VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

@Link35 Mevcut kablnuz 2020 model Golf & Polo da bile çalışmıyor.

2021 Caddy de de çalışacağını sanmıyorum.

@Link35 iş yapar muhtemelen, Caddy'lerde tamamen uds e geçildimi bilmiyorum ama bağlanıp deneyin, belki bazi modulleri görmez ama siz 20.4 yada 20.12 yukleyin Vcds olarak. Kablonun versiyonu Vcds versiyonundan bagimsizdir, 19.6 kablonun degil vcds in versiyonu. 19.6 da calisan kablo 21.3'e kadar calisiyor halen ama 21.3 de bazi sorunlar var. Önemli olan modullerin ne kadarınin tamamen Uds protokolune geçmedigi. Polo denemedim ama 2020 Golf'de de çalışır bu arada kablo :)

@Link35 iş yapar muhtemelen, Caddy'lerde tamamen uds e geçildimi bilmiyorum ama bağlanıp deneyin, belki bazi modulleri görmez ama siz 20.4 yada 20.12 yukleyin Vcds olarak. Kablonun versiyonu Vcds versiyonundan bagimsizdir, 19.6 kablonun degil vcds in versiyonu. 19.6 da calisan kablo 21.3'e kadar calisiyor halen ama 21.3 de bazi sorunlar var. Önemli olan modullerin ne kadarınin tamamen Uds protokolune geçmedigi. Polo denemedim ama 2020 Golf'de de çalışır bu arada kablo :)
Çalışmadı ya bendeki kablo Cem hocam.
Komşumun 2020 model Golfünde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms Hocam  çalışmadı çok genel bi kavram, UDS olan moduller dışında çalışıyor, 2020 model araçlarda tüm modüllere bağlanılan da var. Arabanın modeline vs bağlı değil bu durum, takılı modüllere bağlı, onun için tek bi arabadan yol açıkarak 2020 Model Golf'de çalışmaz demek yanıltıcı bilgi oluyo.

@CemK O zaman
2020 model Golf ve Polo Comfortline 1.0TSI DSG  araçlarda çalışmıyor.

Sadece tarama yapılabiliyor hiç bir kodlamaya girilemiyor.

@Terms hocam yine genel yargıya varıyorsun 🤣

Arabada 15-20 modul var, araba 2020 ama 2019 son aylarindan 2020 son aylarina kadar uretilen arabalr 2020, bi dunya modulden hangisi hangi versiyon nerden bilicen. Öyle 0/1 bilgi degilki bu sürekli oraya varmaya çalışıyorsun 🤔

Ben o kadar arabaya bağlandım o kadar kodlama yaptım bi dünya kablo ile ugrastim yine kesin şöyle olur diye bisey diyemiyorum, Ama sen oyle bil napalim yani şimdi bisey diyemedim 😅

@CemK 21.3 vcds sürümünü nasıl bulabilirim yabancı forumlarda vs var ama virus muhabbetine güvenemedim

Arkadaşlar bu konuda bana uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilecek var mı 20.4 kablom var 21.x sürümüne yükseltmek istiyorum ama böyle şeyleri genelde beceremem😅

@CemK

@Octavia bişeye gerek yok Vcds 21.3 yukle bilgisayarina çalışır.

Dilimde tuy bitti ama anlatamadim bu vesile ile bi daha yazayim :)  Kablonun versiyonu ile Vcds versiyonu farklı şeyler, Kablonuzda 1.96 Firmware yüklüdür ve 18.9'dan 21.3'e kadar hepsiyle çalışır :)

Dilimde tuy bitti ama anlatamadim bu vesile ile bi daha yazayim :)  Kablonun versiyonu ile Vcds versiyonu farklı şeyler, Kablonuzda 1.96 Firmware yüklüdür ve 18.9'dan 21.3'e kadar hepsiyle çalışır :)
Forumun kablo uzman yetkilisi oldunuz farkında olmadan Cem hocam

@CemK teşekkür ederim vcds loader ile çalıştırayım değil mi

Hocam vcds loader olmadan çalıştırsam sorun olur mu?

@Octavia klon kablolarda Loader kullanmak gerek, kablodaki lisans ucabilir yoksa, gerçi ucsada konur tekrar ama Loader'la kullanin neden Loader'siz kullanmak istiyorsunuz ki anlamadim?

@CemK istemiyorum hocam gerekli mi diye merak ettim

@AhmetCakmak Aslında bazen bazı bilgileri gizli paylaşmak lazım sırf şu boş mezar bulsa girecek olanlar yüzünden. Bazen iyi mi yapıyoruz kötü mü bilemedim. 

Emeğinize sağlık hocam

Geri
Üst Alt