17 günde 5.000 km / Müze turu, Likya Yolu, 3000m

Çok teşekkür ederiz bizimle paylaştığınız için bu güzel gezinizi.

Gezmiş kadar olduk biz de  :D

• Beğen
Tepkiler: SCC

Çok güzel resimler yorucu geçmiştir  ama sonrasında o günleri arıyorsunuz  bende  polo varken tek başıma  kafam nereye eserse 10 / 15 gün giderdim :)   Antalyadan  girip  marmarise  kadar nerde antik kent plaj varsa  polo ile gezmek nasip oldu hatta  arka 2 li koltuk söküp giderdim  gece yer bulamayınca çadır her yerde olmuyor.  Olympos gündüzleri - Ölüdeniz  akşamları   ülkemiz o kadar güzel tarifi yok inş herkese  her yeri görmek nasip olur.  

buda benden rize çamlıhemşin  köyüm 

c0624ecb-6584-47bf-8e1e-f11c93f2868b.jpg

d0b9791b-5c46-4ab8-aaa0-d8d50120a04c.jpg

@SCC İçten ve yalın anlatımla okunası bir yazı olmuş, tebrik ederim. Umarım bu yazıyı sadece burada değil, gezi bloglarında da paylaşırsınız. 

@SCC İşte tur atmak budur. kendim için planladığım ama zaman sıkıntısından dolayı yapamadığım bir geziyi sizler  yapmışsınız ve bunu güzel bir dille de anlatmışsınız. bu gezide ve yoğunlukta elbette ki kalorileri fazlaca yakmışsınızdır. şöyle değişik bir şey soracağım. gezi süresince kaç kilo verdiniz ? gezip görmenin dışında doğayla da baş başa kalmışsınız.

• Beğen
@SCC Soluksuz okuyarak resmen bende gezdim. Elinize emeğinize sağlık.

• Beğen
Harika bir paylaşım olmuş.  Efes malt detayı hemen ilgi çekti : )

• Beğen
@SCC soluksuz okudum Serhat hocam. Şahane bir tur olmuş.  :clab: (y)
Teşekkür ederim @Nfk

@SCC videoya çekilse belgesel olurmuş bisiklet süren biri olarak son kısmı hayal ettim çok heyecanlı olmuş. 
Videoları var da yapmak için zaman lâzım @agacmalzeme yaparsam buraya da atarım :)  

Tek kelimeyle "muazzam" bir yolculuk kombinasyonu olmuş. Gerçek anlamda elinize ayağınıza sağlık.
Teşekkür ederim @İhsan Dinç Bisiklet, müze, dağ, deniz... Kombinasyon dediğiniz gibi iyiydi.

@SCC Maşallah oku oku bitmiyor. Güzel anlatım güzel gezi turu.
Teşekkür ederim @Terms Ancak bu kadar kısa tutabildim.

@SCC tek kelimeyle :Süperrr.👍
Teşekkür ederim @guvenc Öyleydi :)  

Ama olmaz ki.... Soluk soluğa okudum, hep iç çektim. Ne mutlu size....
Teşekkür ederim @yavuzbattal Siz de yapabilirsiniz.

@SCC

National geographic  offical forum dan kesitler .

Yanlız bu doga belgeseline engel koyan , internet & tv ihtiyacı için doğadan ayrılmak zorunda kaldıgınız Anadolu efes euroleague final maçını izleme merakınızı tebrik ediyorum.

Pazar günkü finali degilde (efes-barcelona)

Cuma günkü efes-cska maçına yetişebilmek için akşama dogru kocaelinden yola çıktım. Ankaraya

Şimdiye kadar Hayatım 110 sabitle gecti uzun yollarda . 

Sırf bu maça yetisebilmek için fix  150-160 bastım (cruise)

Basketbol futbolu 2 ters bi düz tokatlayacak bir spor bence.

Maradona oynarken ? İş tersi idi tabi 
Euroleague takipçisi olduğunuz bilmiyordum @Savatage hocam. Bunun tadını 4 yıl önce Fener ile aldık. Bu yıl Nisan'da Efes için "galiba bu yıl o yıl" diye twit atmıştım. Futbol şampiyonlar ligi finallerini de yıllardır kaçırmadan izlerim fakat bu yıl Efes maçından bir akşam önce ilk defa kaçırmama rağmen pek oralı olmadım ama Efes maçını kaçıramazdım...

Okurken sizlerle birlikte yoruldum, dinlendim, terledim, rüzgarda serinledim, kavvvşağa sövdüm, kekomançilerin israf ettiği oksijene acıdım, pedal çevirdim ve sondaki yorgunlukla karışık mutluluğu hissettim sanki Serhat hocam. :)

Amiyane tabirle, yaşıyorsunuz şu hayatı.  :D   (y)

Her şey gönlünüzce olsun, tam gaz devam...
Kavvvşaktaki inceyi görmüşsünüz @frknyldrm hocam :)  İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Süpersiniz , YouTube kanalınızda varmış takipteyim 😊
Teşekkür ederim @canerr bayağıdır video atamıyorum ama evet, var :)  

Çok keyif alarak okudum 🙂  Elinize ayağınıza sağlık 👍
Teşekkür ederim @Kartal

Keyifle okudum, elinize ayağınıza sağlık :) Umarım bir gün yollarda bir birimize denk geliriz :)
Teşekkür ederim @freecaptiv3 Umarım denk geliriz ve iki Golf 6'yı yan yana çekeriz :)  

Hayat kisa sagligin varsa ve imkanlar verdigi sürece gez gör yaşa felsefesindeyim ve sizleri taktir ettim

Bankada paralari biriktirip 80 yasina geldiginde ( ömür verirse ) o parayi yiyebilecek ne enerjin kalir ne saglik

Kazandigini çarçur et olarak algilamayin

Hayatiniza anilar biriktirin
Haklısın @HONEY abi. Yalnız Antakya'daki künefecileri görmen lâzım :)  

Çok teşekkür ederiz bizimle paylaştığınız için bu güzel gezinizi.

Gezmiş kadar olduk biz de  :D
Ben teşekkür ederim @Kysr038

Çok güzel resimler yorucu geçmiştir  ama sonrasında o günleri arıyorsunuz  bende  polo varken tek başıma  kafam nereye eserse 10 / 15 gün giderdim :)   Antalyadan  girip  marmarise  kadar nerde antik kent plaj varsa  polo ile gezmek nasip oldu hatta  arka 2 li koltuk söküp giderdim  gece yer bulamayınca çadır her yerde olmuyor.  Olympos gündüzleri - Ölüdeniz  akşamları   ülkemiz o kadar güzel tarifi yok inş herkese  her yeri görmek nasip olur.  

buda benden rize çamlıhemşin  köyüm 
Çok güzel yapmısınız, çok haklısınız @rager007 Köyünüzün Kaçkarlar'ın dibinde olması çok büyük şans. Ne mutlu size...

@SCC İçten ve yalın anlatımla okunası bir yazı olmuş, tebrik ederim. Umarım bu yazıyı sadece burada değil, gezi bloglarında da paylaşırsınız. 
Teşekkür ederim @Holigan Bir de bisikletforum'da paylaştım. Son olarak bir de belki 1-2 bölüm videosunu yaparız...

@SCC İşte tur atmak budur. kendim için planladığım ama zaman sıkıntısından dolayı yapamadığım bir geziyi sizler  yapmışsınız ve bunu güzel bir dille de anlatmışsınız. bu gezide ve yoğunlukta elbette ki kalorileri fazlaca yakmışsınızdır. şöyle değişik bir şey soracağım. gezi süresince kaç kilo verdiniz ? gezip görmenin dışında doğayla da baş başa kalmışsınız.
Teşekkür ederim @Culture33 Ben de kilo vermeyi umut ediyordum; özellikle de Likya yolunda yürürken şıpır şıpır terlerken "aha oldu bu iş" demiştim fakat gittiğim kiloyla geri döndüm zira 17 gün kadar alıştığım yoğunlukta bisiklet ve koşu yapamayınca ve uyku düzeninin şaşırmasıyla beraber "ne bulursak yeriz" mantığıyla hareket edince ve üstüne yemeyi içmeyi sevdiğim için ve kilo almaya meğilli olduğum için kilo veremedim açıkçası.

@SCC İmrendim resmen, azminiz için sizi tebrik ederim, harikasınız!
Teşekkür ederim @iamalegend

@SCC Soluksuz okuyarak resmen bende gezdim. Elinize emeğinize sağlık.
Teşekkür ederim @Srkng5 O zaman sıra gerçeğini gezmekte :)  

Konunun içinde kayboldum emeğinize sağlık gerçekten.
O zaman ne mutlu bana @ahmetyerebakan Teşekkür ederim

Harika bir paylaşım olmuş.  Efes malt detayı hemen ilgi çekti : )
Teşekkür ederim @Negatiwe Her ne kadar Golf'ten fazla yakıp ocağımıza incir ağacı dikse de Efes Malt kırmızı çizgimizdir :)  

@SCC Bu paylaşım bir yerden tanıdık geldi Değerli Hocam :)
Ooo, bisikletforum demek :)  @tuncidag Oradaki kullanıcı adınız neydi?

Haziran’da bu turda 260 litre yakıt tüketmişiz ve 1950 TL yakıt ücreti ödemişiz.

Bugün olsa 3900 TL!

6 ayda nereden nereye...

Son düzenleme:
Haziran’da bu turu 260 litre yakarak; yani 1950 TL yakıt ücreti ödeyerek yapmışız.

Bugün olsa 3900 TL!

6 ayda nereden nereye...
Brent petrol fiyatı 6 Haziran'da 73 dolarmış, şimdi ise 90. Yani şimdi olsa olsa bu tur maksimum 2400 TL tutması gerekirdi. Söylenecek çok şey var lakin bir şey değişmiyor...

1643742653004.png

• Beğen
  • 260 litre yakıt (Tavandaki iki canavar bisiklete rağmen 100 kilometrede 5.2 litre yakıt) 1950 TL

Şu turu yapalı tam 1 yıl oluyor. 1 yıl önce 260 litre yakıta 1950 TL ödemişiz.

Bugün 6411 TL! 1 YILDA! %330!

Araban bu ışıltılı ekonomide 2 litre yaksa ne yazar...

Hocam ben de geçen yıl Temmuzda(2021)
Adana > Samsun > Ünye > Samsun > Trabzon > Samsun > Adana yapmıştım.
Toplam 2.514Km idi ve 143L benzin harcamıştım. TL Karşılığı 1115TL idi.
Şimdi Aynı yolu aynı ortalama ile yapsam 3.611TL tutardı.
Zam Oranı : %323

Geri
Üst Alt