2022 Yılı ÖTV Düzenlemesi Geldi

zdezen

Üye
İsim
Ozdes
Araç
XC90
Az önce Cumhurbaşkanlığı kararınca Resmi Gazete'de ÖTV indirimi yayınlanmıştır. B segmenti araçların çoğunu, C segmentinde ise boş paketleri etkileyecek gibi duruyor. 1600cc aşağısındaki araçlardaki %80'lik dilim ise çoğunda %70'e düşecek gibi.

Ekran görüntüsü 2022-01-13 025407.png

Kaynak: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/01/20220113-2.pdf

edit----

Hesapladığım fiyatları kaldırdım, güncel fiyat listesi aşağıda paylaşılmıştır.

Zor zamanlarda bir şeyler yapmaya çalışmışlar fakat 0 araç bulunabilirse. Bakalım stoktan araçlar çıkmaya başlayacak mı göreceğiz. Araç satışları azalmıştı, bayiler can çekişiyordu neler olacak. En çoksa al-satçı tayfanın, galericinin durumunu merak ediyorum.

Son olarak bu indirimle Golf 8 Impression bana bi göz kırpıyor ama tahrik olmamaya çalışıyorum. :D

Kötü senaryoların yazıldığı bu zamanlarda ÖTV'yi tl üzerinden değerlendirmeleri bakalım ne kadar işe yarayacak. Zaten çoğu araç dolar yüzünden %80'ini aşmıştı. Umarım araç almayı düşünen arkadaşlar için faydalı bir indirim olmuştur.

Son düzenleme:

Bugün life palet polo sormuştum dsg 410 bin fiyat söylediler ama araç yok tabi
Bakalım kaç para olacak yeni oranlarla ve araç bulunabilecek mi ?

En azından mantıklı bir iş olmuş. 2019 model golfe 600 bin yazan arkadaşlar merak ediyorum ne diyecek bu duruma. Ha birde sıfır alip stok yapanlar var. 😂😂😂

Fiyatlar nasıl oynar göreceğiz umarım güzel rakamlar oluşur…

Dolar düşmez, hükümet 14₺ ye çıkmasın diye al sat yapıyor bozduruyor para piyasaya sürüyor dün gece olduğu gibi… doları 14₺ altında tutması için bir şeyler satıp piyasaya sürmesi gerekiyor, dün 1-24₺ borç aldıkları söylenen ve mart ayında nakit yada mal karşılığı parası ödenecek arap devlerinin açıklaması gibi varlık fonundaki şirketleri istemişler muhtemelen verirler denize düşen yılana sarılır… Eğer bu haber doğru ise dolar düşmesin ülke malı ülkede kalsın…

Türkcell - Türksat - Türk Telekom içinde olduğu 28 kaymaklı şirket…

https://www.tvf.com.tr/portfoyumuz

https://www.paraanaliz.com/2022/dov...ini-almak-icin-harika-bir-firsat-g-21889/amp/

ÖTV indirimi değil, matrah güncellemesi, kabaca 425 bin liranın altındaki otomobilleri etkiliyor.

Başlıkta yazan hesaplamaların hepsi yanlış olmuş, yeni fiyatlar sırasıyla yaklaşık olarak 372, 320, 329 ve 386 bin lira.

Benzinin 14 lira olduğu alemde

%10 indirimle milletin sazanlayacağını zannediyorlar.

10-15 bin km deki
İmpression bir golf anca 350 eder 2. Elde? Bu düzenlemeden sonra

Hadi görelim ilanları ? Su an 420 fiyatlarda lar impressionlar

399 a düşmekle olmaz o isler

Net 350 den fazlası haram olur.

14 den depoyu doldur
@metinkar gibi aracı doldur

Dolduramazsınız !!!!

Matrahların sayısı artmış ama aralığı düzgün artmadığı sürece böyle düzenlemelerin kullanıcıya faydası yok. Galericiler halen stok yapıyor, bayiler fatura kestikleri araçları sıfır diye 2.el olarak satıyorlar. Aksesuar cam filmi vs diyerek 1000 lira etmeyecek şeylere 10-20 bin lira ekliyorlar.

İmpression 420 den 372 ye gerilemiş

Sabah dedigigim gibi

Ayyy bayide yine yok gideyim 420 ye alsatçıdan 1000-2000 km olanı alayım diyen hür iradesini kullanabilir ama

10-15 bin km impression bir golf 350 bin den bi kuruş fazla etmez.

Sıfırı 370 beee??

Sabah dedigigim gibi

Ayyy bayide yine yok gideyim 420 ye alsatçıdan 1000-2000 km olanı alayım diyen hür iradesini kullanabilir ama

Sıfırı 370 beee??
3 Ocaktaki impression golf fiyatı 394.700 imiş hocam. Ayrıca diğer golf donanımların hiçbiri etkilenmemiş görünüyor

Sabah dedigigim gibi

Sıfırı 370 beee??

Katılıyorum hocam fakat öyle etmez böyle etmez diyerek ne günlere geldik. Aşağı yukarı 20bin indirimin olduğu bu güncellemeyle birlikte varsa araç alınabilir. Çünkü bu fiyatları da arıyor olacağız.

Geri
Üst Alt