Çekiş düşüklüğü

@Doganhatay öncelikle çok geçmiş olsun hocam, belirttiğiniz bilgilere aracınızın yakıt sisteminde problem olduğunu düşünüyorum.  birde aracınız arada sarsıntılı çalışıyor mu, hiç dikkat ettiniz mi 

@33hasan33 teşekkür ederim hocam, hayır her zaman düzgün bi şekilde çalışıyor. 

@IBS6134 Ustalar pompayada baktı ama her hangi bişey yok dediler söküp denemek lazım başka bi pompayla öyleyse

@Doganhatay hocam dizel arac olduğu icin budur demek kolay değil enjektör bile bakima ihtiyaç duyar belki bilemiyorum tam güvendiginiz iyi bir usta var ise götürün yoksa direk servise gidin mümkünse başında durun aracın. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Doganhatayselam,geçmiş olsun öncelikle. Bir ihtimal araç dizel olduğundan dolayı EGR kelebeğinde veya emme manifoldunun kelebeğinde kurum yapışmış olabilir mi? bu kelebeklerden herhangi birisi tam olarak açma kapama yapamıyor olabilir? Biraz buraya yönelin isterseniz. Enjektör uçlarında da kurum birikmiş olabilir? gerçi km düşük okadar yüksek değil, âmâ kötü yakıt alınmışsa bir ihtimal bunlar olabilir diyorum.
ilk önce würth'ten veya Liqui moly'den depoya atılan yakıt sistemi enjektör temizleyiciyi koyun biraz uzun yola çıkıp devir arttırmaya çalışın. Bakın bakalım farkedecek mi? ondan sonra ikinci aşama olarak turbodan sonraki emme manifoldunun giriş yerinden(herhangi bir Volkswagen ustası bilir) Liqui moly dizel emme manifoldu temizleyici spreyi ile bir temizlik yaptırın. Eğer bunlardan da sonuç alamazsanız yetkili servise başvurun.

@memin yakıt katkılarını kullanmanızı önermem araca zarar verme ihtimali yüksek,  vw kesinlikle önermiyor kitapçıkta bulabilirsiniz.

@bf417 Bu konu kafa karışıklığı yaratan bir konudur. Haklısınız kitapçıkta yazmıyor. Mesela kitapçıkta bakım esnasında yıkama yapılması gerektiği de yazmıyor. Bu gibi konuları İst.Tamaş servisindeki ustabaşına sormuştum' 'Bu tarz yıkama temizleme katkı ürünlerini öneriyor musunuz? bir zararı yada yararı bağımsız olarak söyleyebilir misiniz'' diye araç içinde test esnasında sormuştum. Kendisi'' servis olarak biz o tarz işleri yapmıyoruz, fakat çıkan bir üründe boşuna üretilmemiştir.'' diye ucu açık bir şeyler söylemişti. Bence en doğrusu araştırıp kullanıcı yorumlarına bakıp bu tarz ürünlere yönelmek en doğrusu derim.
Servislerle ilgili başımdan geçen başka bir örneği daha size söyleyeyim. Geçenlerde kafamda DPF,katalilit konvektör-EGR valfi ve Soğutucu parçalarını temizletmek için Tamaş servise bu tarz bakım işlemi yapıp yapmadıklarını sorduğumda' 'Hayır öyle bir bakımımız yok,egr turbo vs. Arıza veriyorsa yenisiyle değişiyoruz. Ancak DPF tam dolmuşsa rejenerasyon yapıyoruz.'' diyen o servis danışmanları, Şimdi ise '' Turbo,DPF,Katalitik ve EGR valfi ve soğutucuya dışarıda anlaşmalı yerlere söküp gönderdiklerini''söyledi.Ne kadar ilginç değil mi dün yoktu bugün var artık :)  
evet bakım kitapçığı çok faydalı bilgilerle dolu ama halihazırda hemen her şey güncelleniyor. Yarın öbür gün servisler anlaşarak ''Karbon Clean kurum temizleme'' işlemi de başlatırsa hiç şaşmayın. Ki bence değeri anlaşılmayan  bir uygulamadır. Kesinlikle benzinli dizel araçların araştırmasını tavsiye ediyorum.

Selam  benım araçta  80 km hızı geçmiyordu , gösterge  panelinde  bobin arıza simgesi vardı, EGR değişti  düzelti 

Bugün sanayiye iyi bi ustanın bakması sonucu fotoğraftaki sensörün çalışmadığını fark etti. Araç adaptasyon yapmıyor arızada vermiyor. Adaptasyon yaptık sensörü değiştirdik araç şuan tamamen düzeldi. Masrafı sensör 150 TL işçilik 100 TL 

D40D39D3-35B1-4489-ABC4-6E9B623C5706.jpeg

Bugün sanayiye iyi bi ustanın bakması sonucu fotoğraftaki sensörün çalışmadığını fark etti. Araç adaptasyon yapmıyor arızada vermiyor. Adaptasyon yaptık sensörü değiştirdik araç şuan tamamen düzeldi. Masrafı sensör 150 TL işçilik 100 TL 

Ekli dosyayı görüntüle 44609
Sorunun çözülmesine sevindik., geçmiş olsun., arıza MAP Sensöründen (manifold basınç sensörüden) kaynaklanmış.

Merhaba arkadaşlar

aracım 2017 dizel golf. Henüz 75.000 de, yaklaşık 1 hafta önce aracım yolda aniden bi anlık gaz kesti ve hemen düzeldi, ancak aracımın çekişi şuana kadar aşırı derecede düştü, rampalarda vs tam bayılıyor araç, bilgisayara bağladım hiç bi arıza görünmüyor. hava filtresi, mazot filtresi değiştirdim yetmedi partifikülü söküp temizlettim, yinede araç aynı çekişi çok düşük. Daha önce başına gelen yardımcı olabilecek biri varmı?
Merhaba arkadaşlar Doğan beye ulaşmaya çalıştım fakat mesajı görmedi, tanıyan bilenler varsa kendisi ile yada bu sorunu yaşayan başkası varsa içinizde konuşabilirsek mutlu olurum

Merhaba arkadaşlar Doğan beye ulaşmaya çalıştım fakat mesajı görmedi, tanıyan bilenler varsa kendisi ile yada bu sorunu yaşayan başkası varsa içinizde konuşabilirsek mutlu olurum
26. Mesajda sorunun çözümü belirtilmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 44609

Geri
Üst Alt