4 aylık tecrübelerim sonucu yaşadığım sorunlar

robben69

Yeni Üye
İsim
hakan
Merhaba;

yaklaşık 4 aydır kullanıyorum life aracımı. Forumda okuduğum kadarıyla yaşadığım sorunların bazılarını diğer kullanıcılarda yaşamış. Bu sorunları yaşayan var mı yada serviste çözüm üretilebilen?

• Akan trafikte giderken frene bastığımda sanki fren pedalının ötesinde bişeyler kırılıyor. Çat çat ediyor.
  • Gaz pedalına basarken ve gazdan ayağımı çekince tıs sesi geliyor.
  • Benzin deposu doluyken deponun içindeki benzin sallandıkça lop lop ses geliyor.
  • Yakıt tüketimi çok fazla. Ankarada şehir içi 2.000 kullanımım 7 - 7.5 litre arası. (koltuk ısıtma açık kullanırım genelde) 8 yıl golf 7 kullandım aynı yol - trafikte daha az yakıyordum. Ortalamam 6.2 litreydi. Hybirt diye aldık bu kadar çok yakması normal mi?

Son düzenleme:

Ankara şehiriçi benim de 7-7.5 lt/100km. Sizin araçta mı 1500cc.

Upvote 0
Benzin deposu doluyken deponun içindeki benzin sallandıkça lop lop ses geliyor.
Hocam bu zenginlik sesi :) Golf 7 de de var, çok nadir duyabiliyorum ben.

Keyifli sürüşler dilerim, diğer maddelerden bilgisi olanlar mutlaka yardımcı olacaktır.

Upvote 0
Yok hocam 1.0 benimki.
Benim 1.5 tsi. eTsi değil ama. Aynı yakıyormuşuz. Ama ben çok trafikte vs zaman geçirmiyorum. İncek-oran vs oralara çıkarsam 8.5ları görüyorum. V-power kullanıyorum sıfır kmden itibaren. Bikaç kez BP denedim tsi’ın yakıtı bp dir diyenler olduğu için. Fark göremedim. Bi depo ile şehir içi 550-620km arası gidiyorum. Şehir dışı +800km civarı

Upvote 0
Merhaba;

yaklaşık 4 aydır kullanıyorum life aracımı. Forumda okuduğum kadarıyla yaşadığım sorunların bazılarını diğer kullanıcılarda yaşamış. Bu sorunları yaşayan var mı yada serviste çözüm üretilebilen?

• Akan trafikte giderken frene bastığımda sanki fren pedalının ötesinde bişeyler kırılıyor. Çat çat ediyor.
  • Benzin deposu doluyken deponun içindeki benzin sallandıkça lop lop ses geliyor.
  • Yakıt tüketimi çok fazla. Ankarada şehir içi 2.000 kullanımım 7 - 7.5 litre arası. 8 yıl golf 7 kullandım aynı yol - trafikte daha az yakıyordum. Ortalamam 6.2 litreydi. Hybirt diye aldık bu kadar çok yakması normal mi?
Merhabalar,

Ben de yaklaşık 4 aydır 1.0 life kullanıyorum. Frene basınca gelen çıt sesi ve gaza basınca gelen ses serbest sürüşe geçerken ve çıkarken geliyor. Ama son zamanlarda çok azaldı. Belki de kulağım alışmış da olabilir emin değilim. Benzin deposu sesini 1-2 kez duydum ama rahatsız etmedi, sürekli gelir ve rahatsiz edici olursa yalıtım ile çözeceğim, forumda çözümü anlatılmıştı.
Yakıt konusunda ise hemfikir değilim, işe gidiş gelişim 7-8 km olmasina rağmen 6-6,5 civari yakıyor. Şehir içi uzun kullanımlarda 3,7 görmüşlüğüm var, genelde 4-5-5,5 arasi. Sehirlerarasi ise 6 civari yakiyor.
Genelde işe gelis gidislerde kullandigim icin 5000km olan aracimin ortalamasi 6,2. Genelde sakin kullanirim araci.

Upvote 0
Merhaba;

• Yakıt tüketimi çok fazla. Ankarada şehir içi 2.000 kullanımım 7 - 7.5 litre arası. 8 yıl golf 7 kullandım aynı yol - trafikte daha az yakıyordum. Ortalamam 6.2 litreydi. Hybirt diye aldık bu kadar çok yakması normal

Merhaba;

• Yakıt tüketimi çok fazla. Ankarada şehir içi 2.000 kullanımım 7 - 7.5 litre arası. 8 yıl golf 7 kullandım aynı yol - trafikte daha az yakıyordum. Ortalamam 6.2 litreydi. Hybirt diye aldık bu kadar çok yakması

Merhaba;

• Yakıt tüketimi çok fazla. Ankarada şehir içi 2.000 kullanımım 7 - 7.5 litre arası. 8 yıl golf 7 kullandım aynı yol - trafikte daha az yakıyordum. Ortalamam 6.2 litreydi. Hybirt diye aldık bu kadar çok yakması normal mi?
Merhaba bu yazdıklarınızın hiçbiri bende olmadı 1.0 dsg life etsi model sadece 2 defa sorun yaşadığım geri viteste ekran görüntüsü 2 kez dondu.Bide koltuk ısıtma yolcu tarafındaki arasına kapatıyor başka problem yaşamadım.Yakit için lastik basinclarini kontrol edin 36 psi olacak şekilde ayarlayın ben şehir içi 6 6.3 uzun yolda ise 3.0 yakaladım tek kişi klima açık yaklaşık 50 kiloda ağırlık varken birde depoyu fullemeyin daha az ağırlık koymuş olursunuz artık heryerde yakıt istasyonları var.İyi günler

Upvote 0

Geri
Üst Alt