Sağ ön kapıdan gelen ses

Aggressive

Yeni Üye
İsim
Ahmet
Araç
Golf 8 rline
Golf 8 1.0 r line aracımda seyir halinde iken bozuk zeminlerde sağ ön kapıdan tıkırtı geliyordu neresinden geldiğini anlamak için biraz uğraştığımda seyir halinde iken sağ kapıya uzanarak elimle kapıyı kendime doğru çektiğimde sesin gittiğini farkettim tahminimce kapı kilit kısmı ile kapının kapatıldığı kısımda bulunan kare demir kısımdan geliyor böyle bi sorunla karşılaşan var mı varsa nasıl çözüm bulundu yardımcı olurmusunuz

Yuksek basli bir sarki acin zirilti yapiyormu bir bakin. Ben life aracimda o sekilde servise ispat etmistim ve kapi dosemesi altina mudahale ederek cozmuslerdi

Upvote 0
Yuksek basli bir sarki acin zirilti yapiyormu bir bakin. Ben life aracimda o sekilde servise ispat etmistim ve kapi dosemesi altina mudahale ederek cozmuslerdi
Teşekkür ederim denedim müzik çalıncada geldi nasıl bi uygulamada bulundular hemen halledildi mi süreç hakkında bilgi verirmisin biraz nereler söküldü servise gidince bilerek süreci takip ediyim servise hiç güvenmiyorum daha önce bi çok olay yaşadım

Upvote 0
Teşekkür ederim denedim müzik çalıncada geldi nasıl bi uygulamada bulundular hemen halledildi mi süreç hakkında bilgi verirmisin biraz nereler söküldü servise gidince bilerek süreci takip ediyim servise hiç güvenmiyorum daha önce bi çok olay yaşadım
Hocam alip atolyeye indirdikleri icin kapali kutu oluyor goremiyoruz. Kapiyi sokup altina destek malzeme koyuyorlar sanirim. Birkac saatlik is

Upvote 0
Bu tarz sesler

apı içini söküp, ses yapabilecek kısımlara bez bant sünger vs. İle çözmüştüm..

Son düzenleme:
Upvote 0
Kare kilit kısmına bez bant sarıp denemek lazım. Forumda görmüştüm bu çözümü.

Upvote 0
Çok ciddi anlamda kapılara 3 kat 2mm zemine kalın 4mm yalıtım malzemesi ve kapı fitillerini doldurdum bu gün marketten suyu eve getirirken çalkalanma sesine sinir oldum :) araçta bozuk para bırakmıyorum :) ne yaparsan yap bir yerlerden ses kesin gelecek :)

Upvote 0
Çok ciddi anlamda kapılara 3 kat 2mm zemine kalın 4mm yalıtım malzemesi ve kapı fitillerini doldurdum bu gün marketten suyu eve getirirken çalkalanma sesine sinir oldum :) araçta bozuk para bırakmıyorum :) ne yaparsan yap bir yerlerden ses kesin gelecek :)
Bu konu cok dogru bende de bir ses var nerede oldugunu cozemedim cok cok az arada geliyor. Araclarimiz guzel yol sesi almiyor izolasyon vs ama trim sesleri maalesefki bar. Ben aracimi aldigimdan beri hep birseylerle ugrastim. sol on direk zirilti yapiyordu, kapilardan ses geliyordu, altindan ses geliyordu, f1 eksi kulakcigi temassizdi alt kismi algilamiyordu. Cok ugrastim cok ama yine de aracimi seviyorum.

Upvote 0
Aynı sıkıntı benim aracın sol ön kapısında var. Servise götürdüm. Yaptıklarını söylediler. Serviste aldın hala devam ediyor. Çözüm bulamadılar.

Upvote 0

Geri
Üst Alt