2018 Üretim Çıkma Lastik Alınır Mı?

hakanb

Üye
İsim
Hakan
Merhabalar, aracımın sol arka lastiği yanak kısmından patladı ve yeni lastik almak durumundayım, sadece arkaya 2 tane çıkma lastik alıp bu yazı öyle geçireyim diyordum ama sahibinden'de 4 adet 2018 üretim Kormoran 225/45/17 94V lastik buldum 900 TL'ye, şuan kullandığım lastikler de Kormoran 225/45/17 94Y özellikte.

900 TL'ye bu seti alıp bendeki 3 taneyi de satayım diyorum. 2018 üretim olması biraz kafamı kurcaladı hiç almasam mı bilemedim, satıcı da sattığı aracından kalan lastikler olduğunu söyledi, garajında duruyormus bayadır. Tavsiyeniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

https://prnt.sc/12nadkq

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben sahsen almazdim

Dişleri cok iyi gelmedi 2018 uretim ve komoran bu marka lastik kullanip memnunsaniz sifir alip kafaniz rahat etsin diger markalara gore fiyati uygun bir marka lastik

@HONEY Çok memnun değilim biraz sert bir lastik, bu yazı da geçirip seneye güzel bir lastik alırım diyordum ama şu arka lastiğin pandemi zamanı patlaması hiç olmadı  :)  

lastiklerin durumundan anlamam ancak 2018 olması bence sorun değil yani kısa süre kullanıp atacaksanız, fiyatı ona göre ise alınır bence. Uzun süre kullanma planınınız varsa bence direk sıfır alın.

Lastiğin ikinci eli olmaz,bu tamamen benim kişisel düşüncem.

Zira lastik hepimizin bildiği üzere can güvenliği açısından aracımızın olmazsa olmazıdır.

Saygılar sunar,iyi geceler dilerim.

Kesinlikle lastikte ikinci el düşünmezdim

uygun koşullarda raf ömrü 10 yıl diş derinliği 1.6 m/m e kadar kullanıldığını düşünerekten karar verebilirsiniz

Tek lastik hasarlarında,

tam boy stepneniz mevcut ise

1 tane yeni lastik alıp,

Stepne lastiği ile her ikiside ön ya da her ikisi de arka tarafa takacak şekilde kullanabilirsiniz.

Arka taraftan çıkacak olan sağlam lastiği de stepne lastiği olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu şekilde dilediğiniz süreyi atlatıp istediğiniz zaman lastiklerinizi yenileyip,  en son aldığınız lastiği de stepneye koyarak yola devam edebilirsiniz.

Dişler iyiyse alırım

@hakanb

merhabalar lastiklerin dişlerini atmış olduğunuz fotoğraflardan anlayamazsınız lastiklerde çatlak var mı vs fotoğraflardan çok net görülmez.

Ayrıca aldığınız kişiye güvenmeniz lazım bilmediğiniz bir yerden kesinlikle almayın derim geri iade vs. kabul ediyorsa düşünülebilir.

@hakanbas fiyat fazla geldi bana. İki hafta önce bridgestone 2020 üretim 3 ay kullanılmış 4 lastiği 1.200 TL ye aldım biraz daha araştırın derim

Bu gibi durumlar cansıkıcı,

tek lastikmi alsam, 4 üde değişmeli soruları kafa karıştırıcı, önce güvenlik olmalı, ama benzer lastikler de öyle ahım şahım aracın gidişini çok etkilemeyecekse seçilebilir.

Lastik sıfır olsa bile raf ömrü 5  yıldır...

Dişleri yanıltmasın islevini kaybetme ihtimali yüksek...

Saklama koşulları nem bile önemli 

Sıfır tercih etmeniz gerekir...

Marka artık cok da önemli değil %90 nı aynı teknoloji ile üretiliyor 

değerleri iyi olsun sıfır olsun bütçeye uygun olsun...

Sonuçta 2 yıl garantisi mevcut tüm markaların önemli olan yol tutuşu ıslak zemin mesafe ölculeri...

Üretim tarihi  2020 olan sıfır birçok lastik var uygun fiyata kaliteli göz gezdirmenizi tavsiye ederim lastik bu şakaya gelmez 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben bu lastikleri bu fiyata alırdım. Durumu d aiyi görünüyor zaten. En az 25 bin gideri var. 

Geri
Üst Alt