1.0 TSİ 2017 buji ve fren hidrolik yağ değişimi fiyat ve çıkan parça bilgilendirmesi

Jant aynı jant, kış lastiğimle geçen senede denemiştim 190km lere anca ulaşıyordu. Yakıtımı shell, yoksa BPden alırım başka firmalardan almam... G.Antep-Konya yolunda genelde dumduz olduğu için aracı arada bir yoklarım, Bayır aşağıya denememe rağmen yazlık/kışlık lastikle 200 demiyordu... İlk defa 210u gördüm... hidrolik yağının bir etkisi var mı dolaylı bile olsa? pek aklım almadı bu durumu açıkçası
Rüzgar arkanızdan esmiştir hocam :D

@yalin hidrolikle ilgili değildir fakat shell vpower etkisi olabilir

@yalin Radara girmediniz umarım.

Aracınızın motoru neydı bu arada?

G.antepten gelirken  Osmaniyeye doğru inerken yapmışsınızdır o hızı.

Ben orada bütün araçlarımda +25km civarında fazla yaptım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms 1.2TSI 110luk... Konya makasından sonra yaptım... Radara girdim ama 133km ıle gırdım ne yazıkkı... Gerci şükür ki asıldığımda yemedim.... :)

@Neogolf61 Benım usta 45kmde değiştirtti, ama 60km civarında değişmeliymiş diye duydum...Yinede forum ustadları saglıklı cevap verirler...

Bende bugün yetkili serviste bujileri değiştirttim.

Aracım 2013 1.2 tsi 

En son 2017 yılında 54 bin km değişmişti 

Şimdi 88 bin km de.

4 buji + işçilik + zubizu indirimi + rica minnet 436 tl tuttu. El freni güncellemesi de varmış ücretsiz yapıldı o da.

Fatura daha gelmedi o yüzden detaylı atamıyorum.

Eski bujilerin fotoğrafını atıyorum durumları nasıldır bilmiyorum. Anlayanlar yorum yapabilir.

Yeni bujinin kutusuna koymuşlar eskileri, onu da çekip atıyorum.

IMG20210701170056.jpg

IMG20210701165808.jpg

IMG20210701165639.jpg

IMG20210701170046.jpg

IMG20210701165928.jpg

@Deja-vu Fren hidroliğini bir çok kişi es geçiyor, sizin bu şekilde örnek vererek göstermeniz diğer es geçenlere bir ışık tutar umarım. bujiler erken olmasına rağmen fazla kirlenmemiş mi. genelde yakıtı nereden alırsınız ? 

@Deja-vu Fren hidroliğini bir çok kişi es geçiyor, sizin bu şekilde örnek vererek göstermeniz diğer es geçenlere bir ışık tutar umarım. bujiler erken olmasına rağmen fazla kirlenmemiş mi. genelde yakıtı nereden alırsınız ? 
@Culture33 Yakıtı şahıs şirketi olmayan Shell'den nitro plus alıyorum %90 olarak bu şekilde olmuştur. Teknik olarak bilgim olmadığı için normal yanma kirliliği olarak düşünmüştüm.

@Deja-vu Baya bi kurum bağlamış gibi, büyük bir oranda şehir içi mi kullanıyorsunuz 

Geri
Üst Alt