ana sayfa butonunda ki golfün yönü

Evet dediğinizi anladım hocam ama yıllardır bu şekilde ve değiştirmenin de bir artısı olmayacaktır. Logo dışında her türlü öneri ve görüşü değerlendirebiliriz hep birlikte. Birkaç aya site arayüzünde daha modern tasarımla temel değişiklikler de olacak. 
Gece modu mesela?  B)

olayı anlatabilmek için ben arabayı çevirdim sadece, sayıları kastetmedim)) 

buradaki herkes zaten şoför ve arabasına soldan yaklaşır 
Bugün arabaya yanaşırken konu aklıma geldi.

Ben arkadan yanaşıyorum :( . Ne yapsak.. 

Logo yönüne bir seçenek daha yazalım. (hiç takmıyordum, artık @Seastar76 sayenizde bende de logo takıntısı başladı :) )

Ben Tapatalk dan giriyorum logo mogo görmüyorum

Isterseniz tofas logosu olsun

Hocam websitelerinde logolar sola hizalı şekilde oluyor çoğunlukla ve bu yüzden logodaki siluette sola yaslı şekilde duruyor. Dolayısıyla şuanlık pek uygulaması mümkün değil, düşünceniz için teşekkürler. :)  

@HONEY Bu arada bu hafta adaya veda eden isim belli olmuş. :p

Ekli dosyayı görüntüle 35634
@Seastar76 hocam, logolar da yazı gibi soldan sağa doğrudur, ilerlemeyi gelişmeyi temsil eder, (istisnalar kaideyi bozmaz) 

@Culture33 Araplar ve farslar bu yüzden geri kalmış demek ki. 

@Culture33 Hocam verdiğim örneklerde alfabe sağdan sola yazıldığı için, sizin "gelişme" indeksinizle tesadüfi bir doğru orantıyı dikkat çekmek istemiştim.

Sitenin logosu bana ters gelmiyor bu arada. 

Websiteleri ve mobil uygulamalarda logo çoğunlukla solda oluyor. Sebebi ise sağda genelde navigation menu dediğimiz site menüsü yer alıyor. İnsanlar telefonu daha çok sağ elle kullandıkları için navigation bar mobilde sağda olduğu gibi mobil ve masaüstünde logo anasayfaya gitme butonu olduğu için çoğunlukla sol taraftan anasayfaya gidiliyor. Logonun ortada olması da yine site menüsüne engel oluyor. Onun dışında logonun silüetinin tıpkı kelebek stickerda her iki tarafa ayrı bastırdığımız gibi diğer tarafa dönük bir logo sitede kullanılabilir ama bunun bir faydası olmayacağı gibi şuan logo içe dönük yani site içerisine bakar halde olduğu için daha iyi bir tasarım akışı sağlamaktadır diye düşünüyorum.

İlgisini çekenler için şu makaleyi paylaşıyorum;

Logo neden ortada veya sağda olmamalı https://uxmovement.com/navigation/why-you-should-never-center-or-right-align-your-logo/

Moderatör tarafında düzenlendi:

Logoya bastığımızda start stop da çalışır gibi ses çıksın isterim ben de 😂

Şaka bir yana gerek yok logo yönü değişmeye böyle iyi 👍

Geri
Üst Alt