Replika çift u selektör ile kısa far

@IlhanAy hocam hangi baglntidan nasil bir değişiklik diyorsunuz tam aciklayabilirmisin, ben kendi adıma anlamadim farki acikcasi :)
Hocam ben kendi aracımdaki sorunu izah edeyim size şimdi u Led farda uzunları yaktığımızda hem mercekteki uzunlar yanıyor hemde en öndeki Led yanıyor fakat bi kaç sn sonra mercekteki uzun kısaya dönüyor bunu yapmaması lazım işin özeti bu anlaşılır oldu sanırım 😂

@CemK Hocam üst tarafta bi video var J fara uygulanan uygulamanın aynısı U fara uygulanabilir mi ? Biz bunu bi türlü yapamamıştık 😂

Bendeki replika J farlarda ekstra işlem gerektirmeden selektör yapınca kısalar da yanıyor.

Farlar kapalıyken denedim o zaman da selektörle kısalar birlikte yandı.

Sanırım J far tasarımından kaynaklı bunu yapabiliyor.

U larda sistem daha farklı olduğu konuşulmuştu geçmiş konularda.

Golf 7 ye Uled daha orjinali gibi duruyor bence.

Ama üstteki sebep yüzünden aracım Golf 7 olmasına rağmen U ledli değil de J ledli olanını tercih ettim.

@CemK tek istediğim farlar kapalı iken selektör atınca uzunlar ile birlikte kısaların da patlaması bu da kod ile halledilir diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim 🙂

@CemK  hocam özelden uşalabilirmisiniz bana ben baktım ama nerden msj atıldığını bulamadım :)  

Ben çözemedim maalesef
Hocam çözümünü buldum ama daha uygulamadım ve parçayıda bulamadım daha. Aklıma geldi hemen sana yazmak istedim. Merceğe yani kısalara giden sokete selektör diyotu yerleştiryorlarmış ve farlar kapalı konumda iken selektör atınca merceklerde selektör atıyormuş. Bi xenon lu farlar için. Diyot herhangi bir zarar vermiyormuş. Çünkü farlar açıkken selektör atınca bi xenon devreye giriyor muş. Diyotu bulursam veya direk hafta sonu oto elektrikçisine gidip bu işi çözmek amacım.

Hocam çözümünü buldum ama daha uygulamadım ve parçayıda bulamadım daha. Aklıma geldi hemen sana yazmak istedim. Merceğe yani kısalara giden sokete selektör diyotu yerleştiryorlarmış ve farlar kapalı konumda iken selektör atınca merceklerde selektör atıyormuş. Bi xenon lu farlar için. Diyot herhangi bir zarar vermiyormuş. Çünkü farlar açıkken selektör atınca bi xenon devreye giriyor muş. Diyotu bulursam veya direk hafta sonu oto elektrikçisine gidip bu işi çözmek amacım.
bende farkar kapalıyken mercekte uzun yapıyor kısalarda uzun yapıyor ama bir süre sonra arıza ışığı yakıyor arıza ışığı yaktığı halde uzun kısa yapabiliyorum

Bende olmuyor sizde nasil oluyor hocam arıza isigida yakmiyor farlar kapaliyken mercekler selektorde atmiyor

Bende olmuyor sizde nasil oluyor hocam arıza isigida yakmiyor farlar kapaliyken mercekler selektorde atmiyor
yapılan bağlantılarla ilgili bi sorun olabilir belki ama bende farlar kapalıyken çok rahat merçekte selektör atıyor kısalarda hatta sislerimde :) ama bunu ard arda 6 7 defa tekrarladığımda selektörü arıza ışığı yakmasına sebebiyet veriyor arıza ışığı yaktığı halde yine sorunsuz selektör atıyor çok garip bi durum kontağı kapatıp açtığımda arıza lambası sönüyor alıştım artık takılmıyorum fazla :)

Geri
Üst Alt