Arka Porya Bilyası Değişimi ve Önerilen Markalar

Mobydick

Üye
İsim
Türker Yanık
Yaklaşık 2 haftadır düşük süratlerde dahi hisseetiğim bir uğultu sesi vardı. 100km'den sonra iyice çıldıtıyordu ve ben havalar sıcak gittiği için kış lastiklerine veriyordum ancak sesin düzeyi iyie şüphe uyandırınca lastikçiye gidip porya bilyalarını kontrol ettirdim. 

Arkalar baya dağılmış, özel bir nedeni yok.

Ankara Aydoğlanlardan malzeme 2200 TL işçilik 550 TL gibi bir fiyat aldım. Şaşmaz'da yakın tanıdıklarımla da görüştüm yaklaşık yarı fiyatına çözülüyor ancak malzeme olarak ya garantili bir yan sanayi ya da SKF alacağız. Ben SKF tercih ettim.

Bu konuda başka bir marka öneriniz olur mu? Bu parçaları VW'ye sağlayan orijinal üretici markası nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bende sanırım aynı durumdayım, nasıl çözdünüz yetkili serviste mi özelde mi hallettiniz süreçten bahseder misiniz? 

Hocam bende sanırım aynı durumdayım, nasıl çözdünüz yetkili serviste mi özelde mi hallettiniz süreçten bahseder misiniz? 
Özel serviste çözdüm çünkü kritik bir işçilik  yada bulunmaz bir malzeme değil. Bendeki gürültü anormal seviyeye çıkmıştı, aslında olur olmaz bir yerde kitleyebilir, eğer değişime karar verdiyseniz çok bekletmeyin derim.

Bu arada SKF az bir farkla benim araca uymadı, bu yüzden FEBI kullandık, gayet memnunum.

Ankara'da değişim düşünürseniz yardımcı olurum.

@Mobydick valla hocam Tokatta yapacağım muhtemelen değişimi çok teşekkür ederim, FEBİ marka mı kullandınız yani? Yetkili serviste ne kullanıyorlar acaba bilginiz varmı, tavsiye edilen hangi marka acaba. Videolarda baya zahmetli bir iş gibi geldi bana bilemedim özel serviste becerikli birine emanet edilir bu iş ancak ben öyle hissettim gördüm. Bununla alakalı tavsiye edeceğiniz veya şuna dikkat et diyeceğiniz bir durum bir konu varsa dört gözle bekliyorum hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mobydick geçmiş olsun kolay kolay bozulmaz porya bilyası size denk gelmiş banada malum devirdaim piyangosu çıktı onunla uğraşıyorum en az 2000-2500tllık sorun bakalım…süz febi kullandınız benim bildigim bizim araçlarda alman fag kullanılıyor (%100 emin değilim) tanesi 500tl civarı..https://www.hmcparca.com/porya-arka-vw-golf7-13-fag-8v0598611.html

@Tulkas iyi ki yazmışsınız ben de FAG kullandım, "F" harfinden aklımda FEBI kalmış.

@Mobydick ha birde özelde yaptırmanın size maliyeti ne oldu kaç porya değişti?
Arka iki porya değişti 1.200 civarı maliyeti oldu. Çok kritik bir iş değil, kaliper ve disk sökülüyor, ehil bir usta 30-45 dakikada rahatlıkla söküp takar.

@Mobydick geçmiş olsun kolay kolay bozulmaz porya bilyası size denk gelmiş banada malum devirdaim piyangosu çıktı onunla uğraşıyorum en az 2000-2500tllık sorun bakalım…süz febi kullandınız benim bildigim bizim araçlarda alman fag kullanılıyor (%100 emin değilim) tanesi 500tl civarı..https://www.hmcparca.com/porya-arka-vw-golf7-13-fag-8v0598611.html
Teşekkür ederim. Benimkisi kendi ihmalim, pora kafalarının önünde koruma kapakları var, spacer takılırken onları sökmüşlerdi sonra üzerine jant geliyor diye açık bıraktık. Oralardan kışın su girdi ve bozdu.

Düzeltme : FEBI değil ben de FAG kullandım, yanlış yazmışım.

Merhaba,

Ön ve arka porya bilyalarını değiştirmeyi düşünüyorum. 90-100 km hızla giderken vuv vuv sesi geliyor. Konya gökmen yetkili servisi aradım az önce önler için adet fiyatı 3200 TRY arkalar için adet fiyatı 2400 TRY fiyat verdiler sadece parça fiyatı.

İşçilik ve zubizu indirimi ile %30 7200 TRY gibi bir rakam tutar dediler.

Dışarıdan SKF marka poryalar için ön 1750 TRY takım fiyatı

Arka 1250 TRY takım fiyatı. toplam 3000 TRY işçilik içinde 1000 TRY alsalar 4000 TRY fiyat verildi

Bu koşulda Yetkili servisi mi tercih etmeliyim 2 yıl garantili olur ama 3000TRY gibi bir fark öderim + orijinal parça kullanmış olurum. Yada dışarda özel bir serviste mi yaptırayım?

Not Olarak: Ön ve Arkaları takım değiştirmek istememde yarın bir gün başka poryalarda sıkıntı çıkmaması + ülke ekonomisi de düşünülünce parça fiyatları her gecen gün artmakta bu gün aldığımız her şey yarın daha da pahalı olabiliyor. Ya yaptırıp aracı satıcam yada yaptırıp binemiycem:) ama her koşulda o para benden cıkacak.

siz değerli form arkadaşlarımın ve büyüklerimin de fikirlerini almak istiyorum.

@HONEY @SCC @Savatage @silvershadow @forzaGilles @metinkar @ogzogz

@Srkng5 gecmis olsun hocam

Bende disarda yaptirmayi tercih etmiştim

Yetkili servis indirimli hali ile tekine bana 3.250 tl demisti takim degil ciddi fiyat farki vardi

Onlineyedekparca dan fag marka almistim 1.000 tl ye

@Srkng5 gecmis olsun hocam

Bende disarda yaptirmayi tercih etmiştim

Yetkili servis indirimli hali ile tekine bana 3.250 tl demisti takim degil ciddi fiyat farki vardi

Onlineyedekparca dan fag marka almistim 1.000 tl ye
Merhaba abi onlineyedekparcayla az önce görüştüm oradan da 4450 tl fiyat çıktı + 1000 TRY de işçilik ödesem özel servise 5450 TRY servis 2 yıl garantili olacak 2000 TRY için verilir mi verilmez mi bilemedim. Gelen parca orjinal fag marka mı peki bülent abi?

Screenshot_38.jpg

Merhaba abi onlineyedekparcayla az önce görüştüm oradan da 4450 tl fiyat çıktı + 1000 TRY de işçilik ödesem özel servise 5450 TRY servis 2 yıl garantili olacak 2000 TRY için verilir mi verilmez mi bilemedim. Gelen parca orjinal fag marka mı peki bülent abi?

Ekli dosyayı görüntüle 59067

Orjinal mi degil mi o konuda bilgi tecrübeye sahip degilim

Firmaya guvendigim icin Orjinal diye düşünüyorum

2.000 tl de ciddi fark benim icin

Orjinal mi degil mi o konuda bilgi tecrübeye sahip degilim

Firmaya guvendigim icin Orjinal diye düşünüyorum

2.000 tl de ciddi fark benim icin
Abi benim içinde büyük rakam subat ayında kasko sigorta yaptırdım 5000 TRY temmuzda 15.000 bakımım var en az 2000 TRY gitti yakıtlar almış basını gidiyor zaten ama 2 yıl garanti ve orjinal ürün olması biraz o tarafa cekiyor işin gerceği o şekilde arabaya da binmek istemiyorum ya yaptırıp binicem yada yaptırıp satacam valla. bıktım.

Merhaba,

Ön ve arka porya bilyalarını değiştirmeyi düşünüyorum. 90-100 km hızla giderken vuv vuv sesi geliyor. Konya gökmen yetkili servisi aradım az önce önler için adet fiyatı 3200 TRY arkalar için adet fiyatı 2400 TRY fiyat verdiler sadece parça fiyatı.

İşçilik ve zubizu indirimi ile %30 7200 TRY gibi bir rakam tutar dediler.

Dışarıdan SKF marka poryalar için ön 1750 TRY takım fiyatı

Arka 1250 TRY takım fiyatı. toplam 3000 TRY işçilik içinde 1000 TRY alsalar 4000 TRY fiyat verildi

Bu koşulda Yetkili servisi mi tercih etmeliyim 2 yıl garantili olur ama 3000TRY gibi bir fark öderim + orijinal parça kullanmış olurum. Yada dışarda özel bir serviste mi yaptırayım?

Not Olarak: Ön ve Arkaları takım değiştirmek istememde yarın bir gün başka poryalarda sıkıntı çıkmaması + ülke ekonomisi de düşünülünce parça fiyatları her gecen gün artmakta bu gün aldığımız her şey yarın daha da pahalı olabiliyor. Ya yaptırıp aracı satıcam yada yaptırıp binemiycem:) ama her koşulda o para benden cıkacak.

siz değerli form arkadaşlarımın ve büyüklerimin de fikirlerini almak istiyorum.

@HONEY @SCC @Savatage @silvershadow @forzaGilles @metinkar @ogzogz
FAG ve SKF en kaliteli markalardır., isterseniz serviste yedek parça bölümünden 1 ön, 1 arka porya getirmelerini isteyip orjinalinde hangi marka kullanılmış öğrenerek., ona göre dışardan aynı markadan temin edebilirsiniz.,

Edit: FAG ve SKF 'nin online orijinallik sorgusu yapabiliyorsunuz. parçayı almadan önce mutlaka şasi no 'dan sorgulamasını yaptırıp öyle alınız.

https://www.schaeffler.com.tr/en/pr...-in-use/services/authenticity-check/index.jsp

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt