Güneş siperliğinden gelen tıkırtı ve trim sesi

6 saat önce, golfiano yazdı:

Şimdi bana daha yakın olan başka bir bayii aradım @yusuf hocam, 7 aralık için randevu aldım en erken bu tarihmiş müsaitmiş, değişim yapıldığını falan da anlattım. Bakalım ne diyecekler, ancak aracı bir gün önce akşam bayiye bırakmak zorunda kalıcam haftaiçi çalışıyoruz malum, hafta sonu da bakım dışındaki işlemler için randevu vermiyorlarmış.

Bu arada şu videodaki sesten bende de mevcut gibi, aracı park ederken ve bazen yokuşta falan devir düştüğünde geliyor ön taraftan. Videoda bahsedilen yalıtım malzemesinden olması bana mantıklı geldi ama benim anlayacağım bir şey değil gibi, onu da servis randevusunda belirttim ona da bakacaklar.

Hocam bu ses birebir bende vardı ve dediğiniz gibi şaft tünelinin oralardaki yalıtım malzemesi kaynaklı bir durum. Lifte kaldırıp usta bi iki dokundu malzemeye sonra liftten indirdiğimizde gitmişti yaklaşık 4000km oldu çok şükür tıkırtı yok.

Hocam bu ses birebir bende vardı ve dediğiniz gibi şaft tünelinin oralardaki yalıtım malzemesi kaynaklı bir durum. Lifte kaldırıp usta bi iki dokundu malzemeye sonra liftten indirdiğimizde gitmişti yaklaşık 4000km oldu çok şükür tıkırtı yok.
Hocam problemin düzelmesine çok sevindim çok rahatsız edici çünkü. Usta derken servisteki mi, yoksa başka bir ustaya mı gösterdiniz ? Serviste halledememişlerdi bendekini bir süre sonra ses gelmeye devam etmişti :( . Bursa doğuşta hallettilerse bursaya ayda bir gidiyorum ordan da randevu alırım :)  3 hafta sonraya randevu aldım bakalım göstericem tekrar, şu güneşlikteki problemle birlikte.

Bugün ben de biraz kurcaladım, akşam bir kaç tur attım ses gelmedi ama zaten her zaman gelmiyor genelde motor ısındıktan sonra yapıyor belki o yalıtım malzemeleri ısıdan dolayı genleşip oynamaya başlıyordur bilemedim :)

Hocam problemin düzelmesine çok sevindim çok rahatsız edici çünkü. Usta derken servisteki mi, yoksa başka bir ustaya mı gösterdiniz ? Serviste halledememişlerdi bendekini bir süre sonra ses gelmeye devam etmişti :( . Bursa doğuşta hallettilerse bursaya ayda bir gidiyorum ordan da randevu alırım :)  3 hafta sonraya randevu aldım bakalım göstericem tekrar, şu güneşlikteki problemle birlikte.

Bugün ben de biraz kurcaladım, akşam bir kaç tur attım ses gelmedi ama zaten her zaman gelmiyor genelde motor ısındıktan sonra yapıyor belki o yalıtım malzemeleri ısıdan dolayı genleşip oynamaya başlıyordur bilemedim :)
Evet hocam Bursa doğuşta hallettiler. Hatta kayıt bile açmadan ekspres olarak işlem yapmışlardı 15 dk bile sürmedi. Bi şansınızı deneyin derim?

Evet hocam Bursa doğuşta hallettiler. Hatta kayıt bile açmadan ekspres olarak işlem yapmışlardı 15 dk bile sürmedi. Bi şansınızı deneyin derim?
O zaman burda yine halledemezlerse kesin giderim, cuma akşam iş çıkışı 5 bucukta falan terminalin orda oluyorum bir yarım saat erken çıkıp 5te gitsem hallederler o zaman yoldan geliyorum şu sese bir bakın hele der girerim :)  Teşekkürler hocam :)

Trim sesleri için de servisten randevu almak gerekiyor mu ? Bakım dışında randevu seçeneği göremedim ben. Bende de güneşlikten ve gösterge panelinden ses geliyor göstermek istiyorum.

Trim sesleri için de servisten randevu almak gerekiyor mu ? Bakım dışında randevu seçeneği göremedim ben. Bende de güneşlikten ve gösterge panelinden ses geliyor göstermek istiyorum.
Hocam ben dün aldım, sorunu söyledim randevu verdiler randevu notu olarak kaydettiler. Daha önce de yıllık bakımda ayrıca belirtmiştim ama test sürüşünde ses gelmeyince malesef bir şey yapmadılar ama ses duyuluyorken randevu almadan getirebilirsiniz hemen bakarız demişlerdi de sesi duyunca servise gitmek pek mümkün olmuyor o an müsait olunmuyor genelde :)

Bu yan güneşlikten gelen ses bende de vardı, hatta forumda @fcsrn Eren hocamızda çift taraflı sünger bir bant ile sıkıntının geçtiğini belirtmişti, bende bir servise sorayım.

Benim de ruhsat gözü kısmından trim sesi gelmeye başladı canım sıkıldı valla ?

Arkadaşlar, sağ güneşlikteki ses problemini bugün serviste hallettiler, bir parça takıp taş gibi yaptılar ses mes sallantı vs yok. Aç kapat tak diye oturuyor. Son iki aracımı aldığım ve bakıma götürdüğüm vw bayisine götürmedim bu kez. Çok da memnun kaldım hiç bir şey demeden parça takmamız lazım dediler.  Rölantide ve araç gerilirken gelen gıcırtı problemi için de almanyadan salıncak burçları sipariş geçtiler değişmesi gerekiyormuş, 10 güne kadar gelcek arayacaklar gidip değiştiricem. Tek bir servise bağlı kalmamak lazım her zaman daha iyi hizmet veren bayi ve servisler var demekki. Servis danışmanının tutumu da çok önemli tabiki kendilerine ayrıca teşekkür edeceğim. Önceki servise iyiki muhtaç kalmamışım bazen tavır takınmak iyi oluyor :)

@OnurD7 hocam Rekor a gittim. Daha önce Acarlara gidiyordum hiç memnun değilim ordan. Polo varken servise yine rekora gidiyordum çok memnundum.

Aracı yeni aldık aynı problem benim güneşlikte  de var.  Yakın zamanda çözüme kavuşturan var mı? Hangi parça değişmeli? 

Herkese iyi günler. Şuan maslak yetkili servisteyim. Sağ ön güneşlikten gelen tıkırtı sesi için geldim. 150 tl ye saç bi parça takıyorlarmış. Ama emin olamadığım için buraya sormak istedim. Abimin 2013 golf te hiç ses yok benim 2015 de var. Orjinal bişey olsun istiyorum. Bu ufak parça hakkında bi bilginiz varmıdır? 

Ayrıca yaptırmak için şuan sizlerin değerli bilgilerini bekliyorum 

Geri
Üst Alt