Farlardaki güneş yanığı

orhangokce

Yeni Üye
İsim
Orhan
Araç
Golf 6
Farlardaki güneş yanığından dolayı olduğu söylenen bir kötü görüntü var,o kadar ki farın aydinlatmasinda bile problem var Sorduğum arkadaşlar 150 TL civarına yapıldığını ancak birkaç ay sonra tekrar aynı problemle karşılaşıldığını söylediler. Forumda far güneş yanığı falan arattım ama bulamadım. Çözüm için fikilerinizi,deneyimlerinizi paylaşır mısınız?Teşekkürler..IMG_20211226_120640.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20211226_120640.jpg
    IMG_20211226_120640.jpg
    235.2 KB · Görüntüleme: 1

Far camı değişimi, çıkma far veya replika led far ile çözüm sağlanabilir. Veya farı temizletip üzerine şeffaf folyo da yapılabilir.

Upvote 0
Ahmet bey farı değiştirsem de devam eder gibi.. doğru mu düşünüyorum?

Upvote 0
Farlardaki güneş yanığından dolayı olduğu söylenen bir kötü görüntü var,o kadar ki farın aydinlatmasinda bile problem var Sorduğum arkadaşlar 150 TL civarına yapıldığını ancak birkaç ay sonra tekrar aynı problemle karşılaşıldığını söylediler. Forumda far güneş yanığı falan arattım ama bulamadım. Çözüm için fikilerinizi,deneyimlerinizi paylaşır mısınız?Teşekkürler..Ekli dosyayı görüntüle 53298
Hocam iyi akşamlar
Ben benzer bi durum yaşadım
Kuş dışkısı güneşten dolayı çıkmıyordu iz yapmıştı bende bir yerde gördüm dış macunu ile sorunu çözebilmiştim
Sizin sorun daha farklı gibi Ama denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum

Upvote 0
Merhaba aynı durum diğer aracımda olmuştu 150 dışarıya vermektense 1Litre(Yaklaşık 30-40 araba çıkıyor) kloroform ve zımpara alarak yarı maliyetine kendim uygulama yapmıştım 7/24 güneşin altında duran aracımda parlaklık Tam 10 ay gitmişti 10.ayın sonunda en ince zımpara 2dk ovalayıp tekrar parlatmıştım ppf veya seramik kaplatırsanız daha uzun gidebilir.
(Duvar kenarındaki far 10.ayın sonunda en ince zımpara ile ovalamış kloroform uygulanmış hali
) (Dıştaki far 10.ay sonundaki parlak hali )
IMG_0416.JPEG

Son düzenleme:
Upvote 0
Kloroform ile uygulama yapacaksanız kesinlikle iyi bir maske kullanın ve açık havada uygulama yapın. Solunması tehlike arz eden bir maddeymiş.

Upvote 0
Hocam iyi akşamlar
Ben benzer bi durum yaşadım
Kuş dışkısı güneşten dolayı çıkmıyordu iz yapmıştı bende bir yerde gördüm dış macunu ile sorunu çözebilmiştim
Sizin sorun daha farklı gibi Ama denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum
Cevabınız için teşekkür ederim, diş macununu içine nasıl sürebildiniz? Diş macunu markası neydi🥰

Upvote 0
Merhaba aynı durum diğer aracımda olmuştu 150 dışarıya vermektense 1Litre(Yaklaşık 30-40 araba çıkıyor) kloroform ve zımpara alarak yarı maliyetine kendim uygulama yapmıştım 7/24 güneşin altında duran aracımda parlaklık Tam 10 ay gitmişti 10.ayın sonunda en ince zımpara 2dk ovalayıp tekrar parlatmıştım ppf veya seramik kaplatırsanız daha uzun gidebilir.
(Duvar kenarındaki far 10.ayın sonunda en ince zımpara ile ovalamış kloroform uygulanmış hali
) (Dıştaki far 10.ay sonundaki parlak hali )
Ekli dosyayı görüntüle 53325
Böyle bir şey yapmayı,aracımla uğraşmayı,garaj işlerini çok seviyorum.Ama sanırım sitede yaşayıp izleyenlerin olduğunu bilmek beni tüm bunlardan alikoyuyor😞

Upvote 0
Cevabınız için teşekkür ederim, diş macununu içine nasıl sürebildiniz? Diş macunu markası neydi🥰
Ben dışarıdan yaptım yaklaşık 6 santim kadar sıktım fara sonra yumuşak sünger ile yuvarlak şekilde ovaladım bütün farı 5 dk kadar
Colgate vardı evde onu kullanmıştım😁

Upvote 0

Geri
Üst Alt