERCEKLİ FARLAR İÇİN "Odak Hizalama Çizgisi Görüş ve Güvenlik Açısından" ÇOK ÖNERİLİYOR)
Photon Milestone H7 12000 Lumens Kaizen Edition Led Xenon +4 Plus
PHILIPS H7 LED
OSRAM H7 LED
YA DA SİZİN ÖNERECEĞİNİZ H7 LED
Arkadaşlar bir kaç ayrı siteden model buldum biliyorsunuz benim için en önemlisi Hem uzun farların hem de kısa farların Mercekli olması bir fotoğraf ekliyorum örnek olması açısından mesela oradaki gibi olmasını istemiyorum fotoğrafta da fark edebilirsiniz farlardan biri mercekli diğeri merceksiz.
Aşağı farklı sitelerden bulduğum modelleri bırakıyorum siz hangisini önerirsiniz?

ÇİFT MERCEKLİ ÇİFT J R MODEL KAYAR SİNYALLİ GOLF 7 2014 UYUMLU FUL LED FAR BAKIYORUM

Ekli dosyayı görüntüle 57607

Doğuş tavsiyesi üzerine osram almıştım 1.5 yıl olmuştur gayet memnunum.alan birçok kişi de oldu forumdan.hatta yan dinamik sinyalleri de osram’dan almıştım.alternatiflerine göre pahalıydı ama alman kalitesine güvendim
2 gün önce sordum fiyatını 17000 lira dedi

Upvote 0
Arkadaşlar ÇİFT MERCEKLİ (UZUN+KISA) ÇİFT J GÜNDÜZ LEDLİ R MODEL KAYAR SİNYALLİ FULL LED ŞİMŞEK ETKİLİ FAR TAKIMI ALMAYA KARAR VERDİM
SON OLARAK AMPUL TAKIMI KALDI UZUN VE KISALARA HANGİ MARKA LED AMPUL ÖNERİRSİNİZ
H7 İÇİN;
STARK H7 360 FULL POWER SUPERRIOR FOCUS BAŞLIKLI (ÖZELLİKLE MERCEKLİ FARLAR İÇİN "Odak Hizalama Çizgisi Görüş ve Güvenlik Açısından" ÇOK ÖNERİLİYOR)
Photon Milestone H7 12000 Lumens Kaizen Edition Led Xenon +4 Plus
PHILIPS H7 LED
OSRAM H7 LED
YA DA SİZİN ÖNERECEĞİNİZ H7 LED

2 gün önce sordum fiyatını 17000 lira dedi
Hocam ampuller için de en son satın aldığınız modellerin ismini ,fiyatlarını ve kullanım tecrubelerinizi de bekliyorum takibinizdeyim

Upvote 0
@yenısıkot
Doğuş tavsiyesi üzerine osram almıştım 1.5 yıl olmuştur gayet memnunum.alan birçok kişi de oldu forumdan.hatta yan dinamik sinyalleri de osram’dan almıştım.alternatiflerine göre pahalıydı ama alman kalitesine güvendim
20,000 tl rakamlarına ulastı arac deıstırmek daha mantıklı far almaktan .

Upvote 0
Hocam ampuller için de en son satın aldığınız modellerin ismini ,fiyatlarını ve kullanım tecrubelerinizi de bekliyorum takibinizdeyim
Hocam tamamen vazgeçtim almaktan çünkü youtube üzerinde videolara rastladım almak istediğim ürün "Çift Mercekli Çift J Gündüz Led'li Dinamik Kayar Sinyalli" ürünün videosuna rastladım o videoları izledikten sonra da kendi arabamın far performansına baktım arada dağlar kadar fark var. Ürünü şu an adını yazmayayım bir tuning shoptan alacaktım bana kısalara da photon milestone h7 12000 lümen kaizen edition takacağını söylemişti. Bu bahsettiğim videodaki arkadaş aynı ürüne aynı led ampulden takıp video çekip atmış resmen aydınlatma rezalet. Benim kendi halojen farlarım ki halojen farların bildiğim kadarıyla şu an en çok aydınlatanı osram night braker 200 diye geçiyor lümen değerine baktım 1500 lümen yazıyor max. Nasıl oluyor da benim merceksiz halojen farlarım 12000 lümen LED takılı mercekli fardan daha fazla aydınlatıyor. Sonuçta farın amacı gece yolu aydınlatmak. Tamam kabul ediyorum gündüz Led'li far takımı arabaya gerçekten çok ayrı bir hava katıyor fakat gece yolumu adam akıllı aydınlatamayacaksa ben üstüne bir de para verip daha kötü bir ürün almış olacağım. Bu şartlardan dolayı vazgeçtim.

Upvote 0
Orjinali ne ise öyle bırakmak lazım halojense halojen led ise led elektronik aksam ile aynanmaz bence

Upvote 0

Geri
Üst Alt