Orijinal Yay Sonrası Yükseklik Farkı

Vagrantleo

Yeni Üye
İsim
dinçer
Arkadaşlar selamunaleyküm aracımı satın aldığımda üzerinde eibach spor yay vardı konforlu gelmediği ve alışamadığım için 1.4 tsı motorlu aracıma orjinal çıkma yay bulup taktırdım.ancak arkalar normal olurken önler bir parmak yüksekte kaldı.takılalı 1 hafta oldu.sizce düzelirmi yoksa bu şekilde mi kalır ?

WhatsApp Image 2021-09-18 at 12.08.52 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-09-18 at 12.08.52.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Vagrantleo Öne bir kendinizi tanıtın kimsiniz, formdaki arkadaşlar da sizi tanısın. komşuyuz bir nevi. yoldan geçerken adres sorma gibi oldu bu giriş oldu bu. 

Upvote 0
üzerindeki kodu araştırdığımda tdı için değil tsı için olduğunu öğrendim.o yüzden kafam karıştı

Upvote 0
Yerlesme payi var oyüzden kafayi takmayin 1-2 Aya biraz daha düzelir… Golf zaten arkanin daha düsük oldugu bilinir yani ön arka ile ayni seviyede olmayacaktir.
Resimdeki benim aracim Eibach taktirmadanki hali yani Orginal Yayli. Ön daha yüksekte kaldigi net görünüyor.
c4cc2be0dd77bb7bcd1101fd6aa4e175.jpg

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Upvote 0
@efes74 teşekkür ederim yanıtınız içime su serpti  :)  kullanımda, yüksek hızlarda, virajlarda olumsuz bir yanı yok ama görsel olarak gözüme takılıyordu.bekleyelim zaman içerisinde dediğiniz gibi düzelir inş.

Upvote 0
[mention=22304]efes74[/mention] teşekkür ederim yanıtınız içime su serpti [emoji4] kullanımda, yüksek hızlarda, virajlarda olumsuz bir yanı yok ama görsel olarak gözüme takılıyordu.bekleyelim zaman içerisinde dediğiniz gibi düzelir inş.
Iciniz rahat olsun, biraz daha inecektir. Saygilar

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Upvote 0
@Vagrantleo sizin önde değil problem arkada gibi arka yaylarınız alçak duruyor önler normal. Başka araç fotoğrafları ile kıyaslarsanız farkı görebilirsiniz. Aldığınız arka yayların soğuk pres olma ihtimalde var. 

Upvote 0
@Vagrantleo aramıza hoş geldiniz. otomotiv sektöründesiniz, umarım güzel paylaşımlarınız olur.

Upvote 0
yeni konu açmadan burdan bi soru sormak istiyorum arkadaşlar. bende orjinal çıkma yay arıyorum. serviste orjinal yay fiyatı malum. şu resimlerdeki yayların sahibi 2014 model 1.4 tsı dan çıkma olduğunu belirtti. donanım konusunda en üst donanım diyor ama ben anlamadım. çünkü highline olan 1.4 tsı yaylarda bu işaretler yok. ve orjinal servis kodu belli . bi fikriniz varmı ?

IMG-20211002-WA0013.jpg

IMG-20211002-WA0011.jpg

IMG-20211002-WA0009.jpg

IMG-20211002-WA0014.jpg

Upvote 0
aracımdaki yaylarda önlerin renk kodu bu şekilde. arkalardaki sayı kodu"jt" haricinde doğru. ama orjinal servis kodu sonu js ile bitiyor. 

IMG_20210918_164058.jpg

Upvote 0

@gokayozyer 5Q0511115JT Bu yay arka tarafa ait hocam, teknik verisi arka aks için konuşuyorum aks başında 503-524kg düşen standart şasili bir araçta kullanılabilir. Bu yayı standart donanımda 5Q0513029EP kodlu amortisörle kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt