Kaza.. (Kusur oranına itiraz dilekcesi) Sonuclandi 🥳

Merhaba aracin tum islemleri bitti. Yeni prosedure gore dosya kapandi ve suan sigortadan paranin ibanima yatmasini ve o parayida ustaya verip araci almam gerekiyormuş. 
Tutanakta kazaya karismamasina ragmen eksper on tamponuda boyatmış. Ustaya diyorum ki ne alaka ? Abi adam ne derse o bizim bir hukmumuz yok diyor. Sadece kaporta aksami icin 1700 tl(sol camurluk, tampon, sol ayna) iscilik geciyor. Bosuna tramer yukseldi. Bosuna boyasiz parca boyandi. 
Madem oyle nasil bir yol izlenmeli. Simdi plastik aksam diye deger kaybinida vermeyecekler olan tramerin yukselmesine oldu. Bunu nereye şikayet edip nasil bir yol izleyebilirim sizce ?

bu arada 3 cnc jant ve kaporta toplam 4.000₺ dedi usta tramer icin. Hani bana gore normal hatta tamponda cizikler bile olabilirdi boyanmasi iyi oldu diycemde...

gerek olsa ben boyatirdim zaten.
Sigortacınıza danışmanızda fayda var hocam. Böyle alakasız yerin boyanması eksper ile ustanın anlaştığını düşündürüyor bana. Sonuçta neden durduk yere tampon boyansın... Sigorta sektöründe üçkağıtçılığın her türlü yolunu bulmuşlar.

@AhmetCakmak hocam kimin sigortacisina? Suan islemleri hizlandirmak icin benim sigortami ariyorum hasar dosyasini bile goremiyorlar. Karsi tarafin sigortasini aramaniz lazim diyorlar. Siz arayin bosuna mi para verdim size demeye getirdim lafi, yapacak birsey yok denildi. Karsi tarafla hep muhattap oldum. Hasar oraninda oldugu gibi bu iside cozmek istiyorum ama yolunu bulamadim daha. Araci almaya gittigimde ustayı sıkıştırıcam, avukatla görüşüyorum eger siz yanlislikla boyadıysanız bileyim diycem bakalim ne diyecek 

@Culture33 valla kotu mu oldu ? 700 ₺ gibi fazla tramer cikti temizlenmis oldu zaten plastik parça. Ya kaputu boyasalardi ? Ya da kapiyi ? Burda bir ihmal ve çıkar var bulursam hakkımı almadan birakmam kimse o :D  

Hiçbir parçayı mal sahibinin izni olmadan boyayamazlar. Öyle şey mi olur? Burada başka işler dönmüş olabilir.

Çok Geçmiş olsun. 

Sizlere bişey olmasın hocam.

Geri
Üst Alt