Cam Değişimi ve Şerit Takip Kamerası Taktırma Sürecini Bitirdik

Hayırlı olsun . Ben de aykan kayseriye telefon da sordum olmaz demişlerdi . Benim araç skoda acaba ondan olabilir mi ? yada yüz yüze mi olması gerek
hocam skoda aykanda degil ama iyi bir servis-hasar danismani problemleri cozuyor

Aracımın ön camında araç içi kamera mevcut. Normalde enerjiyi çakmaklıktan alıyorum. Ama enerjiyi sigortadan almak için gerekli kablo ve aparatları yakın zamanda temin ettim ve aylardır torpidoda saklıyorum. Enerji kablosunu, Sigortaya taşımam için gözlük saklama/aydınlatma düğmelerinin olduğu bölgeyi açıp altından geçirmem gerekiyor. Bu işlemi sağı solu delmeden yapmak mümkün mü ? Haftaya cumartesi servise gidiyorum rutin yıllık bakım için, sanmıyorum ama belki yardımcı olurlar diye umut ediyorum :)

Aracımın ön camında araç içi kamera mevcut. Normalde enerjiyi çakmaklıktan alıyorum. Ama enerjiyi sigortadan almak için gerekli kablo ve aparatları yakın zamanda temin ettim ve aylardır torpidoda saklıyorum. Enerji kablosunu, Sigortaya taşımam için gözlük saklama/aydınlatma düğmelerinin olduğu bölgeyi açıp altından geçirmem gerekiyor. Bu işlemi sağı solu delmeden yapmak mümkün mü ? Haftaya cumartesi servise gidiyorum rutin yıllık bakım için, sanmıyorum ama belki yardımcı olurlar diye umut ediyorum :)
Hocam şerit takipli cam mı taktırcaksınız? Servis istediğiniz konuda yardımcı olmaz.Denizlide ben araç içi kameranızı istediğiniz şekilde ve şerit takip kamerası montajı yapabilirim.

Tekrardan merhaba . Şuan şerit takip uyumlu cam takıldı ama sizde de oldu mu bilmiyorum ama kodiaq ta beklemediğim bir sorun çıktı. Ön camdaki braketin üst kısmı tavan döşemesine denk geldi . Camı koymak için mecburen tırnak kısımlarına gelen tavan döşemesi az kesildi ama daha sonrada kamera döşemeye denk geldi ama artık kesemeden koyduk ki kapakların kodunu bilmediğim için sipariş verememiştim . Ne kadar kesileceğini tahmin edemedik . Sonuçta fotodaki yerler hafif kesildik, o durumda kaldı . Kapak kodlarını bulduk sonra. Ama şimdi takmak için kesilmesi lazım ama cam var keb nasıl kesilir . Döşemeciler düzgün bir şekilde kesebilirmi tedirginim aslında ama artık bir şekilde olacak inşallah .

Ekli dosyalar

• 15C0EA45-F418-4CDA-9B8C-3EF83B57B99B.jpeg
    15C0EA45-F418-4CDA-9B8C-3EF83B57B99B.jpeg
    130.2 KB · Görüntüleme: 64
hocam oncelikle hayirli olsun
golflerde oranin devaminda arac ic aydinlatmalari geliyor hemen dediginiz yerde bi trim var onu cikartinca problem olmuyor bosluk saglaniyor

dosemeyi bence kestirmeyin kucuk plastik spiralleri ile triminizi traslayin derim ben tabi tirnaklar var mi geldigi yerler neresi onlari bilmeden konusuyorum

Tekrardan merhaba . Şuan şerit takip uyumlu cam takıldı ama sizde de oldu mu bilmiyorum ama kodiaq ta beklemediğim bir sorun çıktı. Ön camdaki braketin üst kısmı tavan döşemesine denk geldi . Camı koymak için mecburen tırnak kısımlarına gelen tavan döşemesi az kesildi ama daha sonrada kamera döşemeye denk geldi ama artık kesemeden koyduk ki kapakların kodunu bilmediğim için sipariş verememiştim . Ne kadar kesileceğini tahmin edemedik . Sonuçta fotodaki yerler hafif kesildik, o durumda kaldı . Kapak kodlarını bulduk sonra. Ama şimdi takmak için kesilmesi lazım ama cam var keb nasıl kesilir . Döşemeciler düzgün bir şekilde kesebilirmi tedirginim aslında ama artık bir şekilde olacak inşallah .
hocam vw modellerinde o kısım açık gelir. fakat skoda modellerinde kesmek şart. kesilen kısım kapak altında kalacaktır. sorun edilecek bir şey yok . tabiki bence :)

hocam vw modellerinde o kısım açık gelir. fakat skoda modellerinde kesmek şart. kesilen kısım kapak altında kalacaktır. sorun edilecek bir şey yok . tabiki bence :)
keme işi sorun olmazsa sorun yok zaten Döşemeciler nasıl kesiyorlar bilmiyorum

Döşemeyi keseceğinize tırnakları oturacak şekilde kapağı traşlasanız olmuyor mu acaba? İki türlü de görünmeyecek o kısım sanırım.

Döşemeyi keseceğinize tırnakları oturacak şekilde kapağı traşlasanız olmuyor mu acaba? İki türlü de görünmeyecek o kısım sanırım.
olmaz kapak açıkta kalıyor. altta kalan döşemenin kimseye yararı yok . kapak temiz kesilecek malzemeden değil. göze batar.

hocam oncelikle hayirli olsun
golflerde oranin devaminda arac ic aydinlatmalari geliyor hemen dediginiz yerde bi trim var onu cikartinca problem olmuyor bosluk saglaniyor

dosemeyi bence kestirmeyin kucuk plastik spiralleri ile triminizi traslayin derim ben tabi tirnaklar var mi geldigi yerler neresi onlari bilmeden konusuyorum
Teşekkürler . Bakalım gelsin trimler o zaman bir karar vereceğim . Sanki döşemeyi kesmek daha iyi olacak gibi . Hem de kablolar için bir yer açılmış olacak gibi.

maket

maket bıçağı ile hocam. temiz kesiliyor.
Bende öyle düşündüm ama bistüri ile kumaşı daha kolay kestiklerini gördüm . bu da kumaş ve mukavva benzeri bir şey . Bende bistüri daha iyi olur diye düşümdüm. Aslında servisde sanırım kaporta makası ile kestiler düzgün oldu . ama cam yoktu kolay oldu şekil vermesi kolay olmuştu.

Tekrardan selamlar . Şerit takiple ACC kablolarını takacağım. Hangi kablolar nereye tam çıkaramadım . Tahmin ettiğim oldu ama emin olamadım . Fotoğraf üzerinden yardımcı olabilir misiniz . Birde şerit takipten gelen daha kısa bir yeşil kablo var onu hiç anlamadım .
Acc den gelen ; 2 no gateway e
1 ile C birbirine bağlanacak
3 acc elektirik
A boşta ?
yeşil kablo 32 elektirik ?

Ekli dosyalar

• 47F5EF26-8130-4D29-8037-862451B9F859.jpeg
    47F5EF26-8130-4D29-8037-862451B9F859.jpeg
    198.1 KB · Görüntüleme: 41
  • 5DDCD3A6-6A12-4367-859C-C8F81CBDA13A.jpeg
    5DDCD3A6-6A12-4367-859C-C8F81CBDA13A.jpeg
    142.7 KB · Görüntüleme: 43