Leaving Home Özelliğini Otomatik Devreye Sokmak (Far Sensörü Olmayan Araçlarda)

Evet diğer değerlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.
Teşekkürler. Aracı kitleyip açarken, sol ön sinyal çalışmıyor, Amerikan park yapmıştım, sanırım orda birşeyi yanlış seçtim tahminime göre. Birde ayrıca bu leaving kodlarını geri almaya çalıştım ve yaptım fakat orda mı yanlış birşey yaptım acaba? 

Kısaca sizce aracı kitleyip açarken sinyal ışığı yanmaması hangi kodun hatalı girilmesindendir? 

Teşekkürler. Aracı kitleyip açarken, sol ön sinyal çalışmıyor, Amerikan park yapmıştım, sanırım orda birşeyi yanlış seçtim tahminime göre. Birde ayrıca bu leaving kodlarını geri almaya çalıştım ve yaptım fakat orda mı yanlış birşey yaptım acaba? 

Kısaca sizce aracı kitleyip açarken sinyal ışığı yanmaması hangi kodun hatalı girilmesindendir? 
Hatırladığım kadarıyla Amerikan park kodlama konularının birinde konuşulmuştu bu tarz sorunların çözümleri. Ben kendi aracıma yapmamıştım o yüzden bir deneyimim olmadı o konuda.

Hatırladığım kadarıyla Amerikan park kodlama konularının birinde konuşulmuştu bu tarz sorunların çözümleri. Ben kendi aracıma yapmamıştım o yüzden bir deneyimim olmadı o konuda.
Hocam rica etsem o konuyu bulabilir misiniz? Ben okadar arama yaptım forumda bulamadım bir türlü??

Ama bunda sinyaller hiç çalışmamış.. Ben de normal çalışıyor fakat aracı stop ettim kapıları kitlerken sol sinyal yanıp sönmüyor, açarkende aynı... Ama araç çalışır vaziyetteyken yanıp sönüyor sıkıntı yok...
Evet oradaki ile birebir aynı sorun değil ama benzer.

Yani şöyle diyeyim coming home Leaving home kodlamalarında sinyallerle alakalı birşey olmadığı için onu yaparken değil de, amerikan park kodlaması yaparken ufak bir kodu yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsiniz.

Yani

4)leutche 0 blk (sanırım sol sinyaller oluyor)

Yazan kanalın kodlamaları ile

4)leutche 1 blk (sağ sinyaller galiba)

olanları karşılaştırırsanız mutlaka birinde farklı birşeyler olmuş olacaktır. Sağdaki doğru değerleri sola verince düzelir diye umut ediyorum.

Bazen insan kodlama yaparken dikkatsizlik eseri başka kodları değiştirebiliyor.

Evet oradaki ile birebir aynı sorun değil ama benzer.

Yani şöyle diyeyim coming home Leaving home kodlamalarında sinyallerle alakalı birşey olmadığı için onu yaparken değil de, amerikan park kodlaması yaparken ufak bir kodu yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsiniz.

Yani

4)leutche 0 blk (sanırım sol sinyaller oluyor)

Yazan kanalın kodlamaları ile

4)leutche 1 blk (sağ sinyaller galiba)

olanları karşılaştırırsanız mutlaka birinde farklı birşeyler olmuş olacaktır. Sağdaki doğru değerleri sola verince düzelir diye umut ediyorum.

Bazen insan kodlama yaparken dikkatsizlik eseri başka kodları değiştirebiliyor.
Haklısınız hocam.

Dediğiniz kanalları yarın kontrol edecem. Peki Blinken links hellphase’ mi olması gerekir yoksa Blinken links dunkellphase mi? 

Haklısınız hocam.

Dediğiniz kanalları yarın kontrol edecem. Peki Blinken links hellphase’ mi olması gerekir yoksa Blinken links dunkellphase mi? 
Bu nokta beni aşıyor, daha iyi bilenler yanıtlayacaktır.

Çeviriden baktığıma göre

hellphase aydınlatma 

dunkellphase karartma

olarak geçiyor.

Merhaba arkadaşlar, ben bu kodlamayı yapalı 2-3 ay oldu fakat şimdi müsait zamanda eski haline döndürmek istiyorum ama orjinal kodları nasıldı unuttum? Yardımcı olabilecek var mı? Ya da aynı yerlere girdiğimde orjinale döndürecek tek seçenek mi var hepsinde. Sayısal değerleri 0 mı yapıcam?
Biraz geç oldu ama;

interior light yazan kodlamaları (toplam 7 satır) tekrar girip, not aktive olarak seçerseniz iptal etmiş olursunuz 

@Kysr038hocamızın verdiği kodları denememe rağmen benim KISA FARLAR yine iç aydınlatma ile birlikte yanmaya devam etti zaten bende ''interior light olanları not active yapın'' dediği yerde bende ''not active'' yazıyordu bunun üzerine daha önce gizli özelliğini açtırdığım yeri arayıp kapatmam için yardım etmesini rica ettim oda 100 TL isteyip bu işlemi yapması içinde  başkasına yönlendirdi bende biraz uğraşayım deyip çok şükür hallettim çözüm yolunu yazıyorum @Kysr038 hocanın anlattığı şekilde Adaptation-10 a kadar gelin arama motoruna ''Leuchte6'' yazın

-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion B 6 seçin bende'' ınterior light'' yazıyordu onu ''not active'' yaptım yine aynı şekilde arama motoruna bu kez ''Leuchte7'' yazın

-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion B 7 seçin bende yine '' ınterior light'' yazıyordu onu ''not active'' yaptım ve işlem bu kadar tekrar belirtmek istiyorum bu işlem KISA FARLAR için bu işlemi yaptıktan sonra yeni montajı yaptığım yağmur-far sensörü sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı umarım bir faydası olur hyaırlı forumlar  :)

@Kysr038hocamızın verdiği kodları denememe rağmen benim KISA FARLAR yine iç aydınlatma ile birlikte yanmaya devam etti zaten bende ''interior light olanları not active yapın'' dediği yerde bende ''not active'' yazıyordu bunun üzerine daha önce gizli özelliğini açtırdığım yeri arayıp kapatmam için yardım etmesini rica ettim oda 100 TL isteyip bu işlemi yapması içinde  başkasına yönlendirdi bende biraz uğraşayım deyip çok şükür hallettim çözüm yolunu yazıyorum @Kysr038 hocanın anlattığı şekilde Adaptation-10 a kadar gelin arama motoruna ''Leuchte6'' yazın

-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion B 6 seçin bende'' ınterior light'' yazıyordu onu ''not active'' yaptım yine aynı şekilde arama motoruna bu kez ''Leuchte7'' yazın

-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion B 7 seçin bende yine '' ınterior light'' yazıyordu onu ''not active'' yaptım ve işlem bu kadar tekrar belirtmek istiyorum bu işlem KISA FARLAR için bu işlemi yaptıktan sonra yeni montajı yaptığım yağmur-far sensörü sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı umarım bir faydası olur hyaırlı forumlar  :)
Benim attığım kodlama halojen farlar içindi, sizinki sanırım bi-xenon olduğu için kodlar farklı imiş. 

Başta sormayı unutmuşum halojen mi bi-xenon mu diye.

Ancak Halledebilmiş olmanıza sevindim  (y)

Arkadaşlar sol sis farını açtım geri kapatmak istiyorum (9) default ayarı nedir acaba :D

Taiwan çift U led taktığımız araçta sadece U ledler yansın istiyoruz. Kanalını bulamadık. 23456 tek tek denedim olmadı :) Bu parkların kanalı nedir bilen var mı?

Taiwan çift U led taktığımız araçta sadece U ledler yansın istiyoruz. Kanalını bulamadık. 23456 tek tek denedim olmadı
Bu parkların kanalı nedir bilen var mı?
Aleyküm selam size de merhaba

Bu kodlamayı yaptıktan sonra kapılar açıkken farlar sürekli yanmakta, acaba kapılar açıkken iç ambiyans aydınlatmanın sönmesi için bi zaman ayarı mevcut mudur ?  Yapan ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Geri
Üst Alt