SİZİN İÇİN HANGİ İL ARAÇ ALIMI UYGUN OLURDU?

Daha çok yokuşu az olan illere yönelirim Konya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Isparta gibi doğu illeri ve sahil illerinde kullanılmış araçlara karşı biraz daha dikkatli olurum İstanbul, Bursa, İzmir de kullanılmış araçlara bir adım geriden bakarım bunlar benim kendi düşüncem Teşekkürler. 😊 

alım satım işlerini geçtim,ankara'ya yakın bir ilimizin plakasını görünce uzak duruyorum

...

Beş parmağının beşinin de farklı olduğunu göz önüne alırsak, böyle bir tespitte bulunmak mümkün değil, tam tersi bir fikir isteseydiniz eminim ki hepimiz yaşadığımız olumsuzlukları paylaşırdık.

Saygılarımla.

Evet başlığın değil memletin düzelmesi lazım

Antepte DOKTOR san doktor kimligini gösterince ilana doktordan yazınca her şey güzel oluyorda , düz vatandaş ilan verince şüphe/soru işaret/ acaba esnaf mı muhabbeti dönüyor

Asıl su ilanlara doktordan damgası yazılması yasaklansın
@Savatage Sadece Doktordan değil, asıl şu olacak Doktordan az kullanılmış temiz :) haa birde bayandan satılık derler ya, hiiiç yanaşmam öyle arabalara. :D  

Beş parmağının beşinin de farklı olduğunu göz önüne alırsak, böyle bir tespitte bulunmak mümkün değil, tam tersi bir fikir isteseydiniz eminim ki hepimiz yaşadığımız olumsuzlukları paylaşırdık.
Saygılarımla.
farklı yorumlara açık bence,problem olduğunu düşünmüyorum

...

Araç alırken özellikle İstanbul'dan almaya dikkat ederim, nihayetinde il dışından gideceksem en az 4-5 araba için giderim ve illaki içlerinden birisi temiz olur, diğer vilayetlerde bu kadar araç bolluğu olmadığı için benzer model birkaç araç bulmak sorun oluyor, kontrol ettirme durumu da keza aynı şekilde İstanbul'da daha kolay.

Araç alırken galeriden al-sat yapanlardan yada sahibinden ayrımı yapmak bana doğru gelmiyor gerekirse hepsinden alırım önemli olan ekspertiz ve servis kayıtları, bunlarda sıkıntı yoksa esnaftan araba almak daha keyifli, altındaki arabayı dünyada tek zannedip kasıla kasıla ilk sahibinden diye satan kaprisli insanlarla uğraşmam, eğer aynı aracı aynı şartlarda esnafta bulabiliyorsam özellikle tercih ederim nihayetinde esnaf ta ekmek yiyecek arada ki marjın tamamını araç sahibinin alması bence çok manasız, bir araç sahibinden alınacaksa ilk şart galeriden ucuz olmasıdır benim için.

İstanbul'dan kız mı alınır 
Dostlar der ki yolda kalınır 
Gel gör aklım sende güzelim 
Boşver belki hepsi yanılır

90'lar...

Hocam son iki aracımı istanbulda ikamet ediyorum yalnız şehir dışından aldım izmirden aldım aldığım arkadaş saolsun on numara arać sattı dürüst bi arkadaştı golf almak için denizliye gittim telefonda ısrarla sormama rağmen şurasında burasında problem varmı arabadan anlıyorum dememe rağmen araç patlak çıktı daha sonra ankaradan bi subaydan aldım memnunum tabi şöyle bişey var her yörenin günahı sebabı haramı helalı bilmeyen çiğ süt emmiş çok insan var 3 , 5 bin için için insanların ahını almaya değmez hiç bir işi rast gitmez

Bu iş kısmet işi arkadaşlar.. Her ilin iyisi kötüsü vardır. Mutlaka şehir ile alakalı trafik yoğunluğu, nem gibi öğeler dikkate alınmalı.. İstanbul'da kapalı garajda km yapmayan çok temiz araçlar yok mu... Fakat her zaman aracın 1-2 yıllık sahibinden almaya özen göstermişimdir. Al-satçılara para kazandırmayı sevmiyorum. Sahibi kazansın :)

Ben 1991 yılından beri yaklaşık 12 araç değiştirdim. İstanbul, Antalya. Denizli, İzmir, Aydın, Bursa,  Hatay, Ankara İllerinden aldığım araçlarda hiçbir sorun yaşamadım. Sadece araçların bir veya iki yerinde hafif de olsa söylemedikleri çiziklerle karşılaştım. Bütün araçlarımı sonradan oluşan çizik takıntısı yüzünden sattım. Son olarak Ankara'dan aldığım araçta da sürücü kapısı tarafında bir çizik var ve her araca girişimde gözüme takılıyor. Çizik tamiri yapan birini bulabilirsen yaptıracağım.  İlanlarda beğenip alacağım her aracı sadece sahibinden olanlara bakıyorum ve beğendiğim aracın sahibinin başka ilanı var mı diye bakıyorum. Genelde Galeri işiyle uğraşanlar kendilerine pek güven olmadığını düşünüyorlar ki kendi kişisel hesaplarından da galerinin araçlarını ilan veriyorlar. Zaten yazdığınız mesaja gelen cevaptan anlıyorsunuz galerici olup olmadığını. Bence Başlık yerinde dursun ki okuyanlar yaşanılan anılardan tecrübe sahibi olsunlar. Her ilde Yalancı, üçkağıtçı veya sözüne sadık olmayan insanlar olabilir buna kimsenin alınmaması gerekir. Mesele İl değil İnsanlık. 

Bence genelleme yapmamak lazım 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt