golf 7.5 2018 aşırı yakıt tüketimi

ahmetufuk17

Yeni Üye
İsim
ahmetufuk
Herkese selamlar öncelikle. 
Arkadaşlar ben 2018 model golf 7.5 1.6 tdi 115 hp dsg araca sahibim. Aracımdaki sıkıntı şudur anlık yakıt tüketimine yol bilgisayardan baktığımızda devirli ekonomi modunda kullanmama rağmen 20-30 lardan aşşağıya inmiyor. Hatta ayağımı gazdan çektiğim zaman birdenbire 300 e fırlayıp düz çizgi gösteriyor. 
Araç daha 40 binde olmasına rağmen bir aya kadar hiçbir şekilde sorunu yoktu. 3. bakımına daha bir hafta önce girdi. Bakımdan yaklaşık bir hafta önce bu sorun başlamıştı. Ben bakım geldiğinden dolayı fazla gösteriyor olarak düşündüm. Ama bakımı yaptırdıktan sonra sorunum yine değişmedi. Bu sebepten dolayı yetkili servise tekrardan götürdüm. Herşeyini kontrol ettiklerini söylediler hiçbirşeyde problem olmadığı sadece gösterge arızalı olduğu söylendi. Gösterge içinde iyi niyet garantisi olmasına rağmen saçma bi rakam çıkardılar. Aracın beynini vs sıfırladılar ona rağmen düzelmedi.
Daha önce acaba başına böyle bişey gelen varmıdır. Sizce ne yapmalıyız. Fotoğraf ve video olarak ekte anlık tüketimini ve 125 km yolda ne kadar yakıt aldığını ekliyorum. 

(Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Hayatımda ilk defa forumda yazı yazıyorum şimdiden kusuruma bakmayın.)

WhatsApp Image 2020-12-31 at 19.33.23.jpeg

masaüstü.PNG

masaüstü23.PNG

masaüstü24.PNG

100km de yaktığını göstermiyor çünkü. km/l de kalmış. gösterge/birim ayarlarından düzeltiniz ekranda ayarı var.

Upvote 0

Sorunumuz çözüldü zaten şuanlık problem yok gibi. Servisin tamamen bilgisizliği yüzüne az daha boş yere göstergemden oluyordum. 

Upvote 0
O yetkili servisi bu durumla ilgili olarak şikayet edin bence direkt olarak Almanya'daki vw firmasına sonrada Türkiyedeki temsilcilerine yazın vw şikayet etti ide ekleyin. 

Sorunun çözülmesine sevindim

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar aracım 2015 model golf 7 1.6tdi dsg 125 binde üzerinde 19 jantlar var istanbul içi kullanımda genel de sakin kullanımda 7.5-8 arası gidip geliyor cok trafikli değil günlük rotam, bana fazla geliyor tüketim normal mi ? İlk defa dsg araç kullandığım için pek bi bilgim yok sizce normal mi ?

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar aracım 2015 model golf 7 1.6tdi dsg 125 binde üzerinde 19 jantlar var istanbul içi kullanımda genel de sakin kullanımda 7.5-8 arası gidip geliyor cok trafikli değil günlük rotam, bana fazla geliyor tüketim normal mi ? İlk defa dsg araç kullandığım için pek bi bilgim yok sizce normal mi ?
Jantlardan dolayı biraz yüksek olabilir

Upvote 0

Geri
Üst Alt