Golf 8 - Yaşanan Problemler ve Servis Çözümleri

MrEngineer

Üye
İsim
Barış
Merhaba arkadaşlar Golf8 Impression aracımı alalı yaklaşık 4-5 ay oldu. Yaşanan bir takım problemler ve servisin çözümleriyle ilgili bilgi paylaşayım istedim. Belki aynı problemleri yaşayan varsa yol göstermiş olurum.

1- Sol Ön Kapı kapı ayarı yokdu. Diğer kapılara göre daha sert kapatmak gerekiyor. Sırf bu yüzden ilk aldığımda 1-2 defa tam kapatamadan aracı kilitleyip (kilitlediğimiz zannedip) bırakıp gitmiştim. Serviste kapı ayarı yapıldı. Sorun Çözüldü. 

2- Belirli bir kullanımdan sonra ortaya çıkan ön camdaki dikiz aynasından gelen trim sesi. Dikiz aynasının cam ile birleşen plastik kısımları sallanıyordu ve biraz tırtırlı bir yolda takır tukur rahatsız edici bir ses çıkartıyordu. İç dikiz ayna bakalit izalasyonu yapılmış. Sorun Çözüldü

3- Autohold problemi. Aracı 1. viteste stop ettikden sonra tekrar çalıştırıp kalkmak istediğimde araç kendini salmıyordu. Ya elektronik el freninin manuel indirmek yada vitesi boşa alıp tekrar 1'e alıp öyle kalkmak gerekiyordu. Bu problemi her zaman yapmıyordu. 2-3 kalkmada bir yapıyordu. El fren elektroniği güncellemesi gelmiş. Gerekli güncelleme yapıldı. Sorun Çözüldü.

Şoför kapısı sorunu bende de var.Servise uğrayayım o zaman.Dun start stop hatası uyarısı verip durdu.Hava 39 dereceydi sanirim ondan olabilir.Bir de önceden start butonuna basınca hemen çalışıyordu bu hatayı verdiğinden beri çalışana kadar basılı tutmak gerekiyor

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
2B037893-2064-49E1-9801-D22FDBD83A0F.jpegBende de en çok bilinen SOS hatası vermişti yurtdışından beyin geldi ve beyni değişti bu değişimden sonra göğüs kısmının ön cama yakın sağ ve solundan trüm sesleri gelmeye başladı, geçenlerde de dikiz aynasından cızırtı gelmeye başladı, ayrıca multimedya ekranının hemen altında kılcal çatlaklar oluştu bu sebeple gri göğüs çıtasıda değişecek son olarak ön yolcu koltuk ısıtma sorunu bu sorunu serviste “bilgisayardan herhangi bir hata göstermiyor, sorun yok” demişlerdi kronik bir sorun anlaşılan, servis tam sorun ve çözümü öğrenene kadar bırakmak istemiyorum aracımın üzerinde staj yapmalarını istemiyorum 😀

Upvote 0
Dikiz aynasından benim de bir anda cızırtı gelmeye başladı. Elimle üstündeki ön camda yer alan plastiği elimle sıktım ses kesti

Upvote 0
Dikiz aynasından gelen trim sesi maalesef benim de başıma geliyor.
Bunun için servis randevusunu ne diye açıyorsunuz? (Volkswagenim uygulması için). Arayarak randevu almak daha iyi olabilir gerçi.

Upvote 0
Dikiz aynasından gelen trim sesi maalesef benim de başıma geliyor.
Bunun için servis randevusunu ne diye açıyorsunuz? (Volkswagenim uygulması için). Arayarak randevu almak daha iyi olabilir gerçi.

Satıs temsilcisi yakınımdı, ona vermistim halledip getirdi.
Dikiz aynasindaki cama baglantı plastiginden gelen trim sesi diyebilirsiniz.

Upvote 0
Merhabalar, benim aracında sağ ön koltuk kemer uyarısı çalışmıyor. İlk bakımda gösteririm diyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt