rampada hararet yükselmesi

frkndmry

Yeni Üye
İsim
furkan
arkadaşlar s.a 2010 golf 6 tdi aracım rampa çıkarken özellikle biraz süratli çıktığımda, hararet 110 derecelere kadar geliyor rampa bitince düşüyor bazende düşmüyor kenara çekip bekliyorum başına gelen varmı sorun ne olabilir? 

@golfcu91 evet termostat dir bencede muhtemelen araci bilgisayara bagladikmi belli etmez ama sanirim birdaha yaptiginda degistireyim bende sag olun bilgi icin su an degistirmesem sorun olurmu sizce bendede uzun yolda yapti bu olayi shir ici simdilik normalde duruyor

Upvote 0

çok küçük kaçırma varsa contada yapabilir diyo kompresöre mi su veriyomuş öyle bir tabir kullandı tam hatırlamıyorum ama şuanlık termostat değişince sorun çözüldü gibi 

Upvote 0
@Meteizmir kısa vadede birsey olacağını düşünmüyorum ama değişmekte fayda var sonuçta motorun verimli çalışması için belli bir sıcaklıkta kalması gerekiyor eksi olarak yakıt tüketimine yol açıyor 

Upvote 0
arkadaşlar araçta termostat değiştikten sonra hararet yönünden sorun yok. Fakat uzun bayır inerken hararet çok çok az düşüyor 1 çizgi ancadır bu olay normal mi? 

Upvote 0
@frkndmry hocam radyatörü şişlet güzel bi yerde ayrica termostatın yazlık yada kışlık olabilir araci yeni aldiysan aldigin ikisiye bir sor yaz ve kıs termostatlarinin hararet durumuna göre fan acma derecesi degismekte 

Upvote 0
[mention=22144]frkndmry[/mention] dostum benim bildiğim kadarı ile milim oynamaz sağlıklı bir termostat orjinal parça aldınız umarım 
Soğuk kış aylarında viteste iken rampa indiğimde gazı bırakıyorum ve hararet göstergesinde düşüş oluyor. Tekrar gaza yüklendiğimde olduğu yere 90 dereceye sabitleniyor geri. Soğuk hava dediğimde -10 ila -15 derece aralığında bu dediğimi yaşıyorum. Kaç tane usta ile görüştüm gayet normal diyor. Ateşleme olmuyor viteste gazı kestiğinde acaba yanlışmı biliyorum?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@JrQuen ben Bingöl gibi biyerde yaşadım hocam öyle birsey olamaz motor çalıştığı sürece gösterge 90 geldiğinde stop etmediği sürece düşmez 

Upvote 0

Geri
Üst Alt