🫥🐈 Mk7,5: Halojen Fardan J Led'e Geçiş - RETROFiT

@metinkar @İlker34 abi ile konuşurken o seti alabilirsin demişti. Başlaycaksan parça toplamaya ondan alabilirsin diye söylemişti. O kablo setine ufak modifiyeler ile uyumlu hale gelir diye düşünuyorum.

Gerçi bu işi yapmıştı @forjust1day tuna abi daha iyi bilir.

@metinkar abi burda afs içinde kablolar var ama illaki bu set iş görüyor bi sormak lazım ama bunu al demişti bana başlayacaksan eğer. Sen yine de sor

İyi bir cift j replika far ortalama 4 bine mâl oluyor.Orjinal yapmanın maaliyetini merak ediyorum.Takipteyim.

@ogzdrk Hocam çift j adaptif farın maliyeti 11-12 lira civarlarında temiz farlar ile

tek j de 7 ye yakın diye tahmin ediyorum şu an araştırmalarım sonucu

@GodThread Tek j 7 den fazladır bence hocam.Dolu far kablolama yükseklik ayarı ve birde değişmesi gereken bcm var sanırım.

@ogzdrk bcm ve gw de var işin içinde o altyapıyı önceki retrofitler sırası hallettiğimiz için bize tek j için far beyinler, kablolama ve yükseklik seviye sensörü ve montaj gibi işler kalıyor. Yoksa bcm gw online bileşenleri felan derken sırf far için değiştirmeye gerek yok bence :)

@ogzdrk bcm ve gw de var işin içinde o altyapıyı önceki retrofitler sırası hallettiğimiz için bize tek j için far beyinler, kablolama ve yükseklik seviye sensörü ve montaj gibi işler kalıyor. Yoksa bcm gw online bileşenleri felan derken sırf far için değiştirmeye gerek yok bence :)
Aynen.0 dan başlayan biri için ilk aşama far retrofiti pahalıya gelir.

@ogzdrk Bende acc ve koltuk ısıtmadan dolayı gw ve bcm değişti.

Metin abide koltuk ısıtma ve kör noktadan dolayı değişti. o yüzden sadece far ve kablo setleri işimizi görücek tabi ki bir de montaj yapıcak usta :)

@GodThread Sonu yok gibi o zaman :)  Replika cift j den orjinal cift j ye gecis aydinlatma olarak aradaki farka degecektir eminim.

golf 7 halojenden j lede geçmek istiyorum şimdi hangilerini almam lazım

golf 7 halojenden j lede geçmek istiyorum şimdi hangilerini almam lazım
Golf 7 Halojenden geçicekseniz https://www.golftutkusu.com/topic/5427-golf-7-halojen-fardan-u-lede-gecis-retrofit/
Bu konuda her detay var çok iyi bir yazı

Eğer 7.5 dan geçicek iseniz de aşağıya parça kodlarını bırakıyorum.
  • 5Q0512521E Torsiyon için Seviye Sensörü
  • Farlar Parça kodları değişiyor 081 ve 113 lü olanlar Dla destekli oluyor onları alırsanız cam değişmek zorunda
  • 3Q0907338 ( Düz 338 ve C tercih edebilirsiniz) LCM Modülü Afs Kontrol
  • Tek J farda Sadece 7P5 941 572A x2 Adet Sağ sol 1 er adet. Far Beyni
  • Çift J de ilave olarak 8V0907399D x2 Far Beyni
  • High Gateway ve BCM
  • Kablo Tesisatı https://tr.aliexpress.com/item/4000136272044.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.dcd44c4dS9BS9Q
  • N10708601 Beyin Vidaları
  • 8W0972420A Afs Modülü Soketi tesisatı alırsanız buna gerek yok içinde var zaten
  • N10546403 Seviye Sensörü Cıvata
  • N91200701 Perçin Somunu Seviye Sensörü için

Geri
Üst Alt