Vag.com Kodlamada Başlangıç, Yedekleme, Döküman ve Kodlama Sonrası Geri Almak

@murat_kurt 

Değerli Hocam,

Kodlamalar ile ilgili yedek alma ve geriye dönebilmek ile ilgili aşağıdaki konu başlığını inceleyebilirsiniz.

Işık kanalları haricindeki kodlamalarda zaten active ya da not active seçeneği oluyor hocam. Active yapın dediğimizi not active yaparsanız eski haline döner. Tersten geri alırsınız yani işlemleri.

Işık kanalları biraz karışık. Donanıma göre fark gösteriyor. Mümkün mertebe boş kanalları kullanıyoruz ancak bazen değişiklik yapmamız gerekebiliyor. Bunun için orijinal U led, Bi xenon basic, led stop, halojen stoplu araçların el değmemiş kanal haritalarını bana ulaştırabilen olursa seve seve yazarım geri alınışlarını.

Acil bir ihtiyacı olan varsa benimle iletişime geçebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
İlginiz için teşekkür ederim Hocam. Sizin ve forumdaki diğer arkadaşların her konuda olduğu gibi bu hususta da yardım ve destek vereceğine eminim. Hattta bunu gören biri olarak çok iyi biliyorum. Ama sizleri her seferinde rahatsız etmektense sizin dediğiniz bilgileri elde edip bir liste halinde ilgili konulara eklemeniz gerçekten çok faydalı olacağına eminim. 

@murat_kurt 

Değerli Hocam,

Kodlamalar ile ilgili yedek alma ve geriye dönebilmek ile ilgili aşağıdaki konu başlığını inceleyebilirsiniz.
Sevgili hocam, konuyu açmadan bahsettiğiniz bilgileri okudum. Emeğinize sağlık. Ancak yedek almamış veya ilgili yedeği silinmiş vs. durumda olanlar için faydası olacağını düşünüyorum. 

vag com programı için pc de extra bi özellik isteniyormu arkadaşlar pc çok yeni bi cihaz değil ama işimi görürmü?

vag com programı için pc de extra bi özellik isteniyormu arkadaşlar pc çok yeni bi cihaz değil ama işimi görürmü?
Extra bir özelliğe gerek yok hocam benim PC 6 yılını doldurdu. Sizinki ne kadar eski bilmiyorum ama Windows XP zamanlarından kalsa bile çalışır. 

Hata kodlarını nasıl sileceğiz en kolay ve güzel yoldan :)   varmı bir fikriniz bu konuda?

@erkanz

@MSE 

Hata kodlarını nasıl sileceğiz en kolay ve güzel yoldan [emoji4]  varmı bir fikriniz bu konuda?@erkanz

@MSE 
Ender hocam işlem yapmakta olduğunuz her ünitede fault codes vardır sol tarafta, isterseniz oradan silebilirsiniz. Ayrıca ilk ekranda bulunan Auto scana girip gateway list'e tıklarsanız tüm ünitelerle ilgili arızaları görürsünüz ve aynı ekrandan tamamını tek hamlede silebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İkinci yol daha hızlı geldi bana Sanırsam sorumun cevabı bu idi. Teşekkürler Muhammed Hocam.

One Life Live it.!!!

Merhaba arkadaşlar;

Bugün @yusuf hocamın yardımıyla sağolsun vag com kablom geldi bu işe yeni başlıycam forumda gerekli yerlere bakarım konu hakkında birşeyler öğrenmeye çalışıyorum bu konu ile sizin bilgilerinize çok ihtiyacım olucak :)  öncelikle programı biraz öğrenmek istedim hemen kodlamaya geçmiyim diyorum şimdi cd den kurulum yaptım hatta cd nin içinde nasıl kurulucağını anlatan bir video vardı programı kurdum fakat kurulum yaptıktan sonra SART_VCDS denen bir dosya daha kurulum yapıldıgını gösteriyor bunu kurduktan sonra vcds programı çalışmıyor bunu kurmazsam program çalışıyor sizce problem nedir?

1.jpg

Merhaba arkadaşlar;

Bugün @yusuf hocamın yardımıyla sağolsun vag com kablom geldi bu işe yeni başlıycam forumda gerekli yerlere bakarım konu hakkında birşeyler öğrenmeye çalışıyorum bu konu ile sizin bilgilerinize çok ihtiyacım olucak :)  öncelikle programı biraz öğrenmek istedim hemen kodlamaya geçmiyim diyorum şimdi cd den kurulum yaptım hatta cd nin içinde nasıl kurulucağını anlatan bir video vardı programı kurdum fakat kurulum yaptıktan sonra SART_VCDS denen bir dosya daha kurulum yapıldıgını gösteriyor bunu kurduktan sonra vcds programı çalışmıyor bunu kurmazsam program çalışıyor sizce problem nedir?

Ekli dosyayı görüntüle 2893
Hocam o dosya programın crack dosyası, bende de tam tersi onu kurmazsam aöılmıyor

Degerli hocalarim hepinize iyi aksamlar dilerim. bi tutkuyla arabayi aldik bi tutkuylada kodlama isine gireyim dedim ama pek beceremdim galiba tam ise giristim ilk bastan sorun cikti gibi oldu :) sorunum soyle ki kabloyu taktim kontagi actim uygulamayi baslattim optionstan test yaptim ki asagidaki goruntu cikti acaba dogrumu ilerliyorum ki bilemedim sonra buna tamam dedim save dedim sonra ana ekrana dondugumde sadece options sekmesi acik ti diger yerlere giremiyorum acaba biseyleri eksikmi yaptim 

Ekli dosyayı görüntüle 3341

@ahdngr Ahmet Hocam hayırlı olsun, başlamak işin yarısıdır zaten :)  Belirttiğiniz hata iletisini ilk defa görüyorum ama bazen aksaklıklar en basit yerden olabilir mantığından hareket (uyarıda da belirtildiği gibi), kablonuzun obd portuna düzgün oturup oturmadığını tekrar bir kontrol edebilir misiniz? Olur ya düzelmezse tahminen kablonuzda bir problem olabilir, hep beraber bir çözüm yolu ararız.

Degerli hocalarim hepinize iyi aksamlar dilerim. bi tutkuyla arabayi aldik bi tutkuylada kodlama isine gireyim dedim ama pek beceremdim galiba tam ise giristim ilk bastan sorun cikti gibi oldu :) sorunum soyle ki kabloyu taktim kontagi actim uygulamayi baslattim optionstan test yaptim ki asagidaki goruntu cikti acaba dogrumu ilerliyorum ki bilemedim sonra buna tamam dedim save dedim sonra ana ekrana dondugumde sadece options sekmesi acik ti diger yerlere giremiyorum acaba biseyleri eksikmi yaptim 

Ekli dosyayı görüntüle 3341
Hocam bilgisayarın usb portu ile ilgili sanırım. Mavi renkli usb girişi varsa oraya takıp deneme şansınız var mı ?

Bir de en sonda "Status: Not plugged into Car!" kısmını çevirdim translate ile, "Arabaya takılı değil" olarak çevirdi. Acaba aracın girişine mi tam oturtamadınız kabloyu. Taktığınızda kablonun arka kısmında kırmızı, usb ucunu da bilgisayara taktığınızda yeşil ışık yanar.

Bu iki seçeneği göz önüne alarak tekrar deneyebilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt