Golf 7 Akü Değişimi

arkadaşlar selam dizel tdi için hangi aküyü alalım..üzerinde agm var ama son dizeller efb+ ile satıldı..ben efb düşünüyorum aradaki farkta cebımde kalır (efb:1600tl agb: 3000tl)..siz ne dersiniz..

Ekli dosyalar

• akü.jpg
    akü.jpg
    159.5 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:

arkadaşlar selam dizel tdi için hangi aküyü alalım..üzerinde agm var ama son dizeller efb+ ile satıldı..ben efb düşünüyorum aradaki farkta cebımde kalır (efb:1600tl agb: 3000tl)..siz ne dersiniz..
AGM almalısınız..!!

EFB alırsanız aracı bilgisayara bağlayıp kodlama yapıp akü tipini düzenlemeniz gerekir.

(Sağlıklı bir araçta) EFB akünün 4-5 sene max. ömrü olduğunu varsayarsak, AGM akünün 7-8 sene ömrü vardır.

Dizel motor çalışma anında "yüksek enerjiye" ihtiyaç duyduğu için EFB aküler yapısı gereği ömrü çabuk kısalır.!!

AGM akü için size 3.000 tl fiyat veren yer bayaa bi kazıkçıymış.,AGM aküyü servisten bilee alsan "indirimle" 2.900 tl. civarına geliyor.,

Varta 70Ah AGM akü 2.200-2.300 tl. civarına satılıyor., Apaydınlar Oto 'dan uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Dostlar 2015 tsi golfümüzün start stopunu yazılım ile iptal ettirdim. Akü konusunda illaki start stop özellikli mi takmalıyım. Bilgisi olan yardım piliz.

Dostlar 2015 tsi golfümüzün start stopunu yazılım ile iptal ettirdim. Akü konusunda illaki start stop özellikli mi takmalıyım. Bilgisi olan yardım piliz.
evet efb li olacak varta blue 60 yada 70A (aracınıza göre) alabilirsiniz

@apranaxi
Start-Stop ‘u iptal ettirmiş olmanıza rağmen., start-stop’lu aküler sadece araçta sadece bu özellik var diye koyulmuyor., aynı zamanda daha uzun ömürlü olmasından ve marş basma gücü daha yüksek olmasından dolayı kullanılıyor.,

TSI araçta kullanılan EFB tip akü ile standart aküler arasında öyle korkulacak kadar fazla fiyat farkı yoktur. Çok ufak 100-200 tl. fark olur.

Akünüz 60 Ah ise; Varta EFB 60Ah (N60 kodlu),

Akünüz 70 Ah ise; Varta EFB 70Ah (N70 kodlu)

Aldığınız akünün taze olmasına yani yeni tarihli olmasına dikkat ediniz., üretim tarihi 4-5 aydan daha eski tarihli almayınız., akünün üretim tarihi —> ömrünü direkt olarak etkiler.

Dostlar selamlar herkese. Golf 1.6 TDİ start stoplu aracımın aküsü bitti ve dün takviyeyle çalıştırdık. Üzerinde 68 Ah Varta AGM vardı. Mesajlardan anladığım kadarıyla vartadan ve AGMden devam etmek en iyisi. Ankara’da yaşıyorum ve 12V 70 Ah 760A AGM E39 Marka akü için yaklaşık 20-30 tane satıcıyı aradım en ucuz fiyatı 2750 TL veren oldu. Apaydınlar 2.200 TL olarak satıyor ama ondan sadece o bölgede yaşayanlar faydalanabilir gibi. Sonuç olarak 2750 TL fiyat veren ustaya yarın uğrayacağım gibi. Üretim tarihininde çok önemli olduğu belirtilmiş. Sorgulama ekranı paylaşılmış ancak site hata veriyor. Akü üzerinden anlayabilir miyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar,
2018 model 1,4 tsi aracım hafta sonu önce park manevra hatası verdi sonraki günde araç kapılarını açtıktan sonra kilitleyemedim. ekranlar gidip geldi derken akü ömrünü tamamladı sanırım.
Eski akü exide markaymış. Serviste moll markalı bir akü var 2650 tl fiyat verdiler 59Ah aynı özellikte olduğunu söylediler.
Başka bir akücüde Exide Start stop efb EL700 1800 TL (Eski aküyü alacaklar)
Exide, Varta ya da bizim araca uyumlu önerebileceğiniz bir akü varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• akü.jpg
    akü.jpg
    347.2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
2018 model 1,4 tsi aracım hafta sonu önce park manevra hatası verdi sonraki günde araç kapılarını açtıktan sonra kilitleyemedim. ekranlar gidip geldi derken akü ömrünü tamamladı sanırım.
Eski akü exide markaymış. Serviste moll markalı bir akü var 2650 tl fiyat verdiler 59Ah aynı özellikte olduğunu söylediler.
Exide, Varta ya da bizim araca uyumlu önerebileceğiniz bir akü varsa görüşlerinizi bekliyorum.

https://www.n11.com/urun/varta-aku-...-mart-459747541-26043348?magaza=akupeksaygili

https://www.n11.com/urun/moll-12v-60-ah-efb-aku-start-stop-aku-473361976-26043769?magaza=maxidepo

.

Merhaba arkadaşlar,
Servisin Moll marka dediği akü (Eko Seri) aküdür, eko seri akülerin üzerimde (economy batterie) yazar, kalitesinden biraz ödün verilmiş ömrü biraz kısa akülerdir, serviste değiştirecekseniz eko seri taktırmayın, orjinal akü istiyorum dediğinizde fiyatı 300-500 biraz daha pahalıdır, ancak orjinal akü ömrü daha uzun olur, Varta marka gelir,

Aracınız 4 yaş üstü olduğu için bu fiyat üzerinden (tüm yedek parçalarda ve işçilik ücretinde) %25 indirim yapılacaktır,

Exide, Moll marka akülere dışarda ödeyeğiniz rakamlara, çok rahat dışardan Varta akü alabilirsiniz.

Aracınıza uyumlu olan akü Varta EFB tip N60 kodlu aküdür.

Servisin Moll marka dediği akü (Eko Seri) aküdür, eko seri akülerin üzerimde (economy batterie) yazar, kalitesinden biraz ödün verilmiş ömrü biraz kısa akülerdir, serviste değiştirecekseniz eko seri taktırmayın, orjinal akü istiyorum dediğinizde fiyatı 300-500 biraz daha pahalıdır, ancak orjinal akü ömrü daha uzun olur, Varta marka gelir,

Aracınız 4 yaş üstü olduğu için bu fiyat üzerinden (tüm yedek parçalarda ve işçilik ücretinde) %25 indirim yapılacaktır,

Exide, Moll marka akülere dışarda ödeyeğiniz rakamlara, çok rahat dışardan Varta akü alabilirsiniz.

Aracınıza uyumlu olan akü Varta EFB tip N60 kodlu aküdür.
Teşekkürler

Hocam yeni konu açmak istemedim aracımın serviste aküsü değişiyor şuan parça kodu bu:JZW915105AC acaba eco serimi EFB Mİ AGM Mİ bilenler yardımcı olursa

Geri
Üst Alt