2021 Mart cikisli 6 bin kmdeki araba yili ve kmsi dolmadan "Periyodik bakima son 30 gün" uyarisi verdi

krym

Katılımcı Üye

İsim
hakan
Araç
MK8 GTI
Merhaba arkadaslar,

Araba 23 mart 2021 bayiden cikisli, normalde 2022 mart gibi yillik bakima götürecektim (tahmini 7 bin kmde), bugün arabaya bindigimde periyodik bakima 30 gün uyarisi verdi, yani ocak 15. Arabanin üretim tarihi 15 aralik 2020, acaba üretim tarihini baz arlarak mi bakimi öne cekti? Daha önce böyle bir durum yasayan var mi?

Merhaba arkadaslar,

Araba 23 mart 2021 bayiden cikisli, normalde 2022 mart gibi yillik bakima götürecektim (tahmini 7 bin kmde), bugün arabaya bindigimde periyodik bakima 30 gün uyarisi verdi, yani ocak 15. Arabanin üretim tarihi 15 aralik 2020, acaba üretim tarihini baz arlarak mi bakimi öne cekti? Daha önce böyle bir durum yasayan var mi?
Sıfırlamayı unutmuş olabilirler mi? Ya da sonuç olarak üretim tarihi sonrası Mart ayına kadar da yağı filtresi , yıl baz alındığı için sizin de tahmin ettiğiniz gibi üretim tarihi olarak değerlendiriyor olabilirler.

Son düzenleme:
@ogzogz daha önce aldigim sifir arabalar üretim tarihinden ortalama 14-15 ay sonra bakima girdi ama hepsi o yilin üretimi olan arabalardi, genelde subat-mart üretimi arabalari mayista satin aliyordum (2017-18-19), ilk defa bir önceki yilin üretimini aldim, intenette hicbir bilgi yok bu konuda, benzer konu olsaydi kesin birisi yazardi, belkide sifirlamayi unuttular

Yıllık bakım uyarısı vermiş aracınız. Araç satılırken büyük ihtimal servis sayacını ayarlamadılar. Servise gösterin hem bir cihaza bağlarlar varsa ekstrem bir olay size söylerler.

Araçtaki yağın ömrü 1 yıldır. Serviste satarken sıfırlamaları pek de doğru olmaz. Aracınızın sağlığı açısından yağ değişmekte fayda var.

Araç banttan indiği yani yağ dolumu yapıldığı tarihten sonra 1 yıl sonra değişmeli hocam. Yağın ömrü 1 yıl. Aracın kullanılması yada beklemesi fark etmiyor.

Merhaba arkadaslar,

Ruhsatta yazan (ilk muhayene geçerlilik tarihinden) 3 yıl öncesi aracın üretim tarihidir., Servisin sayacı sıfırlamaya yetkisi yoktur., Şuan herşey olması gerektiği gibi normal bir durum., bu durumlarda fabrika dolumu dikkate alınır.

@Negatiwe Serdar hocam , aracınızın bakım sayacını kontrol edebilir misiniz?

İyi güzel dedinizde

Şu ana kadar bayiden sıfır araç çıkaran %98 lik kitle

Aracını bayiden çıkardıktan tam 1 yıl sonra ilk bakımına gitmistir.

Ben zaten istisnayım (1,5 yıl / 20.000 km) bakım periyodum var.

2017 ekim üretim aracı 2018 ocak 13 de teslim aldım. Teslim ederken 2019 13 ocak yada 15.000 km hangisi önce dolarsa ilk bakımınız var deyip güle güle demişlerdi.

İlk bakım =üretim tarihi üzerine 1 yıl
Kuralına dikkat eden %90 yoktur.

Bundan sonra uyulması iyi olur tabi

ilk muayene 09.11
trafiğe çıkış 05.12
şuan bulamadım ilk bakım kağıdını ancak Aralıkta götürdüm.

@ogzogz hocam ben aracı Mayıs ayında almıştım.

Bayiiye Mart ayında inmiş bu araç.

Mart ayında uyarı vermeye başlamıştı.

Bugün servisteydim yillik bakim icin, yetkili kisi cok sasirdi bu duruma, uyariyi dikkate almayin mart'a kadar kullanin sorun olmaz dedi, bende bakimi yaptirmadim.

@krym Hakan hocam keşke bakım teklifi alsaydınız.
Güncel fiyatlardan bilgimiz olurdu.

Hocam sadece 4 tane araba serviste olmasina ragmen 1 tane formen vardi, dogus oto esenyurt sanki iflas ediyormus-kapaniyormus gibi geldi, normalde sabah arabami servise biraktigimda arabami en sona veya park yerine park ederdim cok kalabalik oldugu icin, bugün 3 polo birde benim passat vardi, direkt yetkiliye gittim benim durum olagandisi oldugu icin, o yüzden teklif alamadim.

Ayrica skoda-seat servis kismi bombostu, 2 tane audi vardi audi tarafinda, bugün gördügüm kadariyla millet artik 2-3 bin lira servise para vermiyor.

Satilik kisminda sadece T-roc vardi, 600 bin lira highline-metalik-camtavan yok, fiyatlarda indirim yok, passat-tiguan-golf yok
Audi'de araba yok

Seat-skodaya ugramadim
Ticari olarak transporter-caddy yok, caravelle var, fiyatini sormadim, 600 birsey etiketi vardi

Birde yeni Tiguan Allspace R-line vardi, cok güzeldi ama normal Tiguan kadar geldi bana, 7 kisilik koltuk yoktu, ama jantlari cok güzeldi, 20-21 inch-piano black, satilmisti, kaca sattiniz diye sordum, 1 milyon üstü dedi, alana Allah akil fikir versin dedim, hic indirim yapmiyorlarmis, ne tututurursak hesabi var

Geri
Üst Alt