PLA 3.0 sonrası park etme sorunu

@mobilman Hayır 2012-2013 modellerde Pla 3.0 çalışmaz, Pla 2.0 takabilirsiniz onlarda.

@CemK Çalıştırmak için ne yapmalı? Yada 2.0 ve 3.0 arasında ne tür bir fark var acaba kayde değer bir fark var mı merak ediyorum. Şimdiden yorumların için teşekkürler.

Abs pompası desteklemez büyük ihtimalle. Bir de mevcut kadraniniz 3.0 i desteklemeyebilir. 

@mobilman Önden çapraz park etmiyordu sanirim 2.0, bide manevra frenleme yapmiyor. Abs Pompası ve Muhtemelen Kadran desteklemez, sadece Pla 3.0 icin degecek degisimler değil maliyet baya yuksek olur. Ama yeni nesil Radar ile Acc yapicam, Onla uyumlu Lane Assist yapicam gibi hedeflerin varsa Abs pompasi değişimi lazım.

Golf'ten sonra Tiguanda otomatik park kullanma şansım oldu, bir kaç kere hevesle denemek için kullanmak dışında kullanmadım. ya doğru düzgün park yeri bulamaz, ya da gider dik girmeye çalışır geri geri girmek yerine. kapalı otoparklarda v.s. kullanmak zaten zor.

bence retrofit bütçeniz varsa pla yerine acc daha mantıklı olur. bunu genele yazıyorum bir cevap v.s. değil.

@CemK Teşekkürler güzel bilgiler için. Bir ilave Abs pompası için 5q0614517 uyumlu sanırım. Sonundaki harflerin bir anlamı var mıdır? Örneğin ag veya cg yada cq gibi. Son olarak pompa değişimlerinde kodlama gerekir mi? Kendi alacağım çin program ile bu işlemleri yapabilir miyim? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mobilman abs değişimi baya karışık iş, kablo'daki konnektör sayilari ve pin yerleri ayni değil, yeni tip konnektor ve pin yerlerinin uygun sekilde tekrar düzenlenmesi lazım diye biliyorum. Sondaki harfler onemli, ona gore ne destekliyo ne desteklemiyo belli oluyo. Fren sivisinin yenilenip havasinin tamamen alinmasi ve sizdirmalik kontrolu gerekiyo. Kodlama da sizin arabaya gore tekrar oluşturulmasi lazim byte sayisi da farkli oluyo abs unitesinin. Bu işi gercekten ehil birinin yapmasi ve hatta en son abs sıvısı dolumu ve kontrollerinin servisde yapılması en doğrusu.

@CemK Öyleyse maliyetli bir iş. Peki kaç model sonrası destekliyor acaba bilginiz var mı

@mobilman 2014 son aylardan sonrakiler hatta 11-12.ay ve sonrasinda uretilenler destekliyor genelde.

@CemK hocam selamlar. Benim araç 2012 sonu comfortline. Ben pla 3.0 retrofitine karar verdim çünkü sonrasında ACC, digital kadran, mib 2.5 discovery pro retrofitlerini yapmayi düşünüyorum. PLA 3.0 a başlamadan önce bu ABS pompası değişimini halletmem gerekiyor. Bana hangi kodlu pompayi almam lazım, pin değişimini Ankarada kime yaptırabilirim vb konuda yardımcı olurmusunuz, tavsiyeniz ve bilgi desteğiniz olursa çok sevinirim, yanlış bir adım atıp başlamayım zevk rezillige dönüşsün istemiyorum. Necati usta ile telefonda görüştüm, kendi arabasında sadece pompayi değiştirdiğini ve 3.0 çalıştığını söyledi, pompanin kodu 3Q ile başlayıp, sonu AA ile bitecek dedi ama cikmacilara sordum böyle bi kod böyle bir pompa yok dediler, kafam karıştı. Yurtdisi imkanımda var, ihtiyacım olan doğru pompayi ve doğru ustayi bulup öyle başlamak istiyorum, yardım ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@lovnblack AA var aslinda ama nadir, AF yada F ile bitenlerle aynidir AA. Bunda da çalışır ancak aslinda VW bu pompalar icin Stop&Go desteğini yok gösteriyor. Değişmişken hepsine destekleyen AB olani bulup takmak en iyisi.

@lovnblack Merhaba, bulabilirsen hepsini destekleyen Abs Pompasi 3Q0907379AB
Cem hocam teşekkür ederim bilgi için, linkteki kod birebir aynı fakat, ait olduğu aracın passat b8, alltrack vs başka farklı bir araç olması, manual yada otomatik olması birsey fark ediyormu? Bu yaklaşık 650tl yapıyor, Türkiyede çıkmasi ne civarda bilginiz varmı, aradaki fiyat farkı çok değilse bu bozuk filan çıkar diye diyorum risk almaya değermi? 

https://ovoko.pl/czesci-samochodowe/aut24753-3q0907379ab-volkswagen-passat-alltrack-pompa-abs

Geri
Üst Alt