1.4 tsi oksijen lambda sensör (zengin karışım)

Resul911

Üye
İsim
Resul
Araç
Golf 1.4 TSİ Mk7 140hp R-Line
Merhaba arkadaşlar;

golf 7 2014 model

Cxs motor kodu 

Aracım zengin karışım ile ilgili hata hata veriyor. ve motor arıza lambasını yakıyor. Arızayı sildikten sonra hemen arıza lambası yakmasada arıza kaydı yazıyor. 

Ustalar Lambda oksijen 1. Sıra sensör bozuk değişmesi gerek diyorlar. Her ihtimale karşı söküp alkol ile temizlesemde sonuç değişmedi. 

Arızanın başka yerlerden olma ihtimali var mıdır? 

Oksijen sensörü bosch marka tavsiye eder misiniz? 

IMG_20210703_155020.jpg

hatayi cozebildin mj hocam vcds den sensor iptal ediliyormus naisl yapariz.acaba kablom.mevcut

Upvote 0
Bende bugün sipariş verdim benim araçta da rolanti dalgalanmasi var 1. Oksijen sensörü hatası veriyor 1.2.4. Silindir hatası da verdi gerçi oksijen sensöründen yapabilir dedi usta uzun süre hata vermiş dedi bakalım değinsince sorun coulmezse enjektorler degisecekmis 1.2 Tsi 2014 manuel golf araç

Upvote 0
Lambda sensörlerine, alkol, balata spreyi, tiner ve benzer ürünlerin sürülmesi sensörü bozar arkadaşlar. Tecrübe ile sabittir. Zengin karışım arızası vermiş iletişim arızası değil, sadece tecrübeli ustalara gösterelim araçları yoksa üzülürsünüz.

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar;

golf 7 2014 model

Cxs motor kodu

Aracım zengin karışım ile ilgili hata hata veriyor. ve motor arıza lambasını yakıyor. Arızayı sildikten sonra hemen arıza lambası yakmasada arıza kaydı yazıyor.

Ustalar Lambda oksijen 1. Sıra sensör bozuk değişmesi gerek diyorlar. Her ihtimale karşı söküp alkol ile temizlesemde sonuç değişmedi.

Arızanın başka yerlerden olma ihtimali var mıdır?

Oksijen sensörü bosch marka tavsiye eder misiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 49295
[/QUOT

Upvote 0
Siparişim geldi bugün taktım şimdilik iyi gibi rolanti dalgalanmasi yapmadi...

2 yıldır yakıt katkisi kullanıyorum ronti dalgası yapmasin die yakıt katkisi koyunca sıkıntı yoktu motor iyiydi fakat yakıt katkisi atmayayım hele bi de shell den yakıt alayım araba tekliyordum servis bulamadı serviste dalgalanma yapmiyordu özel servise gittim defalarca bobin buji değişti artık enjektör kaldı bi değişmeyen onu da değiştirmek için özel afyona gittim yani saolsun Bilal usta oksijen sensörü aracını kurcalatma al kendin tak dedi saolsun bugün taktım iyi gibi bakalım yarın biraz uzun kullanıcam olumlu olumsuz durum olursa buradan paylaşırım...

Dikkatimi çeken birşey çıkan oksijen sensörü nun ucu simsiyahtı sanki kömür gibi sildim temizlendi yani bubkadar kömür gibi siyah olmasi şaşırttı beni resmen kömür isi gibi sensör duruyor ustaya göstereceğim bu kadar siyah olması normalmı degilmi bilemedim araç 116 bin km de 1.2 tsi manuel golf

Upvote 0
Siparişim geldi bugün taktım şimdilik iyi gibi rolanti dalgalanmasi yapmadi...

2 yıldır yakıt katkisi kullanıyorum ronti dalgası yapmasin die yakıt katkisi koyunca sıkıntı yoktu motor iyiydi fakat yakıt katkisi atmayayım hele bi de shell den yakıt alayım araba tekliyordum servis bulamadı serviste dalgalanma yapmiyordu özel servise gittim defalarca bobin buji değişti artık enjektör kaldı bi değişmeyen onu da değiştirmek için özel afyona gittim yani saolsun Bilal usta oksijen sensörü aracını kurcalatma al kendin tak dedi saolsun bugün taktım iyi gibi bakalım yarın biraz uzun kullanıcam olumlu olumsuz durum olursa buradan paylaşırım...

Dikkatimi çeken birşey çıkan oksijen sensörü nun ucu simsiyahtı sanki kömür gibi sildim temizlendi yani bubkadar kömür gibi siyah olmasi şaşırttı beni resmen kömür isi gibi sensör duruyor ustaya göstereceğim bu kadar siyah olması normalmı degilmi bilemedim araç 116 bin km de 1.2 tsi manuel golf

Siyah ve isli olması normaldir. Çalışmasını engelleyecek bir durum söz konusu değildir.

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar ismim deniz aranıza yeni katıldım. Geçtiğimiz hafta 2016 1.2 tsi dsg comfortline bir araç aldım. Önceki bakımları yetkili serviste yapılmış bende aynı şekilde devam etmesi için aldığım gibi 120.000 bakım için vosmer de servise soktum. Rutin bakımlar dışında motor arıza lambası yanıyordu. Servis Lambda sensörü değişmesi gerek parça fiyatı 1350 lira dediler. Arızalı olan katalizör sonrası imiş 2. oluyor sanırım bu. Dışardan duyduklarıma göre 1. bozuksa değişmesi gerekir ama 2 ise temizlenip kullanılabilir dendi. Ne kadar doğru daha önce temizletip kullanan oldu mu? Teşekkür ederim şimdiden yorumlarınız için.

Upvote 0

Geri
Üst Alt