Özön Samsun Ön Cam Değişimi

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Samsun Özön servisinde kaskodan ön camı değişeceğim aracım 2014 Golf 7, acaba işçilikleri nasıl daha önce cam değişimi yapan oldu mu bu serviste?

Samsun Özön servisinde kaskodan ön camı değişeceğim aracım 2014 Golf 7, acaba işçilikleri nasıl daha önce cam değişimi yapan oldu mu bu serviste?
Teslimat öncesi; camın "üst tepe noktası" ile tavan döşemesi süngeri arasında kalan kör noktaları dikkatli şekilde kontrol edin., dikiz aynası hizasındaki tavan döşemesi ile camın birleştiği nokta fark edilmesi zor kör noktada kalıyor., bu bölgede falçata kesiği, yapıştırıcı lekesi vs.. döşemeye zarar verebiliyorlar., aynı şekilde A sütunu direklerinin ordaki tiz hoparlörün olduğu döşemeye zarar verebiliyorlar.,

Teslimat öncesi gün ışığında veya aydınlık bir ortamda iyice kontrol edin., döşemeye zarar vermişler ise müşteri fark etmesin diye genelde karanlık ortamda veya akşam üstü teslimat yapmak isterler., bu servislerin eski bir taktiğidir..!!

Camın yapışkanı iyice kurusun diyee mümkünse ertesi gün teslim alın., veya aracı teslim aldıktan sonra 1 gün kullanmayın yapıştırıcı iyice kurusun., yapışkan iyice kurumadan aracı kullandığınızda yolda aracın şasinin esnemesi sonucu cam ile yapışkan sağlıklı şekilde kaynamadığı için yalıtım-ses yapma sorunu vs.. sıkıntılar çıkabiliyor..

Upvote 0
Servis saat 9 gibi bırakır 4 gibi arabayı alırsınız demişti, ozaman ertesi gün alacağımı söyleyeyim en iyisi. Aracın döşemesine orasına burasına zarar verilmişse ne yapmam lazım? İnşallah öyle birşey olmaz da. Bu işle her kim ilgilenecekse bunlara dikkat etmelerini üzerinde dura dura söyleyeceğim bakalım

Upvote 0
Servis saat 9 gibi bırakır 4 gibi arabayı alırsınız demişti, ozaman ertesi gün alacağımı söyleyeyim en iyisi. Aracın döşemesine orasına burasına zarar verilmişse ne yapmam lazım? İnşallah öyle birşey olmaz da. Bu işle her kim ilgilenecekse bunlara dikkat etmelerini üzerinde dura dura söyleyeceğim bakalım
Aracı teslim ederken uyarın hocam 

Ali hocam yine efsane yorumu ve açıklayıcı bilgisiyle gereken bilgiyi aktarmış...

Sizin yerinizde olsam 

Aracı ertesi gün öğlen alacağımı ve Ali hocamin üzerinde durduğu noktaları aynı yazılan sekilde ifade eder aksi durumda aracı teslim almayacağımı söylerdim...

Konu hasas ileride sıkıntı olabilir garantili iş de olsa falçata izi deformasyon istemiyorum olursa araç teslim almassaniz mahkemeye kadar yolu var fakat yinede uyarı yapıldığı taktirde sıkıntısiz temiz bir şekilde teslim edilir tahminimce...

Yapacak ustayla sa birebir konuşmakta fayda var aslında...

Upvote 0
Teslimat öncesi; camın "üst tepe noktası" ile tavan döşemesi süngeri arasında kalan kör noktaları dikkatli şekilde kontrol edin., dikiz aynası hizasındaki tavan döşemesi ile camın birleştiği nokta fark edilmesi zor kör noktada kalıyor., bu bölgede falçata kesiği, yapıştırıcı lekesi vs.. döşemeye zarar verebiliyorlar., aynı şekilde A sütunu direklerinin ordaki tiz hoparlörün olduğu döşemeye zarar verebiliyorlar.,

Teslimat öncesi gün ışığında veya aydınlık bir ortamda iyice kontrol edin., döşemeye zarar vermişler ise müşteri fark etmesin diye genelde karanlık ortamda veya akşam üstü teslimat yapmak isterler., bu servislerin eski bir taktiğidir..!!

Camın yapışkanı iyice kurusun diyee mümkünse ertesi gün teslim alın., veya aracı teslim aldıktan sonra 1 gün kullanmayın yapıştırıcı iyice kurusun., yapışkan iyice kurumadan aracı kullandığınızda yolda aracın şasinin esnemesi sonucu cam ile yapışkan sağlıklı şekilde kaynamadığı için yalıtım-ses yapma sorunu vs.. sıkıntılar çıkabiliyor..
Önceki aracımda değiştirmiştim hiç dikkat etmedim aracı da kış günü tam servis kapanırken teslim etmişlerdi o zman da saatler geri alınıyordu saat 18.30 zifiri karanlık yani :)

sanırım berbat bir işçilik yapılmış ve 3 gün bantla gezmistim :)

hiç bakmadım tabi aldı kullandım oyle de sattım kısa zaman sonra ne oldu bilmiyorum...

Artık bilgi sahibi oldum ama teşekkür ederim hocam detaylı bilgi için...

Upvote 0
@Mmt0634 aynen öyle yapacağım hocam serviste bu işle kim ilgilenecekse uyaracağım hele bi randevu versinler gideyim de, iyice huzursuz oldum @forzaGilles  hocamın yorumunu okuyunca, bi sıkıntı çıkarsa uğraştırırlar adamı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Siz baştan tedbirinizi alın, montajı yapacak usta-personel vs.. ile yüz yüze görüşüp rica edip temiz bir işçilik istediğinizi rica edin., gerisini acaba bişey olacak mı diyee endişe etmeyin.,

Tavan döşemesine zarar verirlerse ne mi olur..?? paşa paşa yenisi ile değiştirmek zorundalar., ama siz servisten çıktıktan sonra fark ederseniz., biz yapmadık siz yaptınız diye suçu size atarlar., onun için teslim almadan (imzayı atmadan önce) aracı aydınlık bir ortamda iyice kontrol etmelisiniz..!!

Sadece aracı ertesi gün teslim alacağınızı hemen söylemeyin., işlemler bitti aracı teslim alabilirsiniz diye sizi aradıklarında şuan iş yerinde toplantıda olduğunuzu gelmenizin zor olduğunu yarın sabah erkenden teslim alabileceğinizi söyleyin., hem bu şekilde daha iyi olacağını yapıştırıcının iyice kurumuş olur vs.. dersiniz., hatta mümkünse aracı gece dışarıda tutmasınlar servisin içinde bir yerde park edebiliyorlarsa çok daha iyi olur., sıcak ortamda yapışkan tam kurumuş olur., tabii böyle bişey mümkünatı var mı bilemiyorum.,

(servis danışmanına en baştan aracı ertesi gün teslim alacağınızı söylemeyin..!!) dememin sebebi bunu söylerseniz., servisin yaklaşımı nasıl olsa bugün teslim almıcakmışş, müşterinin acelesi yok ama bizimde iş yoğunluğumuz var., dışarda tamir için bekleyen 10'larca araç var., yarın sabah erkenden camı takarız (müşteriye de dün taktık deriz) hem bu sayede iş yoğunluğumuz azaltmış oluruz vs... gibi bir yaklaşıma girebilirler., boş verin son dakka öğrensinler.. :)

Upvote 0
@forzaGilles sağolun hocam tavsiyeleriniz için🙂 dediklerinizi uygulayacağım inşallah

Upvote 0
@Tulkas Hocam söz konusu servis Samsun özön ise yukarıda belirtilen tavsiyelere daha da bir dikkat etmenizi tavsiye ederim. Zamanında cam değişimi değil ama farklı bir nedenle aracımın multimedya ünitesine vermiş oldukları zararı kabul etmeyip suçu bana atmışlardı. Doğuş da servisten yana tavır alınca mahkemelik olduk ve davayı kazandım. Ancak bu süreçte her türlü çirkefliği yapmışlardı. Aman dikkatli olun.

Upvote 0
@gokomer demek istediklerinizi gayet iyi anladım hocam teşekkürler, randevu verdiklerinde randevu saatinden biraz daha erken gidip konuyla alakalı görüşebildiğim herkesle görüşeceğim aracın özellikle iç kısmını döşemelerini videoya alıp elimde delil bulunduracağım artık bundan ötesi elimden gelmez. Güvenip de yaptırabileceğim başka bir yer olsaydı keşke, önerilere açığım varsa öneriniz belirtirseniz sevinirim arkadaşlar 

Upvote 0

Geri
Üst Alt