Orjinal park sensörü montaj

mostman

Yeni Üye
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar.

Midline plus golf aracıma arka ve ön sensör taktırmayı düşünüyorum.

Servisle görüştüğümde sesli ön ve arka park sensörü takabiliriz dediler.2500 e yakın bir fiyat çıkardılar.eğer radyo ekranında araçlara  yakınlığı görmek(park pilot) isterseniz parça takılacak ekstra 2bin daha vermeniz gerekli dediler.Şaka gibi bu fiyatlar...yapacakları park sensörlerine ait çıkıntılar var orijinal gibi de değil. 
izmir de ikamet ediyorum önerebileceğin orijinal görünümlü ön ve arka park sensörü yapan işini bilen bir yer var mı ?tavsiyeleriniz bekliyorum.şimdiden teşekkürler...7EFCE953-142E-45B9-8FF5-4AED80E43D8F.jpegE7E4537B-FF61-4659-9054-8600D002AF66.jpeg

İzmir de 2. Sanayi de vagteknik diye bir yer var. Oraya 12 k pla 2.0 yaptırdım. Yani araç kendi kendine park ediyor. İşçilik mükemmel diyemem. Ücret olarak 1000 tl aldı. Sensörleri de çinden 1500 tl ye almıştım dolar böyle değilken. Yani 2.5 k ya orijinal 12 k sensör takılabilir. Serviste yan sanayi taktırmaktansa böyle bir yol izleyebilirsiniz.

İzmir de ne yazık ki başka alternatif yok. Fiyatları o yüzden yüksek çekiyor. İstanbul ve Ankara da olsaydınız daha uyguna yaptırabilirdiniz.

Tavsiyem parçaları kendiniz aliexpress üzerinden almanız ve düzgün bir ustaya montaj yaptırmanız. Sıfırdan yapılacağı için çok karışık değil zaten.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaşlar.

Servisle görüştüğümde sesli ön ve arka park sensörü takabiliriz dediler.2500 e yakın bir fiyat çıkardılar.eğer radyo ekranında araçlara  yakınlığı görmek(park pilot) isterseniz parça takılacak ekstra 2bin daha vermeniz gerekli dediler.Şaka gibi bu fiyatlar...yapacakları park sensörlerine ait çıkıntılar var orijinal gibi de değil. 
izmir de ikamet ediyorum önerebileceğin orijinal görünümlü ön ve arka park sensörü yapan işini bilen bir yer var mı ?tavsiyeleriniz bekliyorum.şimdiden teşekkürler...Ekli dosyayı görüntüle 31074Ekli dosyayı görüntüle 31075
Comforline araçlardaki gibi radyo ekranında yakınlığı görmek için (park pilot)

Golf 7 ön-arka park sensörü uygulaması için ihtiyacınız olacak parçaların “tamamı orjinal” yedek parça olacak şekilde 1950 tl.ye alabilirsiniz;  https://shop.enderelektronik.com.tr/volkswagen/golf/golf-7-5q/golf-7-park-sensor-set.html 

Sonrasında ürünler elinize ulaştığında izmir vagteknik denilen yere ortalama 400-500 işçilik ödeyip yaptırabilirsiniz...

Hocam servis bunları yapamaz. Bunu orjinal gibi takmak onlar için fazla sayılacak emek gerektirir. Ender Elekronik linkinde bulunan ürün eski nesil pdc ünitesine sahip. Bence AliExpress üzerinden pla almak çok daha mantıklı. Fiyat olarak pek yüksek değil. Şimdiden kolay gelsin.

Pdc ünite pla dan farkları neler? Aliexpressteki ürünün linki var mı ?

Verimli sorunsuz çalışır mı bu sensörler? Bu kadar uğraş yerine sadece sesli taktırmak mı mantıklı bilemedim.

Verimli sorunsuz çalışır mı bu sensörler? Bu kadar uğraş yerine sadece sesli taktırmak mı mantıklı bilemedim.
PLA dedikleri şey: kendi kendine park etme, park yerinden çıkma özelliği., 

Virüs hastalık dönemi Çin’den (eski döviz kuruyla) 1500-1600 lira verip ürün alıcaksınız., yaklaşık 300 lira %20 gümrük vergisi ödeyeceksiniz., sensörleri boyatmak için masraf yapıcaksınız., bu kadar masraf edip 2. kalite yan sanayi çin malı ürün almanın mantığı var mı..? 

Araba kendi kendine otomatik park etse ne olur etmese ne olur., büyük şehir trafiğinde arkadan korna sesleri eşliğinde park etme zevki., otomatik park ettiği doğru fakat sistem yavaş çalışıyor., kadınlar için kullanışlı olabilir., 

Orjinal yedek parçalarla uyguna yaptırmak varken, çin malı ürüne para vermek tuhaf olur, 

Serviste 2500 veripte radio ekranından gözükmedikten sonra hiç bi anlamı kalmıyor.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pdc 8 sensörle ön ve arka park sensörü demek orijinal olarak.
Pla 12 sensörle ön ve arka park sensörüne ilave 4 sensör daha eklenir. Böylelikle 360 derece sensör görüşü elde edersiniz. Youtube dan bir kaç video izlemenizi tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

PLA dedikleri şey: kendi kendine park etme, park yerinden çıkma özelliği., 

Virüs hastalık dönemi Çin’den (eski döviz kuruyla) 1500-1600 lira verip ürün alıcaksınız., yaklaşık 300 lira %20 gümrük vergisi ödeyeceksiniz., sensörleri boyatmak için masraf yapıcaksınız., bu kadar masraf edip 2. kalite yan sanayi çin malı ürün almanın mantığı var mı..? 

Araba kendi kendine otomatik park etse ne olur etmese ne olur., büyük şehir trafiğinde arkadan korna sesleri eşliğinde park etme zevki., otomatik park ettiği doğru fakat sistem yavaş çalışıyor., kadınlar için kullanışlı olabilir., 

Orjinal yedek parçalarla uyguna yaptırmak varken, çin malı ürüne para vermek tuhaf olur, 

Serviste 2500 veripte radio ekranından gözükmedikten sonra hiç bi anlamı kalmıyor.. 
Orjinal derken hocam . Nerede bu orjinal ürünler. Bizde bilelim alalım. Ben çinden yüzlerce evet yüzlerce ürün aldım . Hepsini kullandım. Hepsi de orjinal vw yazılımlı parça numaralı kaliteli ürünler. Orjinal değil diyemem. Eğer orjinal enderin sattıklarıysa büyük bir yanılgı içindesiniz. Onların ürünleri nerelerden tedarik ettiklerini bilseniz keşke. 

@İlker34 hocam ender orjinal urun satmiyor mu ? Ilerde orda yaptirmak istediklerim var da bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba arkadaşlar.

izmir de ikamet ediyorum önerebileceğin orijinal görünümlü ön ve arka park sensörü yapan işini bilen bir yer var mı ?tavsiyeleriniz bekliyorum.şimdiden teşekkürler...Ekli dosyayı görüntüle 31074Ekli dosyayı görüntüle 31075
Hocam bende sizin gibi bu işe giriştim ve ön arka park sensörü parçaları @zulalyol beyden temin edip Ankara'da @necati beye montajını yaptırdım. Orjinal tıp güzel görünüm. Servisin çektiği fiyatlar çok abartı. 

@zulalyol hocam benim araç 2015 midline plus park sensörü yok fakat pla olanlarını bulamıyorum yani normal arkaya 4 tane park sensörü taktırcam nasıl yol izlemeliyim

Geri
Üst Alt