Silecek önerileriniz?

Ön silecekleri geçen sene bosch aerotwin aldım memnunum. Daha öncesinde serviste değiştiriyordum 1 sene gitmiyordu kenarlarından yırtılıyordu.

Orjinal ürüne ait marka SWF normaldede logo yok diye biliyorum sileceklerde zaten fiyat olarak evet uygunmuş

VW logosunu yokmuş diye bahsettim. satıcının dediği bu şekildeydi. orijinalinde de var mı yok mu diye bakmadım bile :D

Ön sileceklerin (sağ ve sol köşelerinde) SWF logosu olur., muhtemelen sahte değildir ürün geldiğinde 1-2 resim yollarsın orjinal mi değil mi anlarız :) servisten alınan sileceklerde de VW logosu yoktur. servis zaten Eco seri silecek itelemek için elinden geleni yapıyor.

Ürün muhtemelen cuma günü elimde olur, golf 7.5 için arka Passat B7 İçin ön silecek takımı siparişi verdim. her iki sileceğin fotosunu yollayacağım.

Ben aşağıdaki satıcıdan 2 kere almıştım (2020 ocak ve mayıs), sorun yaşamadım

sarıcılar da baya ilgiliydi zaten. hani elimdeki bu ister al ister alma ruhundan uzak, yardımcı olmaya meyillilerdi. bu mesajı yazarken telefonuma mesaj geldi ürününüz kargoya verilmiştir diye.

bende aşağıdaki satıcıdan a4 için aldım, gelince yazarım tekrar, golf için olan linki paylaşıyorum

Selam arkadaşlar,

2 gün önce vermiş olduğum siparişler az evvel geldi @forzaGilles hocamın uyarısını dikkate alarak ürünleri kontrol ettiğimde ön sileceklerin üzerinde markalar yazıyordu. Arka sileceğe baktığımda herhangi bir marka yoktu, ama kapak içerisinde okuyamadığım bir şeyler yazıyordu (hocam arka silecekte markanın yazmadığını da belirtmişti)

ürünlerin iki ayrı yerden almamın sebebi birinde olan diğerinde yoktu. ürünlerden almak isteyen olur da orijinalliği ile ilgili tereddüt yaşayan arkadaşlar için aşağıya linki bırakıyorum.

Ürünler ile ilgili görselleri de bilgi amaçlı paylaşıyorum.

Sağlıcakla kalın.

VW Passat B7 Ön Silecek Seti Muz Tipi Orijinal [2012-2014] (SWF) Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Volkswagen Golf 7 ön ve arka Silecek (Seçenekli) 2013 - 2020 Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg.

Ön ve arka cam için Swf, Bosch Aerotwin ve Bosch'un Eco serisi arasında çok gittim geldim sonunda kararımı Bosch Aerotwin'den yana kullandım. Silecekleri çok beğendim, sessiz ve temiz çalışıyorlar. Tavsiye ederim.

bu konuya bakarak bende rbw aldım ilk izlenim güzel siliyor ve ses yapmıyor şimdilik ama şu lastik tutucu demir klipsler kafama takıldı camı çizme durumu olur mu diye inşallah sorun teşkil etmez

Ekli dosyalar

• 973F0907-5776-464B-BCD8-E7362D2E4526.jpeg
    973F0907-5776-464B-BCD8-E7362D2E4526.jpeg
    193.1 KB · Görüntüleme: 14
bu konuya bakarak bende rbw aldım ilk izlenim güzel siliyor ve ses yapmıyor şimdilik ama şu lastik tutucu demir klipsler kafama takıldı camı çizme durumu olur mu diye inşallah sorun teşkil etmez
Sorun olmuyor onlar hocam.

Ancak lastik çok eskir de kopma yaparsa o zaman cama sürter

SWF de kullandım.

Kesinlikle Bosch Aerotwin bence.
ben de forumda konuyu baştan sona okudum bosch alacaktım fakat rbw içinde güzel Yorumlar vardı o yüzden denemek istedim en kötü 100 TL’yi çöpe atmış olurdum ilk izlenim güzel Sessiz ve güzel temizliyor bakalım uzun kullanımda sonuç ne olur

Farklı çeşitte bütçe veya kaliteye göre tercih yapan çok var. Fakat ben 2. seferdir aynı sileceği aldım hem temiz siliyor hem sessiz çalışıyor. Bakımda VW servisinin taktığı silecekler çok ses yapıyordu, aracı adlıktan 2 gün sonra yine aynı silecekleri sipariş ettim ve yine aynılarını kullanıyorum. VW nin taktığı silecekelrde marka vs yoktu. Soran herkesede bu marka sileceği öneriyorum.

Ekran görüntüsü 2022-03-05 215208.jpg

Boş Ayrotvin ben de tavsiye ederim. 👍
Aracın üstünde gelen ilk silecekleri 3 senede yırtılmıştı. O zaman değiştirmiştim. 3 sene de bunlar oldu. Henğz bir deformasyon yok. Hala harika iş çıkarıyor.

Aracım daha 15000 de ancak arka silecek dırt dırr atlama ve ses yapıyor. Sanırım çakalın birisi kendi eski sileceğiyle bizimkini otoparkda falan değişmiş birden başladı.
Arka silecek ne önerirsiniz ? Bosch mu alsam acaba ?

Geri
Üst Alt