park sensörü

Sardeis

Yeni Üye
İsim
sardeis
selam golftutkunları

1,4 tsi comfortline aracımda park sensörü bulunmuyor ve orjinali gibi taktırmak istiyorum. tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?

Yetkili servis 400TL gibi takiyor

By me

@Sardeis Eğer gerçekten orijinal birşey istiyorsanız para kıyın ve Ender'de yaptırın hocam.

@mertesref Hocam maalesef servislerde çakma ürünleri takıyorlar. Araç ile herhangi bir bağlantı kurmuyor eski kara düzen park sensörü yani. Ne ekranda çıkıyor ne geri viteste sesi azalıyor ne de vitesin yanında düğme oluyor. Seat Leon'lara servislerde takıyorlar sürekli. Kodlama için gelen arkadaşlar ekrandan mesafeyi görmek istiyor ancak bu da mümkün olmuyor. Belki İstanbul'daki meşhur Apo usta da orijinal olandan takıyordur görüşmek lazım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam golftutkunları

1,4 tsi comfortline aracımda park sensörü bulunmuyor ve orjinali gibi taktırmak istiyorum. tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?
Ben taktiracak olsam endere taktiririm. Bütçe yoksa hiç taktırmak daha iyi ;)

ben zamanında golf 6 ya taktırmıştım toyota servisinde.kuzen servis danışmanı diye almışlardı yoksa giremezdim.Daha önce hiç alman arabası görmemiş gibi saldırmışlardı :)

plastik parçaları söktükçe iyiki japonlarda çalışıoz bunların teferuatıyla uğraşmak zormuş diye söylenenler olmuştu. Sonuç olarak servisin kullandığı şuanda markayı hatırlamıyorum ama kaliteli olan bir markanın montajını yaptırmıştım.medya ekranında mesafe göstersin gibi bir takıntın yoksa bence çokta fazla para harcamaya gerek yok, kaliteli sesli uyarı veren bir sistem güzellikle işini görecektir.Hiç sorunsuz bir şekilde kullanmıştım ben uzun bir zaman.

@Sardeis Eğer gerçekten orijinal birşey istiyorsanız para kıyın ve Ender'de yaptırın hocam.

@mertesref Hocam maalesef servislerde çakma ürünleri takıyorlar. Araç ile herhangi bir bağlantı kurmuyor eski kara düzen park sensörü yani. Ne ekranda çıkıyor ne geri viteste sesi azalıyor ne de vitesin yanında düğme oluyor. Seat Leon'lara servislerde takıyorlar sürekli. Kodlama için gelen arkadaşlar ekrandan mesafeyi görmek istiyor ancak bu da mümkün olmuyor. Belki İstanbul'daki meşhur Apo usta da orijinal olandan takıyordur görüşmek lazım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Doğuş Oto Esenyurt görsel destekli takıyor. 450 tl arka sensör, 400 tl görsel destek. 500 civarı da ön sensör için fiyat verdiler bana ordan.

Doğuş Oto Esenyurt görsel destekli takıyor. 450 tl arka sensör, 400 tl görsel destek. 500 civarı da ön sensör için fiyat verdiler bana ordan.
Hocam orijinal park sensörünün maliyeti yüksek olduğu için birçok bayi müşteriye bundan bahsetmiyor. Misal işçilik dahil 400 TL diyorlar ve müşteriye daha kolay kabul ettirebiliyorlar, araştırma yapıp forumlara bakan kişiler neyin ne olduğunu öğreniyor ama araştırmayan birçok kişi taktırıp geçiyor, media ekranında park sensörünü göremeyince hayal kırıklığına uğruyor.

Birde şöyle bir olay yaşadım servisle ilgili. @Chnzyrt Cihan hocamın aracına led stop takılacaktı, servisi aradım telefonu ustaya bağlattım, kendisine ne şekilde montaj yapacağını sordum üstü kapalı şekilde anlattı, sonra ben detaya girdim dış sinyalden paralel mi çekeceksiniz dedim "evet" diye cevap verdi. Daha sonra fabrikasyon gelen led stoplarda iç sinyalin kablosunun direkt bcm'den geldiğini, onların neden bu şekilde montaj yapmadığını sordum. Öyle yaparsam 300 TL işçilik alırım diye cevap verdi. Bilmeyen birisi servisin bu dıştan paralel çekerek montaj yapma yöntemini en doğru yöntem olarak görebilir. Servislerde hep bunu kullanıyor zaten. Bizim söylediğimiz doğrudur aksini söyleyen varsa yalan söylüyordur havasındalar. Evet genelledim çünkü geneli böyle yapıyor, tabiki istisna olan yerler de vardır Doğuş Oto Esenyurt gibi  :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yetkili servis 400TL gibi takiyor

By me
Aracı aldığımız zaman bayiden çıkarmadan annemin ısrarı üzerine park sensörü takmalarını istemiştik. 400 TL'ye piyasa çok rahat 50-70liraya bulabileceğiniz bir sensör taktılar. İnternette 50liraya mesafe gösterenker var, 20-30da işçilik alsa usta 70-80 liraya mesafe gösteren sensörünüz olur ;)

Örnek(Şuan indirimdeymiş hatta):

http://www.hepsiburada.com/brees-h-003-dijital-ekranli-park-sensoru-p-OTHKM5001043

Hocam taktığı orjinal görünümlü değildir. Dışa çıkıntılı onlar. 

Hocam taktığı orjinal görünümlü değildir. Dışa çıkıntılı onlar. 
evet ama görsel destek de veriyorlar. orjinal olmayanda nasıl olacak o? ben aslında buna para vermem. tek derdim gövde rengi olsun. çıkıntı olsa da sıkıntı yok. skoda servisleri daha ucuza yapıyormuş. bir de onlara sorucam. dışarda 50-100 liraya takılanlar siyah olacak öyle olmasa onlardan taktırırım gider. :)

evet ama görsel destek de veriyorlar. orjinal olmayanda nasıl olacak o? ben aslında buna para vermem. tek derdim gövde rengi olsun. çıkıntı olsa da sıkıntı yok. skoda servisleri daha ucuza yapıyormuş. bir de onlara sorucam. dışarda 50-100 liraya takılanlar siyah olacak öyle olmasa onlardan taktırırım gider. :)
Hocam dışarıda yapılan da boyanır. Düşünceniz bu yönde ise söyleyin onlar da boyar ;) ben o çıkıntıyı sevmiyorum. 

Hocam dışarıda yapılan da boyanır. Düşünceniz bu yönde ise söyleyin onlar da boyar ;) ben o çıkıntıyı sevmiyorum. 
numaralı boya bunlar. dışardaki elektrikçi düz renk bile boyayamaz ki. bakalım, bişeyler halledicez. 2 aydır sensörsüz gidiyoruz...

Geri
Üst Alt