1.2 tsi hangi akü kullanilmali

murat_ds89

Üye
İsim
murat düşünceli
Arkadaslar herkese hayirli aksamlar. 1.2 tsi imin aküsü bitti üzerinde celik marka bir aku var ve kac amper vs oldugu yazmiyor. Orjinalinde hangi marka ve amper kullaniliyor yardimci olur musunuz ?

simdiden herkese tesekkurler

Orjinali 59 amper 

Muhtemelen sizin araciniz da 60 ah var kodlanmistir 60 ah çünkü piyasa da 59 ah aku bulmak imkansız neredeyse genelde 60 ah oluyor 

Varta 60 amper lik alın uzun süre kulanin derim servise gitmenize gerek yok hocam 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tdi araçta dpf rejenerasyonuna rastlayıpta aracı parketmek zorunda iseniz (eve geldiniz , sabah mesaiye yetistiniz) , bilinen şekilde aractan indikten sonra araç fanı 6,5 dakika kadar aktif durumda çalısıyor.

Tdi larda Aküye allah kolaylık versin ! 

Aracta ek olarak surus konfor paketi varsa bu deger 68amp olacaktir bilginize

@forzaGilles 2014 model onu yazmayi unuttum. Agm olma ihtimali yok degil mi hocam
%95 ihtimalle EFB tip akü ‘dür., amper (Ah) olayında en net bilgiyi serviste yedek parça bölümünden aracı sorgulatın sistemden bakıp kaç amper olduğunu söylerler.

Benim aracimda  2014 1.2 tsi...

Arabayı gören akucu zaten EFB takıyor en pahalı si ni vermeye çalışacaktır sıkıntı yok start stoplu varta dediğinizde aynı kapıya çıkıyor :)

ben serviste değiştirdim 1.400 tl... yazık oldu varta bu kadar pahaki degil disarda...

fakat kodlama yapan varmı die çok araştırdım kimseden ses seda çıkmadı mecbur yetkili servisimde 59 ah takıldı...

İnt den de sipariş verecekseniz arac 2014 1.2 tsi dediğiniz de gonderceklerı aku EFB TİP 60 ah aku dur yoksa start stop çalismaz die biliyorum...

@Mmt0634 hocam bende sürüş ve konfort paket yok. Yani comfortline in en bosu aracim. Sizinkide mi öyle

@Terms darıca çok uzak hocam, 3 gün önce bakıma girdim özel yetkili serviste onları aradım şimdi. Bakımdan çıktım araç yolda kaldı diye sitem ettim bir fiyat verecekler bakalım onları bekliyorum :)

@murat_ds89 Kocaeli yazıyor adınızın altında.

Ayrıca Özel yetkili servis nedir hocam?

Geri
Üst Alt