Engelli raporu ile ötv muafiyeti

İsim
Ahmet
Araç
Golf 7 1.2 TSİ
Arkadaşlar selam bizde %91 engelli raporu var fiziksel engelli olarak geçiyor şuan bu raporlar bayiden herhangi bir arabayı alabiliyormuyuz detaylar nelerdir açıklarsanız sevinirim ?

Arkadaşlar selam bizde %91 engelli raporu var fiziksel engelli olarak geçiyor şuan bu raporlar bayiden herhangi bir arabayı alabiliyormuyuz detaylar nelerdir açıklarsanız sevinirim ?
Yüzde 90 ve üzeri raporla kdv dahil araç bedeli 450 bini geçmemek kaydıyla araç alma hakkına sahipsiniz .5 yıl satamazsınız.5 yıl içinde sattığınız takditirde ötv ödemek zorunda kalırsınız .

Yüzde 90 ve üzeri raporla kdv dahil araç bedeli 450 bini geçmemek kaydıyla araç alma hakkına sahipsiniz .5 yıl satamazsınız.5 yıl içinde sattığınız takditirde ötv ödemek zorunda kalırsınız .
her türlü %90 üstü de %90 altıda 450 bin limit var mı ?

böyle birşey gördüm de 450 bin yazılmamış

Ötv muhaffiyet yüzde 90 üstü içindir.özel tertibatlı kişi sadece kendi kullanımı için yüzde 90 altı oluyor diye biliyorum .

Araç üst limitleri her yıl günceleniyor resmi gazetede
bende araştırıyorum da geçen bi arkadaşım %90 altı özel tertibatlı araç için 450 bin tl sınır var %90 üzerine yok dedi ondan sorayım dedim internette bunla alakalı birşey bulamadım

Geri
Üst Alt