Golf 8 Serbest Sürüş Modu

etpalaz

Yeni Üye
İsim
Ediz Tolga Palaz
Merhabalar,

Golf 8 Life aracımda son iki gündür serbest sürüş modunu göremiyorum.

Normalde yolda giderken ayağımı gazdan çektiğimde devir saati sıfıra inip ekranda Serbest Sürüş yazardı. Araç o şekilde tekrar gaza veya frene basana kadar süzülür giderdi.
Son iki gündür ayağımı gazdan kestiğimde devir saati 1500 civarında duruyor. Tüketim 0.0 gösteriyor. Yokuş aşağı olsa anlayacağım ama bu düz yolda oluyor. Araç yine süzülüyor ama serbest sürüşle fark var mı emin değilim.

Serbest Sürüşün aktif olması için asgari gereklilikler nedir acaba? Yanlışlıkla bir şeyleri mi açtım veya kapattım?

Bu konuda bilgisi veya fikri olan varsa paylaşsın lütfen.

Teşekkürler...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Havalar çok soğuk olduğunda kalorifer çalışırken yada cam rezistansları çalışırken aracın enerjiye ihtiyacı olduğu için olabilir. Motor sıcaklığı uygun seviyede olmadığı içinde olabilir. Başka bir ihtimalde akünün zayıf olma ihtimali.

Upvote 0
Selamlar, bende de durum aynı. motor ısındıktan sonra tekrar motoru kapatarak ilerleyebiliyor.

aracı uzun süre kullanarak araç tam ısındığında deneme yaptınız mı?

Upvote 0
Selamlar, bende de durum aynı. motor ısındıktan sonra tekrar motoru kapatarak ilerleyebiliyor.

aracı uzun süre kullanarak araç tam ısındığında deneme yaptınız mı?

Haklı olabilirsiniz. Ben işten eve kısa mesafe gidip geliyorum. Uzun gittiğimde tekrar kontrol edeyim. Teşekkürler...

Upvote 0

Geri
Üst Alt