Golf 7 1.6 tdi yakıt tüketim verileri

MR

Üye
İsim
Emre
Aracım standart donanımlı highline.

İlk 2700 Km karma tüketim verim;

20160228_232314.jpg

Şehir dışı aynı rotada farklı zamanlarda fotoğraf sırasına göre 1300-1500Km, 1600-1800Km ve 2300-2500Km aralığında tüketim verilerim.

20160207_172616.jpgScreenshot_2016-03-01-20-51-49-1.png

Hazir burda konu acilmisken birsey sorayim bunu servisede sormustum. Golf5 te araca mesela yakit aldigimda diyelim ki fulledim yol bilgisayari aninda 650-700 km gidersin olarak guncelleniyordu. 

Golf 6 ve 7 ile birlikte bilgisayar artik boyle calismiyor. Fullenince maksimum 300 yazdigini gordum sonra degisiyor kullanimla artma yada azalma oluyor ama o full haldeki bilgisayar tahminini goremiyorum. 

@Burak_Senbas hocam ben depoyu doldurup çıktıktan hemen sonra menzilde rahatlıkla 700'lü rakamları görebiliyorum bu rakamlar daha sonra sizinde söylediğiniz gibi tüketim ortalamasına göre değişiyor. 

Yol bilgisayarından anlık yakıt tükerim, ortalama tüketim, hız seçeneklerinin devamında menzilide görebiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraflarda olduğu gibi media ekranında tüketim verilerinin alt kısımda görülebiliyor.

@Burak_Senbas hocam ben depoyu doldurup çıktıktan hemen sonra menzilde rahatlıkla 700'lü rakamları görebiliyorum bu rakamlar daha sonra sizinde söylediğiniz gibi tüketim ortalamasına göre değişiyor. 

Yol bilgisayarından anlık yakıt tükerim, ortalama tüketim, hız seçeneklerinin devamında menzilide görebiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraflarda olduğu gibi media ekranında tüketim verilerinin alt kısımda görülebiliyor.
Onlari biliyorum ama benim bilgisayar son 3 golfumde de aniden yukselmiyor fulleyince benziciden cikiorum 300 le baslio sonra yukselio yukselirken tabi ben gunluk kullanimi yapiorum yakit bitio filan yukselirken azalmaya baslio kafasi karisik yani. En son dedigim gibi golf 5 te benzini alinca gosteriyordu.  Servis boyle daha dogru olcuo demisti cokta takilmadim yani

Hazir burda konu acilmisken birsey sorayim bunu servisede sormustum. Golf5 te araca mesela yakit aldigimda diyelim ki fulledim yol bilgisayari aninda 650-700 km gidersin olarak guncelleniyordu. 

Golf 6 ve 7 ile birlikte bilgisayar artik boyle calismiyor. Fullenince maksimum 300 yazdigini gordum sonra degisiyor kullanimla artma yada azalma oluyor ama o full haldeki bilgisayar tahminini goremiyorum. 
Yol bilgisayarı son birkaç km kullanımınıza göre bir değer hesaplıyor. Mesela uzun yola başlarken 300 yazabilir. Sonra 200km gidersiniz hala 300 diyebilir ;)

Yol bilgisayarı son birkaç km kullanımınıza göre bir değer hesaplıyor. Mesela uzun yola başlarken 300 yazabilir. Sonra 200km gidersiniz hala 300 diyebilir [emoji6]
Bende genelde 760 km yazıyor depoyu doldurunca. 850 km civarı yol yapabiliyorum şehir içinde. En son 849 km yaptım menzilde 40km gösteriyordu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben pazar günü menzilde 0 yazarak yaklaşık 6-7 km gittim hocam, ama her geçen dakika ha durdu ha duracak diye diye geçti, sonrasında ilk gördüğüm benzin istasyonuna girdim :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı güzergahtan bir veri daha paylaşayım. Ortalama hız arttıkça tüketiminde artışını net. 

Oldukça tempolu kullandım. Ş.dışında dahada artıramam sanırım.

Ama hedefim limitörü 100km/h'e alıp temkinli kullanımda ortalama görmek. :)

Bu arada 4000 Km oldu araç.  :'(

20160323_213249.jpg

@MSE Hocam Konya nın gözünü seveyim. Şuan söylediğiniz menzil rakamları İstanbul gibi bir yer için hayal... 

Daha azı peygamber sabrı diyorum.  s=bigstar

Kıyaslama adınada bir parantez açayım. Daha önce aynı güzergahta aynı sürüş karakteriyle Polo Bluemotion(1.2 TDI) aracımla 3.8 l/100km ortalama görmüştüm.

Ekli dosyayı görüntüle 3377

@MR Hocam elde ettiğiniz veriler sabit fazla yokuşu olmayan güzergahlarda mıdır acaba. Bende ankarada yaşamaktayım genel ortalamam 7.2 lt. Mesela aracımla evden çıkıp yokuş aşağı frenle inerken  3,8 lt dahi görmüşlüğüm vardır. Ancak dönüşte araç yokuş yukarı çıktığı için giderken az yaktığını kompanse ediyor. Yani gene 6,6 -7 arasında garaja girebiliyorum. Tabi bu usturuplu kullanımla oluyor.

@MR Hocam sizin aracınız dizelmiş ben benzinli zannetmişim.  s=s20   

@kimi-emd dizel hocam dizel  s=lol

Benim evde yokuşta bende batıkent-etlik arası kullanıyorum genelde sakin kullanımda 5 lt civarı oluyor hocam. Sizinkide benzinliye göre güzel rakamlar bence. :)

Geri
Üst Alt