Leaving Home Özelliğini Otomatik Devreye Sokmak (Far Sensörü Olmayan Araçlarda)

Leuchte 12 ve 13 (sis farı)

Leuchte 4 ve 5 (gündüz farı)

Leuchte 6 ve 7 (kısa far)

Peki ya park ampülleri hangi Leuchte kodlarında bilen var mı ?
Leuchte2 Lb10 (sol ön park) ve Leuchte3 rb21(sağ ön park) halojenler için park lambası olması gerek hocam. 

Bu arada yaptığınız eklemeler için teşekkürler, nokta atışı olmuş  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Kysr038 öncelikle emeğinize sağlık hocam, bu kodlamayla far sensörsüz araçlarda, leaving home ve coming home mu aktif oluyor, yoksa sadece leaving home mu aktif oluyor.

@Ysn

@romeo68

Aslında leaving home ve coming homeun çakması bu kodlama. Çünkü iç aydınlatmaya paralel bağlanmış oluyor yazılım olarak, kapılar açıksa yanıyor kapalı ve iç ışık süresi sona erdiyse sönüyor...

Mantığını anlatayım. 

Araç kilitli diyelim uzaktan kumanda ile açtınız, iç aydınlatma yandığı için farlarınız ve stoplarınız yanıyor.30 sn kapıları açmadıysanız sönüyor. 

Araçtan ineceksiniz kapıyı açtınız yanmaya başlıyor, kapıyı kapattınız diyelim iç aydınlatmalar sönene kadar yada kumandadan kilitleyene kadar yanmaya devam ediyor.

Olumsuzluklar:

- Aracın kapısı her açılışta yanıyor. Gündüz gece farketmiyor (çünkü far sensörü yok, gerçi bu kodlamanın onunla alakası da yok)

-Yıkamacıya verdiniz , yarım saat kapılar açık kaldı, sürekli yandığı için, yarım saatte aküyü bitirmese de kritik noktalara kadar aküyü deşarj edebilir.

-Aracı kilitleyince hemen o an sönüyor, o yüzden uzaklaşıp ışığa ihtiyacınız kalmadığı an kilitlemeli...

-İstenilmediğinde pratik bir kapatma yöntemi yok ne yazık ki.. vagcom kabloyu takıp laptopdan eski haline çevireceksiniz.

İç aydınlatmayı söndürmek de bu sistemi devre dışı bırakmakta işe yaramıyor ne yazık ki, tüm kapılar açıkken kilitlerinin dilini içeri itip aracı kilitlerseniz ancak öyle sönüyor. (Aman dikkat bu durumda kapıyı kapatmaya çalışmayın çarpmayın unutmayın kapıyı kapatmaya çalışanları engelleyin, diller içeri sabitlendiği için aracınıza hasar verebilir, önce kumandadan kilidi açıp dış kapı kolunu çekip dilleri açık pozisyona çevirmek gerekir)

Ben aracımın içini temizlerken bu yöntemi kullanıyorum.

Akü bitirme riskine karşı ön farların parlaklıklarını yüzde 25 e kadar düşürdüm, gece karanlığında rahatsız etmeyen ama yerleri yeteri kadar aydınlatıyor. (Normal zamanda yaktığımız kısa far ların gücünü etkilemez, sakıncası yok)

Ama bu kadar sıkıcı detaya dikkat etmek yerine; Aliexpressten Orjinal far sensörü ve yağmur sensörü alıp montaj edeceğim. bu kodlamayı eskiye çevirip orjinal kodlamaya geçerek bu durumdan kurtulmak artık daha mantıklı gelmeye başladı bana...

@Kysr038 uzun uzun anlatmışsınız çok sağolun Ahmet hocam, dediğiniz gibi çakması olduğu için anca bu kadar olur, eksilerini artılarını değerlendirip kodlamayı yapmak lazım.

@MSE bende bu konuya açacaktım ustam şimdi ben sislerle söllektör yaptım o kanala denk geliyor ben şimdi anahtardan basınca ışıklar yanması kodlamasını yapamıyormuyum. Ben ama 2 özelliği çok istiyorm 

@MSE bende bu konuya açacaktım ustam şimdi ben sislerle söllektör yaptım o kanala denk geliyor ben şimdi anahtardan basınca ışıklar yanması kodlamasını yapamıyormuyum. Ben ama 2 özelliği çok istiyorm 
Yaparsınız hocam başka boşta kanallar vardır onları kullanın. 

Yaparsınız hocam başka boşta kanallar vardır onları kullanın. 
hocam bende kendimce yapabildigim kadariyla kodlamalar yapiyorum ama bu soylediginiz kismi tam anlamadim.

Bu kodlama olayinda sonucta her ozellik belirli kanalda ve o kanallarda islem yapiliyor bildigim kadariyla. Yani cakisma olmasi durumunda bosta duran bi kanala kendimiz atama mi yapiyoruz da oraya ozellik kazandiriyoruz tam anlamadim ? Ben kodlama yapacagimiz kanallar yuklu ise onlarin ayarlarini degistirmek suretiyle yapabiliyoruz diye biliyordum.

Merhaba arkadaşlar, ben bu kodlamayı yapalı 2-3 ay oldu fakat şimdi müsait zamanda eski haline döndürmek istiyorum ama orjinal kodları nasıldı unuttum? Yardımcı olabilecek var mı? Ya da aynı yerlere girdiğimde orjinale döndürecek tek seçenek mi var hepsinde. Sayısal değerleri 0 mı yapıcam?

Orjinal değerler ne olmalı yazabilir misiniz rica etsem? Interıor light i, not aktif ve 100 olan değeri 0 yapıp ve maximizeyi de minimize mi yapıcaz??

Geri
Üst Alt