Lambda sensörü

Thisrockworks

Yeni Üye
İsim
Burak
Merhaba arkadaşlar. Araç lambda(oksijen) sensörü nden dolayı motor arıza lambası yaktı.başına gelen var mı hangi marka alsam işimi görür. Piyasa da çok var. Orijinali serviste 1270 tl

@Thisrockworks araç modeli nedir, garantiden ya da servis bakımlı ise herhangi bi indirim vs. uygulamıyorlar mı?

Upvote 0
@Thisrockworks geçmiş olsun, daha önce rastlamadım bu sensör ile ilgili arızaya.

Tavsiyem serviste değiştirmeniz. Zubizu ile %25 indirim olması gerekir. Ayrıca 2 yıl garantili olur sensör

Upvote 0
@ogzogz çıkma buldum yarın bakıcam 500 TL. Araçtan söküp verecekler. Tavsiye etmez misiniz. Zubizu indirimini araştıracağım

Upvote 0
@Thisrockworks çıkma varsa deneyin, onun da 2 gün sonra arıza yapıp yapmayacağının garantisi yok. Serviste takılanın da 2 gün sonra bozulması zor ama ihtimal dahilinde ama garantisi var. Tercih sizin. Size verdikleri fiyat onarım+parça fiyati mı? 

Upvote 0
@Thisrockworks ayni arizayi bende aldim,benimde oksijen sensoru degisti,ben maslak dogus otoda yaptirdim aracim 2013 oldigu icin  %30 zubizu iindirimim vardi iscilik dahil 900 tl verdim,6 taksitte yaptilar.

Upvote 0
@Thisrockworks @Kaanlink arkadaslar motor ariza isigi yakti, oksijen sensoru arizasi var. (leon 1.2) sizin araclarinizda egsoz manifolduna bagli iki tane oksijen sensoru olmasi lazim hangisini degistirdiniz acaba ?
Yani motor ariza isigi yaktiginda oksijen sensoru arizasi tespit edildiginde hangi sensor arizali nasil tespit edildi.Nasil bir yol izlendi serviste ? Bende toplam maliyet 3000tlyi buluyor. Kararsizim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Selam arıza kodunda hangi sensör olduğunu direkt anlayabililir. Arıza kodunuz var mı acaba? 3000tl muhtemelen 2 sensör ücreti

Upvote 0
@Thisrockworks @Kaanlink arkadaslar motor ariza isigi yakti, oksijen sensoru arizasi var. (leon 1.2) sizin araclarinizda egsoz manifolduna bagli iki tane oksijen sensoru olmasi lazim hangisini degistirdiniz acaba ?
Yani motor ariza isigi yaktiginda oksijen sensoru arizasi tespit edildiginde hangi sensor arizali nasil tespit edildi.Nasil bir yol izlendi serviste ? Bende toplam maliyet 3000tlyi buluyor. Kararsizim.
benim aracım lambda 1 hatası verdi . (kat öncesi ) servisin 1270 tl çektiği oem parçayı 567 tl ye aldım. ve sorunum düzeldi.
güncel fiyatı 576 tl aşağıya linki bırakıyorum.

https://www.parcaportali.com/urun/lambda-sensoru-11

Upvote 0

@mehmetmert hocam servis ariza kodundan anlayamadi sanirim, cunku once ilk ariza veren sensoru degistirecegiz, yine isik yakarsa diger sensor de degisek seklinde aciklama yapti. 1500 hadi kabul edilebilir ama iki sensor birden olursa 3000 biraz fazla geldi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt