Golf 7 - Klima Ortadan Üflemiyor

İsim
Ahmet
Araç
Golf 7
Selamun aleyküm cümleten soğuk Ankara sabahında arabayı çalıştırmaya indim belli bir süre sonrası cama verdim ısıyı sonra ilerledikten sonra camdan çekip orta kanallara verdim ama bi sağ bi sol taraftan üflediğini farkettim ortadan herhangi bir üfleme yapmıyor yardım edecek dilinden anlayan varsa yardım edebilir mi

Son düzenleme:

Aynı sorun bende de var hala düzelmiş değil. Resetleme yaptım fan ayarını max denedim sıcaklığı düşürdüm falan ama hiç bir düzelme olmadı. Birkaç elektrikçiye sordum ön göğüsün sökülüp yönlendirme motoruna bakılması gerektiğini söylediler. Bende göğüsü söktürmek istemedim açıkcası bu şekilde idare ediyorum cama vererek ısınmaya çalışıyoruz. İşin aksi yanı ayağa da üflemiyor. Anlık hızlı geçişlerde bozulabiliyormuş yönlendirme dişlisi yada motoru.

Aynı sorun bende de var hala düzelmiş değil. Resetleme yaptım fan ayarını max denedim sıcaklığı düşürdüm falan ama hiç bir düzelme olmadı. Birkaç elektrikçiye sordum ön göğüsün sökülüp yönlendirme motoruna bakılması gerektiğini söylediler. Bende göğüsü söktürmek istemedim açıkcası bu şekilde idare ediyorum cama vererek ısınmaya çalışıyoruz. İşin aksi yanı ayağa da üflemiyor. Anlık hızlı geçişlerde bozulabiliyormuş yönlendirme dişlisi yada motoru.
Aşağıaki konuyu okuyup deneyiniz..

https://www.golftutkusu.com/topic/16470-klima-yueze-ueflemiyor/#post-314135

Genel olarak da kullanma kılavuzunu gözden geçiriniz.
Teşekkür ederim kardeşim bilmiyordum konu olduğunu biraz kafama takıldı yapacak bişi yok ne yazıkki teşekkür ederim

Ne yapıcaz be abi canımı sıktı sabah sabah daha yeni bakımdan çıkmıştı 65 binde ki arabanın ne ara kliması bozulur böyle acaba abi bu kilima filtresini filan mı takamadılar da serviste ondan mı üflemiyor aklıma geliyor ama ufak ihtimal çözüm için beklemede kalacam bakalım

@Ahmet Dağlı sorun değil. Sadece bazen sorun olmayan durumlar da sorunmuş gibi algılanabiliyor. Tavsiyem çalışma mantığı dışında bir durum mu onu tespit etmeniz içindir. Manuel olarak tuşa basınca da üfleme yapıyorsa @Garcia bahsettiği gibi teknik bir problem vardır.

Ne yapıcaz be abi canımı sıktı sabah sabah daha yeni bakımdan çıkmıştı 65 binde ki arabanın ne ara kliması bozulur böyle acaba abi bu kilima filtresini filan mı takamadılar da serviste ondan mı üflemiyor aklıma geliyor ama ufak ihtimal çözüm için beklemede kalacam bakalım
Yok kardeşim sorun tamamen teknik. İnan bende çok fazla araştırdım soğukta torpidonun altına yattım söktüm heryeri orada motorları var baktım klimayı çalıştırdım ses var hava sesi de var ama bi tuhaflık var çalışmıyor. Motorun dışında birde yönlendirici dişlileri var o sıcak ve soğuk ayarı yapıyor ya onlar dişliden çıkıyor yada motorun kendisinde sorun var. Önemli olan motora ulaşmak ama bunun için de ön göğüsü şahsen ben söktürmekten yana değilim. Ya sökmeden çözebilecek bir elektrikçi bulacağım yada servisleri dolaşacağım bakalım. Çözüm bulursak konuya işleriz başına gelecek arkadaşlara da vesile olmuş olur.

Yok kardeşim sorun tamamen teknik. İnan bende çok fazla araştırdım soğukta torpidonun altına yattım söktüm heryeri orada motorları var baktım klimayı çalıştırdım ses var hava sesi de var ama bi tuhaflık var çalışmıyor. Motorun dışında birde yönlendirici dişlileri var o sıcak ve soğuk ayarı yapıyor ya onlar dişliden çıkıyor yada motorun kendisinde sorun var. Önemli olan motora ulaşmak ama bunun için de ön göğüsü şahsen ben söktürmekten yana değilim. Ya sökmeden çözebilecek bir elektrikçi bulacağım yada servisleri dolaşacağım bakalım. Çözüm bulursak konuya işleriz başına gelecek arkadaşlara da vesile olmuş olur.
Bende altına üstüne baktım varmı bi sıkıntı diye bulamadım bi türlü bu sabah oldu ne olduysa -5 ayazını yedi Ankara’nın kendi kafayı yedi dondu kaldımı ne oldu çözemedim bi iki gün bekleyim de olmadı servise bi randevu alıp baktırayım ne kadar fiyat çekecekler

Ya bide reis sigorta filan işi değildir demi sigorta patladı desek

Ya bide reis sigorta filan işi değildir demi sigorta patladı desek
Sanmam öyle olsa bi hata vs lamba yanar diye düşünüyorum. Ben doğuşta buji değişirken söyledim klimaya da bakılsın diye. Onlarında dediği şey motorun değişmesi ama ellerinde olmadığı için Almanyadan sipariş edilecek dediler. Ozamanın fiyatıyla işçiliksiz 1100 Tl dediler. Yinede diğer servislere de sormak lazım tabi...

Sanmam öyle olsa bi hata vs lamba yanar diye düşünüyorum. Ben doğuşta buji değişirken söyledim klimaya da bakılsın diye. Onlarında dediği şey motorun değişmesi ama ellerinde olmadığı için Almanyadan sipariş edilecek dediler. Ozamanın fiyatıyla işçiliksiz 1100 Tl dediler. Yinede diğer servislere de sormak lazım tabi...
Bügün ben bi uğradım bi tanıdık vasıtasıyla Elektirikçiye şöle anlatayım sana sa sordum nasıl olcak diye direksiyonun altından pedal üstü airbag filan söküp oradan ulaşıp parçayı alıcam dedi eğer tamir edebilirsem 300 civarı tutar ama değişmesi gerekiyorsa dedi şuan o parçayı bulamıyoruz yok dedi oda kurlardan filan 900 950 civarı fiyat verdi abi biz senle kafa kafaya versek halledemez miyiz pek arabayı vermek istemiyorum kendimiz söküp yapsak kafam rahat olucak gibi 😊

Abi sıkıntı denso yanan motorda sanırım buldum internette 900 küsür parça ama inşallah bu dur bundan bi kaç tane daha varmış ama onları göremedim eğer bu değilse iş zorlaşabilir

Ekli dosyalar

• FF44D40E-7C8C-495F-84B8-DF559ABB2349.jpeg
    FF44D40E-7C8C-495F-84B8-DF559ABB2349.jpeg
    124.9 KB · Görüntüleme: 65
beyler sıkıntılı parça bu söküldü yeni venso marka etiketli takıldı bu çıkan parçayla yeni parça arasında baya fark var adisini kullanmışlar konuya ekleyim dedim herkese teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20C615DC-547A-4209-B39E-1EED5BC20866.jpeg
    20C615DC-547A-4209-B39E-1EED5BC20866.jpeg
    109 KB · Görüntüleme: 58
  • 4639586F-B02B-423E-982D-500CF005ED51.jpeg
    4639586F-B02B-423E-982D-500CF005ED51.jpeg
    125.6 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
@Ahmet Dağlı eskisi Denso marka, yenisi yine Denso marka., ama yenisi (etiketli ve daha kaliteli) doğru mu anlamışız..? Bu resimdeki bozuk olan mı..?

Resimdeki bozuk olan hiç birşey yazmıyor üstünde sıkıntılı parça. yenisi etiketli ve daha kaliteli usta aynen 👍

Geri
Üst Alt