Opel Astra yılın otomobili oldu

Metelba

Yeni Üye
İsim
Mahmud
Opel Astra yılın otomobili ödülünü almış bu konudaki görüşleriniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen neredeydi? yorum olarak, listede vw yokmuş olsa ödülü alamazdı, yazmışlar.

Şaka bir yana başarılı bir otomobil astra k , yeni dinamik ve farklı tarz seven insanlar için çok hareketli bir dış tasarıma sahip, ayrıca en çok istenen kombinasyon dizel otomatiği de artık sunuluyor. Liste fiyatı üzerinden güzel indirim yapan bayiiler ve dizel anlamında 1.6 136 hp 320 nm tork değeri ciddi anlamda aracı ön plana çıkarıyor.

Ayrıca golfe oranla sunduğu donanımları ile yine önde, vel hasıl kelam Sezar'ın hakkı Sezar'a 2013 yılında golf hakketti ise 2016 da da astra hakketti.

1.0 turbo benzinli Ünitesi'ni de fazlaca merak etmekteyim, 1.2 tsi ile rakip olabilir mi ? Acaba :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geçen neredeydi? yorum olarak, listede vw yokmuş olsa ödülü alamazdı, yazmışlar.

Şaka bir yana başarılı bir otomobil astra k , yeni dinamik ve farklı tarz seven insanlar için çok hareketli bir dış tasarıma sahip, ayrıca en çok istenen kombinasyon dizel otomatiği de artık sunuluyor. Liste fiyatı üzerinden güzel indirim yapan bayiiler ve dizel anlamında 1.6 136 hp 320 nm tork değeri ciddi anlamda aracı ön plana çıkarıyor.

Ayrıca golfe oranla sunduğu donanımları ile yine önde, vel hasıl kelam Sezar'ın hakkı Sezar'a 2013 yılında golf hakketti ise 2016 da da astra hakketti.

1.0 turbo benzinli Ünitesi'ni de fazlaca merak etmekteyim, 1.2 tsi ile rakip olabilir mi ? Acaba [emoji4]

Hocam golf gibi bir aracla her sene kazanirsiniz. Allrounder demiyorlar boşuna

0-100

136 bg astra 9.7 sn dizel tam otomatik.

110 bg golf 10.5 sn dsg

1 sn bile yok arada.

Dizel otomatik arac yapıp yakittan ve performanstan kaybetmeyen bir arac uretmek her babayigitin harci degil.

Bunu gerceklestiren sayili firma var. Hepsi alman.

Astranin otomatigini bir karsilastirin golf dizel otomatikle, ciddi konfor farki var araclar arasinda. 0.8 sn yi feda edip bagirmayan bir motora, puruzsuz vites gecislerine ve extra konfora sahip oluyorsunuz. Dsg nin narinligi tabi bir (-).

Bu demek oluyorki boyle guzel.bir platforma, sanzimana, hafif ve ruzgar direnci dusuk bir kasaya sahipken. 1.5-1.6 en az 140bg bir tdi koymali vw.

O zaman 8 sn leri gorur. Muthis bir makine olur. Cok fazla kacan az yakan.

Golf u almadan once 1.6 136 otomatik astra yi 1-2 gun kullandim. ST arkadaslarda vardi. Astranin Türkiye egitimini golflerle beraber karşılaştırarak yapmislar Istanbulpark ta. ST nin bana aktardigi cumle suydu.

"artik golfe yaklaştık"

Bu cumleyi duydugum gun kaparomu golfe vermistim :)

Vesselam...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak

Hocam kesinlikle haklısınız, golf totalde bakılınca daha üstün bir araç ki 2012 yılında üretilen bir araç, astra 2015 ;)

Opelde bilindiği gibi beygirler sütçü beygiri, 136 hp demek ile olmuyor, motor aktarım organları, ağırlık, rüzgar direnci ile optimizasyon tam olmalı. Aynı motor golfte çok daha iyi iş çıkarırdı. Ki 1.2 golfüm ile 1.4 140 olandan daha radikal hızlanıp, arkadaşlarımıN şaşırdığını biliyorum. Zaten mesajın başında yazdığım gibi rakip bir vw yokmuş seçenekler arasında.

Ama bu yine de astra kötü demek değil, c sınıfında Golf'ten sonra ilk seçenek olmayı bence hak ediyor.

Yeni peugeot 308 çıktığı gün ceo tanıtımda, golf kadar güzel bir otomobil yaptık, dediği an benim için 308 başlamadan bitmişti, bu hep böyle devam edecek, vw yapacak diğer markalar bunu takip edecek, c hb segmenti için golf gercekten bir referans noktası.

Yani ne diyoruz, biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu :)

Golf candır benim arkadaşımda turbo astra vardı 3 ay bindi hemen golf aldı

İyi akşamlar,

Yeni astra 1.6 136hp dizel otomatik +Kia ceed premium dsg dizel +Hyundai i30 bizzat kullanıp deneyip ve nihayetinde Golf 1.4 tsi 125 hp dsg highline da karar kıldıysam vardır bir hikmeti der susarım ;)))

İyi akşamlar,Yeni astra 1.6 136hp dizel otomatik +Kia ceed premium dsg dizel +Hyundai i30 bizzat kullanıp deneyip ve nihayetinde Golf 1.4 tsi 125 hp dsg highline da karar kıldıysam vardır bir hikmeti der susarım ;) ))
Kesinlikle hocam hele Hyundai i30 dizel otomatik tam bir fiyaskoydu :) kötü ötesi diye tabir edilecek bir araçtı, ama simdi 7 ileri dct ye geçmişten sonra nasıl oldu bilemiyorum.

1 ay önce opsiyonlu en üst excellence paketini inceleme fırsatım olmuştu.. Dış tasarımı oldukça etkiliyeci bir araç., iç tasarımıda kişiden kişiye değişmekle beraber ben pek beğenmedim, hatta hiç beğenmedim desem yeridir, malzeme kalitesi ve işçilik halaa Golf e yaklaşmış değil.. Elbette 2012 yılında çıkmış Golf ten 3 sene sonra çıkmanın getirisi olarak bazı olumlu özellikleri bulunmaka.. arka koltuk ısıtma, arka yolcular için USB bağlantısı (gerçi bağlantılar çok kötü bir yere konumlandırmışlar!)., AGR ön koltuklar ısıtma/soğutma gibi.. Fakat tabi bunların hepsi opsiyon.. Ancak nasıl olurda arka yolcular için havalandırma ünitesi ve arka kol dayama olmaz hiç bir mantığı yok.. Ön kol dayamanın da konumladırması çok kötü ve ileri-geri hareketli olmaması bu durumu daha da kötü etkiliyor ilginç bir durum! Ve halaa ne hikmetse motor kaputu amortisörlü değil s=alsaa

Benzinli motorlar özeliklede 1.4 versiyonu halaa TSI motorun çok gerisinde.. Dizelleri de hp olarak yüksek duruyormuş gibi bir izlenim bıraksada kullandığınızda hiçte öyle olmadığı hemen farkediliyor.. Şanzıman olarak easytronic ile beceremedi opel ve 20 sene önceki otomatik şanzımana geri dönüş yaptılar.., buda yakıt tüketimini yükseltiyor.. vites geçişleri zaten eski nesil bir şanzıman kullanmasından dolayı tahmin edileceği gibi malesef yumuşak değil..

Arabının bende bıraktığı en kötü izlenimi motor kaputunu kaldırdığınızda kaputun iç ön kısmı burun kısmı diye tabir edebileceğim bir noktası olan (kaputun eni boyunca) bir kısım da saç kalınlığı elinizi değdirdiğiniz anda teneke konserve kutusu gibi ince yapılmış ki hafif bir dokunuşla eğilmeye o kadar müsait ki bu çok ürkütücü..!!

Bu anlattıklarım benim şahsi fikrim olmakla birlikte.,Alan arkadaşlarda saygıduyarım ancak çok fazla (-) yönleri bulunmakta.. ben yeni Astra yı Golf Mk.6 ile bilee kıyaslamam..

Buyrun resimde daha kaput olayı daha iyi anlaşılabilir;

opas700_55e700cfa06d4.jpg

20160214_144628_zpskn1epy9k.jpg~original.jpg

Opel Astra yılın otomobili ödülünü almış bu konudaki görüşleriniz 
Değerli Hocam,

Nasıl ki Golf'ümü yılın otomobili ödülü aldığında satın almaya karar vermediysem.

Bu ödülü alan Astra'yı da almaya karar vermezdim.

Tıpkı Oscar ödüllerinde kazanmalarının onları izlememi sağlamaya veya Eurovision şarkı yarışmasında birinci olmalarının onları dinlememe yetmediği gibi bu yarışmada kazanması da bir aracı seçmemde kriterler arasına dahi giremez. Neden derseniz türlü türlü dümen dalavere ve lobilerin çalışmalarıyla yapılan bir şey olduğunu aynı zamanda zerre kadar liyakat icermediğini bildiğim için...

Eurovision şarkı yarışması=yılın otomobili

Opeli severim,ya da şöyle diyeyim sempatim vardır ama bu astraya ben de ısınamadım.

Bence bu kasa bi önceki kasadan cok daha başarılı ve şık, hele iç tasarımı bence tatmin edici.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence bu kasa bi önceki kasadan cok daha başarılı ve şık, hele iç tasarımı bence tatmin edici.

Sent from my iPhone using Tapatalk
İç olarak eskisinden kötü çıkarmaları zor zaten ;) dış olarak eskisini hala çok beğeniyorum ;)

Yeni astrayı bende inceledim arkadaşlar j kasaya göre teknolojik ve ergonomik iyileştirmeler sayesinde golf e ulaşamayanlar için alternatif olabilir.Ne kadar hafiflesede 136 hp otomatik dizel in bende bıraktığı izlenim 120 hp nin üzerinde değildi.Bundan önceki aracım olan Leon 140 Fr yerine astra 1.4 150 tercih ederdim.Şerit takip ,şehiriçi fren ,koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma nın cok fahiş fiyatta olmaması ve çalışma hassasiyeti beğenimi kazandı.İndirimlerle bayağı donanımlı bir 150 hp lik aracı 70 gibi fiyata alabiliyorsunuz.

Yılın otomobili konusuna gelirsek aslan olmadığında ayı ormanlanların kralı olur.Mesele Audi a3 vs bmw 1 serisi vs Mercedes a serisinin aynı yıl içerisinde tanıtıldığında birinci olabilmek.Keza 308 seçildiğinde neredeyse c sınıfında baska kasa değişimi olmamıştı.

Geri
Üst Alt