Golf 1.6 TDI 90 PS yakıt tüketim verileri

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 1.6 TDI  90 PS................................Midline Plus

Orijinalden alıntı:  ekrem54

fotoğraftaki benim aracım 1.6tdi mid. plus 5ileri. Can sıkıntısından denemek amaçlı yaptım istanbul izmit arası otobanda denedim. yaklaşık 70km gibi gitmeye çalıştım yola rampaya ayak uydurdum komik bi rakam yakaladım ben bile şaşırdım :s

Araçta cc yok ilave tek şey oto kokusu :)

QAQ1mZ.jpg

ablam izmirde havaalanindan arac kiralamis midline 80 tl mazot ile 463  km yol yapmis genelde sakin kullanir ben cok sasirdim bu degerlere normalmi sizce hani 110 larda bu kadar az tuketim degeri verirmi

Sakin kullanım ile rampa çok olmayan yol ama yine de şaka gibi bir değer, 2.8 :) ama sabır ister, aynısını 110 hp olanla yapma olmayabilir çünkü 15" lastikler ve olmayan donanım aracı hafifletiyor, bu değerlerde 1 kg dahi önemli oluyor hali ile.

Ancak biraz performanslı kullanımda da 110 hp olandan fazla yaktığını düşünmekteyim, kuzenime firma arabası olarak verilen midline plus aracın, çoğunluğu şehir dışı yollarda olan ortalaması 6,5 litre idi, tabii yakıtı kendi almadığı için rahat bir sürüş tarzı olduğunu söylemeliyim.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

chekich26 dedi:
ablam izmirde havaalanindan arac kiralamis midline 80 tl mazot ile 463  km yol yapmis genelde sakin kullanir ben cok sasirdim bu degerlere normalmi sizce hani 110 larda bu kadar az tuketim degeri verirmi
Hocam sabırlı olursanız dizel ile de benzinli ile de çok iyi değerler yakalanabilir. Dizelde sabırlı olursanız 1300km gidilir. Benzinli ile de 1100e kadar yolu var :)

Yaklaşık 30.000,- km verisi, 5.06 l/100 km.

Merak edenler

www.spritmonitor.de

sitesinde kullanıcıların yükledikleri gerçek tüketim değerlerini görebilirler.

Ekli dosyayı görüntüle 1170

Moderatör tarafında düzenlendi:
100 liraya 300-320 km civarı yapıyorum 90hp midline aracım ile fakat klima hep açık ve şehir içi trafiğinde seri kullanımda.

Değer gerçekten muhteşem tebrikler :)

Kağıthane gece 03.30 da başlayan Antalya Çıralı da biten yolculuğumuz neticesinde yakit degeri. Klima sürekli açıktı. Yorgunluk da pek hissetmedim açıkçası. Golf diyor ki: Benimle uzun yol yapın
6953d04738ba7cd7d0913d0cd76a0e3f.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kağıthane gece 03.30 da başlayan Antalya Çıralı da biten yolculuğumuz neticesinde yakit degeri. Klima sürekli açıktı. Yorgunluk da pek hissetmedim açıkçası. Golf diyor ki: Benimle uzun yol yapın

Ortalama hız ve ortalama yakıt süper bence. 

Ortalama hız ve ortalama yakıt süper bence. 
Çok haklısın@fcsrn Değerli Hocam. Aslında yolculuğunun sonuna doğru hızımızı azaltmanın sonucu 90 km. Normalde 120 km civarı bir ortalamam vardı. Sonuç olarak 135 TL civarı bir para harcamış oldum. Gez de gez durumları...

Arkadaşlar merhaba. Mid. plus ile 100km de 5 vites ile kaç devir çeviriyor araç? 110luklar 3000devirde 160km gibi yapıyor. ancak mid plus da durum nasıl?

90 hp dizel ile yapılabilecek bi tüketim değeri. 1.2 tsi ile 70 km sabit hızla geneli düz yol denememde 3,8 ortalama ile gidiyorum. Ama en fazla 10 dakika dayandıktan sonra vınnnnnn. kim tutar beni :) :)  

Arkadaşlar aracımı alalı 2-2.5 ay oldu. (1.6 tdi 90PS ) Şuan 2500 kilometredeyim. İlk başda full depoyla 750km civarıda giderken (içerisinde 5lt civarında yakıt kalıyor her aldığımda tam boşaltmıyorum) Daha sonra 650-600km lere düşmeye başladı. Genelde şehir için kullanımı ama fazla dur kalk olmayan yolllar aradada 30-40km lik uzun yollar yapıyorum. Şuan yakıt ibresi yarıda 420km yol gelmişim. Ama yakıt aldıkdan sonra ortalama 5.2litre gibi bir ortalama var. 4.2 x 5,2 yaptığımızda 21.84litre yakmışım gibi bir sonuç çıkıyor. Yani depoda sözde 23.16lite gibi bir yakıt kalmış olması lazım. Ama bunun baya altında bir yakıt var. Aracım hem çok yakıyor gibime geliyor hemde yaktığıyla gösterdiği birbirini tutmuyor. Sizce bunlar normal mi ? 

Arkadaşlar aracımı alalı 2-2.5 ay oldu. (1.6 tdi 90PS ) Şuan 2500 kilometredeyim. İlk başda full depoyla 750km civarıda giderken (içerisinde 5lt civarında yakıt kalıyor her aldığımda tam boşaltmıyorum) Daha sonra 650-600km lere düşmeye başladı. Genelde şehir için kullanımı ama fazla dur kalk olmayan yolllar aradada 30-40km lik uzun yollar yapıyorum. Şuan yakıt ibresi yarıda 420km yol gelmişim. Ama yakıt aldıkdan sonra ortalama 5.2litre gibi bir ortalama var. 4.2 x 5,2 yaptığımızda 21.84litre yakmışım gibi bir sonuç çıkıyor. Yani depoda sözde 23.16lite gibi bir yakıt kalmış olması lazım. Ama bunun baya altında bir yakıt var. Aracım hem çok yakıyor gibime geliyor hemde yaktığıyla gösterdiği birbirini tutmuyor. Sizce bunlar normal mi ? 
Hocam şehir içi kullanımda depodan yapılan ölçümle aracın ortalama gösterdiği rakam arasında 0,3-0,6 litre fark oluyor. Ama şehir dışı kullanımda depodan yapılan ölçümle aracın gösterdiği ortalama birebir aynı çıkıyor.

Depoyu tam doldurup damlatma yapmadan, daha sonra aynı şekilde yol yapın. Sonra tekrar dolduralım. Ortalamanıza ve kaç litre yakıt aldığına bakalım. Bence çok fark yoktur hocam.

Geri
Üst Alt