0 Yada 2. El Golf 1.2 TSİ Comfortline + Sürüş Konfor Paketi

Celal

Yeni Üye
İsim
Celal
i̇yi̇ günler arkadaşlar 2.el golf 1.2 tsi̇ otomati̇k ( sanirim fi̇yatlar yükselmeye devam ederse manuel ) almak i̇sti̇yorum.

özelli̇kle comfortli̇ne'e eklenen sürüş konfor paketi̇nden sonra di̇reksi̇yona eklenen butonlarlar berarber aracin hi̇ghli̇ne gözükmesi̇ süper .

şi̇mdi̇ si̇zden bi̇r kaç akil almak i̇sti̇yorum, etrafimda ki̇ bi̇r çok ki̇şi̇ her zaman i̇ndi̇ri̇mli̇ olarak araçlarini almiş i̇nsanlardir beni̇m böyle bi̇r şansim yok

1- web si̇tesi̇nde ki̇ satiş fi̇yatlarinin ustune ne kadar lik bi̇r i̇ndi̇ri̇m yapabi̇li̇ri̇m

- 2015 modeller bi̇r kaç bi̇nli̇ra uygun oluyor

- daha fazla i̇ndi̇ri̇m alabi̇lmek i̇çi̇n ne yapmam lazim

2- şi̇mdi̇li̇k 30.000 tl naki̇ti̇m var

- vw kredi konusunda bankalara göre x2 fiyat biçiyor 0 alma konusu uzaklaşıyor maalesef

- i̇kinci el taksitle alabileceğim yönlendirebileceğiniz yerler var mı ?

2013 Yılında başka bir araç almıştım golf te o zaman yeni çıkmıştı ve çok iyi hatırlıyorum başlangıç fiyatları 43.000 tl'lerdeydi şimdi bakıyorum 70.000 lere yaklaştı maalesef

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Celal Hocam öncelikle aramıza hoş geldiniz. Ben de tam olarak sizin durumdayken sabırsız davranıp midline almıştım. Golf hep Golf. Golf aldığım için pişman değilim ama az daha donanımlı almadığım için pişmanım. Kredi çekerek araç aldığınız için zararınız büyük olacak.

Size tavsiyem biraz bekleyip istediğiniz donanım ile sıfır almanız yönünde. Bu arada kafanıza yatan güzel bir araç 2. el denk gelirse onu alırsınız. Ama acele etmeyin ;)

@Celal

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz. 

2016 modellerde tüm bayilerde %3 standart kampanya indirimi

Bayilerin de %2 indirim yapmayandan almayın derim.

Altur'da satış şefi umut bey ile görüşürseniz belki bir puan daha fazla İndirimle alabilirsiniz.

Yapılan yasal düzenleme ile 2014 Yılı 1 ocak'tan itibaren

Aracın maksimum değerinin 50.000 TL.'ye kadar olan kısmının maksimum %70'i kadarına  kredi çekme imkanı mevcuttur.

Dolayısıyla %30 oranında peşinata sahip olmalısınız.

buna göre 50 Bin liranın 35.Bin lirasını kredi çekebilirsiniz.

Alacağınız araç 50 Bin liradan pahalıysa

Geri kalanın da %50 si kadar kredi çekilebilir.

Buna göre de örneğin alacağınız araç 80 Bin liraysa 50 Bin lirasının 35 Binini, geriye kalan 30 binin de 15 binini kredi olarak kullanabilirsiniz anlamına gelir.

Kısacası elinizdeki 30 bin liralık peşinatla  80 Bin liralık araç alabilirsiniz.

Bundan trafik ve kasko sigortasını düşersek 78 bini geçemese sizi zorlamaz böylece.

Bayilerde 1.4 TSI 125 PSI Highline manuel veya 1.2 TSI DSG Comfortline  bulabilirsiniz . Comfortline da sadece sürüş konfor paketi olsa yeterli olacaktır.

VDF ile diğer bankaların araç kredilerini karşılaştırın derim.

Not. Sizden ricam küçük harflerle yazmanız.  Forumda büyük harflerle yazmak  başlık değilse bağırmakla eş anlamlıdır.

Bende bir araç almayı planlıyorum ama bakalım kısmet.

Geri
Üst Alt