İstanbul-Balıkesir(Akçay) Rota Önerisi

ibragah

Üye
İsim
Agâh
Herkese merhaba ve iyi forumlar.

Bugun nasip olursa İstanbul Tuzla’dan Balıkesir Akçaya Yolculuk yapıcam. Rota önerilerinizi alabilirim :)  

Osmangazi Köprüsünü ve otoyolunu kullanma gibi bi niyetim yok. Hesaplamalarıma göre ücretsiz yol E-5’den gidersem 430km ve aracım Golf 7 1.6 Dizel ortalama 100km’de 4.5’den yakıt tüketimini hesapladığımda 130₺ civarı bi yakıt tüketimi oluyor. O yüzden bi o kadarda otoyola ve köprüye vermek istemiyorum fakat E-5’de Balıkesir güzergahında çok fazla radar var mı yok mu bilmiyorum. Feribotta hesapladım Pendik-Yalova için 90₺ fazla tutuyor yolculuğumun toplam maliyeti. O yüzden bu güzergahta daha önce yolculuk yapmış forum arkadaşlarımdan rota önerileri bekliyorum. Şimdiden tüm herkese teşekkür ederim 🙏 

Radar cok hocam

Telefonuna radarbot kur işine yarar

Hayırlı yolculuklar

Pendik-yalova bilmiyorum ancak istanbul-tekurdağ dan Malkara Keşan yapıp Çanakkale istikametine devam edip eceabattan feribotla Çanakkale içinden Ezine yapıp Küçükkuyu Altınoluk güreşen geçip Akçay a varabilirsin.
Feribota sadece para verirsin.
Tekirdağ'dan eceabata kadar ve Çanakkale Ezine arası eds ye dikkat

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Radar cok hocam

Telefonuna radarbot kur işine yarar

Hayırlı yolculuklar
Kurdum hocam dediğin gibi yaparım hep ama 90’la gitmekte bayıyor insanı heleki golf’le. Ama cok mola veririm 5 saatlik yolu 7-8 saatte giderim yeni :)

Pendik-yalova bilmiyorum ancak istanbul-tekurdağ dan Malkara Keşan yapıp Çanakkale istikametine devam edip eceabattan feribotla Çanakkale içinden Ezine yapıp Küçükkuyu Altınoluk güreşen geçip Akçay a varabilirsin.
Feribota sadece para verirsin.
Tekirdağ'dan eceabata kadar ve Çanakkale Ezine arası eds ye dikkat

Hocam feribotta fiyata bakıcamda çanakkalede sefer adı ne diye geçiyor?

Herkese merhaba ve iyi forumlar.

Bugun nasip olursa İstanbul Tuzla’dan Balıkesir Akçaya Yolculuk yapıcam. Rota önerilerinizi alabilirim :)  

Osmangazi Köprüsünü ve otoyolunu kullanma gibi bi niyetim yok. Hesaplamalarıma göre ücretsiz yol E-5’den gidersem 430km ve aracım Golf 7 1.6 Dizel ortalama 100km’de 4.5’den yakıt tüketimini hesapladığımda 130₺ civarı bi yakıt tüketimi oluyor. O yüzden bi o kadarda otoyola ve köprüye vermek istemiyorum fakat E-5’de Balıkesir güzergahında çok fazla radar var mı yok mu bilmiyorum. Feribotta hesapladım Pendik-Yalova için 90₺ fazla tutuyor yolculuğumun toplam maliyeti. O yüzden bu güzergahta daha önce yolculuk yapmış forum arkadaşlarımdan rota önerileri bekliyorum. Şimdiden tüm herkese teşekkür ederim 🙏 
Tam tersi rota için sadece köprü kullanmıştım, o şekilde makul gelmişti. Köprüyü geçip direkt çıkış yaparsanız rota anlamında hem kısa hem makul kalabiliyor. Dur kalk ve ışıklar düşünülünce körfez içinde o tüketim pek mümkün olmayabilir. 

Tam tersi rota için sadece köprü kullanmıştım, o şekilde makul gelmişti. Köprüyü geçip direkt çıkış yaparsanız rota anlamında hem kısa hem makul kalabiliyor. Dur kalk ve ışıklar düşünülünce körfez içinde o tüketim pek mümkün olmayabilir. 
Osmangazi köprüsünü geçip direk ücretisiz yole geçersem daha iyi doğru mu anladım hocam. 

Osmangazi köprüsünü geçip direk ücretisiz yole geçersem daha iyi doğru mu anladım hocam. 
Aynen öyle hocam. Sadece köprüyü geçip gerisi eski yoldan devam. Zaten Gerisinde çok radar yok 1 radar aracı gördüm sanırım o rotada. 

Aynen öyle hocam. Sadece köprüyü geçip gerisi eski yoldan devam. Zaten Gerisinde çok radar yok 1 radar aracı gördüm sanırım o rotada. 

hatta şöyle de ekleyeyim, yolun uzunluğu vs düşünülünce Yalova tarafına ilk çıkış bile makul değil. Orhangazi çıkışından yani köprüden sonra ikinci çıkıştan  geçip direkt eski yola bağlanıp devam etmek maliye/fayda anlamında optimum olarak hesaplamıştım ben kendim için. 

Ist-Gelibolu-Eceabat-Kilitbahir feribotla canakkale merkez, E-87 ile Ezine-Ayvacik-Kücükkuyu (Asoss), Balikesir Güre-Altinoluk- Akcay

Bu güzergahta sadece Feribot parasi var 65 lira, 2 saat daha uzar yol ama yol üzerinde gezilecek cok yer var

Gecen hafta Akcay'daydim, hala cok kalabalikti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tuzla icin önerim su sekilde olur:

- Eskihisar / Topcular Feribot (95 tl)

- Sonrasında devlet yolundan devam 

- Balikesir merkeze girmek istemiyorsaniz Balikesir Kuzey gişesi /Balikesir Batı gisesi arasini kullanarak edremit yönüne devam etmek(~17 tl)

Feribotsuz yolu dönmek bana eziyet gibi geliyor. Bursa - Edremit arasinda bol bol radar var. Gidis yönüne göre; susurluk karagül tesisleri, susurluk girisi, susurluk festiva tesisleri çıkışı, balikesir kuzey giseleri girişi, balıkesir s.içinde yaylada önü, gökceyazi girisi, havran bölgesinde radar kuruluyor genelde. Kameralardan tespit yok bu arada. Yani demem o ki yavas gitmek gerekiyor:)

İstanbul/İzmir otoyolunda çook nadir olsa da radar kurulabiliyor. Son zamanlarda hic görmedim. Hiz koridoru vs yok.

Hocam feribotta fiyata bakıcamda çanakkalede sefer adı ne diye geçiyor?
Hocam sefer adı diye birşey yok direk feribota arabayla binip geciyorsunuz

Ne yaptiniz acaba dustunuzmu yollara , hayirli yolculuk, yola cikmadiysaniz bende eskihisar-topcular sonrasi eski yoldan devam ederdim gidis donus pesin alirsaniz bir 10 lira daha indirim oluyor, yani iki yon 170e geliyor, (zam geldiyse bilemem) 

Geri
Üst Alt