Autohold da sonuçta el freni olduğu için, Aracınızın ağırlığı şanzımanda binmeyecektir. Sorun olacağını hiç sanmıyorum. 

Benndr hiç D veya P konumuna geçerken ses gelmiyor bu arada, kasma da yok. (nazar değmesin) 

Autohold kullanmıyorum çünkü ihtiyacım olmuyor. Ayda yılda bir lazım oluyor. Ama dün akşam aracı park ederken önce boşa alıp, elektronik park freni kaldırıp sonra P'ye aldım. Bu sabah ses ve hoplama yapmadı. İnşallah bundan sonra yapmaz. Bu akşam N'ye almadan park frenini kaldırıp P'ye aldıktan sonra sabah deneyeceğim. Yine buradan tecrübemi paylaşırım.

Autohold kullanmıyorum çünkü ihtiyacım olmuyor. Ayda yılda bir lazım oluyor. Ama dün akşam aracı park ederken önce boşa alıp, elektronik park freni kaldırıp sonra P'ye aldım. Bu sabah ses ve hoplama yapmadı. İnşallah bundan sonra yapmaz. Bu akşam N'ye almadan park frenini kaldırıp P'ye aldıktan sonra sabah deneyeceğim. Yine buradan tecrübemi paylaşırım.
Önce ayak frenine basıyoruz

Sonra D (veya R) den N ye alıyoruz, 

Sonra ayak freniyle aracı tutarken el frenini çekiyoruz 

Sonra ayak frenini bırakıp aracın yükünü el freni üzerine veriyoruz

En son P ye alıyoruz. 

5. P konumundaki vites kolunun üzerindeki düğmeye baş parmağınızla basarak ayağınızı fren pedalına basılı tutarak kendinize göre yavaşça çekin.

Ben bunu beceremiyorum. Başparmağımla basmam için elime çok acayip bir açı vermem gerekiyor. Başka parmakla bassak olmaz mı?

:D

Ben de ilk okuduğumda kendi kendime aynı yorumu yapmıştım. Siz onu işaret ve orta parmak olarak dikkate alın. 
Baş parmağı mevzusu  eski vag grubu araçlardan kalma bir alışkanlık.HTB17Z8Ta46I8KJjSszfq6yZVXXaT.jpg_640x640Q90.jpg_-1.jpg

Çünkü ben park esnasında en son manevramı aracı ileri sürerek bitiriyorum ve frene basıp durduğumda autohold kapalı oluyor. (Eğer ayağımı frenden çekersem ileri hareket ediyor.)

Eğer el frenini çekmeden direk P ye alırsam da araç ileri salınım yapıp vites tutuyor, el freni üstüne çeksem de yük şanzımanda kalıyor. 
@tiesay muhtemelen farkında olmadan emniyet kemerini erken çıkarıyorsunuzdur ya da frene tam basmadığınız için autohold aracı tutmuyor olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay erinç hocam aracınız bunu otomatik yapıyor zaten

@tiesay Sıralamayı öğrendim bu sayfadan. Teşekkür ederim yine de.

Tecrübelerim sonrası şunu söyleyebilirim:

Autohold aktifken sıralamaya gerek kalmıyor.

Geri
Üst Alt