1.5 TSI - Rölantide Sarsıntı

mysf

Üye
İsim
mehmet yusuf
Arkadaşlar bu sıralar size çok soru sordum farkındayım. 1.5 tsi aracım rölantide çalışırken sarsıntısını ayaklarımda hissedebiliyorum. Aracınızda böylemidir. Benimkindemi sorun var. Daha önce kullandığım 1.2 tsi de bu kadar titreme olmuyordu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vaktiniz varsa servise uğrayın başka bir 1.5tsi araca ordaki ustayla birlikte bakın o an serviste olan falan bir araç illaki vardır başka türlü içiniz rahat etmez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Servis artık aracı size satmaktan pişman olduk. Geri verin diyecek neredeyse 😊. Şimdi gidiyorum yine 😊

Upvote 0

Sorun tespit edilince  yazarsanız sevinirim.
Servisteki usta normal diyor bu motorun çalışması böyle. Başka bi 1.5 getirin deneyelim o halde diyorum. Baktılar şu an içerde hiç 1.5 yok diyolar. Biz geldiğinde sizi arayalım gelin görün dediler. Benim aracım ışıkta dururken bile ayaklarımın altında titrediğini hissediyorum. Resmen benzinli araçta dizel araca binmiş gibi hissediyorum kendimi. Ki benim 1.6 tdi aracım bile beni böyle titretmezdi. Sabah ilk çalıştırdığımda hafif titreşim olurdu. Beş dakka sonra öyle bişey de kalmazdı. Tdinin bakım sorunlarıyla karşılaşmaktansa tsi ye geçmek istedim şimdi resmen pişmanım

Upvote 0
Servisteki usta normal diyor bu motorun çalışması böyle. Başka bi 1.5 getirin deneyelim o halde diyorum. Baktılar şu an içerde hiç 1.5 yok diyolar. Biz geldiğinde sizi arayalım gelin görün dediler. Benim aracım ışıkta dururken bile ayaklarımın altında titrediğini hissediyorum. Resmen benzinli araçta dizel araca binmiş gibi hissediyorum kendimi. Ki benim 1.6 tdi aracım bile beni böyle titretmezdi. Sabah ilk çalıştırdığımda hafif titreşim olurdu. Beş dakka sonra öyle bişey de kalmazdı. Tdinin bakım sorunlarıyla karşılaşmaktansa tsi ye geçmek istedim şimdi resmen pişmanım
2015 tdi aracım var sıfır titreşim bence kıyaslayın

Upvote 0
1.5 TSI ACT testlerini izlerseniz normal olduğunu görürsünüz. Onla bunla kıyaslamayın :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@mysf hocam benim de aynı motora sahip aracım 2 aylık. Rölantide en ufak bir titreme yok. Ses de yok. Bazen trafikte 2 silindire geçince 30-40 km/s hızla ilerlerken hafif bir titreme oluyor o da min seviyede. 80-90 km de 2 silindirde titreme olmuyor mesela. 

Upvote 0
@mysf hocam benim de aynı motora sahip aracım 2 aylık. Rölantide en ufak bir titreme yok. Ses de yok. Bazen trafikte 2 silindire geçince 30-40 km/s hızla ilerlerken hafif bir titreme oluyor o da min seviyede. 80-90 km de 2 silindirde titreme olmuyor mesela. 
Merhaba, aracınız rölantideyken iyice bi bakabilirmisiniz, motorunuzun en ufak bi sallantısını hissetmiyormusunuz. Medya player kapalı ve tenha bir yerde denerseniz daha net anlarsınız sanırım. Benim araç çok titremiyor ama 1,4 veya 1,2 tsi ler gibi motorun çalıştığını hissetmiyo değilim. Yani motorun çalıştığını bariz hissediyorum. Sizde bi denerseniz burdan cevabınızı bekliyorum. Ben serviste arteonu denedim aynı motordu, aynı durum onda da olunca normal olduğunu kabul etmek zorunda kaldım. 

Upvote 0
arkadaşlar yana yana araba dizel dsg arıyorum ancak malum fiyatlar tavan yapmış.sıfır 1.5 e yöneldik ama benzin yakıt perfonmansı nasıl oluyor onu da merak ediyorum.birde böyle başlıkları okuyunca benzinliden ve sıfırdan da korkmuyor değilim.

tavsiyeniz nedir ne yapmam gerekir 1.5 sizce nasıl??

Upvote 0
@mysf kapalı garajda aracım zaten. Dışarda soğuk havalarda ilk çalışmada hafif titreme ile başlıyor ama 1 dk olmadan devir düşüyor Bi sarsıntı kalmıyor. Rölantide kapı kolunu, gövdeyi, pedalları direksiyonu VS bunlarla temasla kontrol ettim herhangi Bi titreme yok. Hocam bunlar için benzinli alıyoruz yoksa dizel alırdım traktöre biner gibi titrerdik üstüne sesi cabası :D bence sizin de motor soğukken oluyordur dert etmeyin. 

Upvote 0
Arkadaşlar bu sıralar size çok soru sordum farkındayım. 1.5 tsi aracım rölantide çalışırken sarsıntısını ayaklarımda hissedebiliyorum. Aracınızda böylemidir. Benimkindemi sorun var. Daha önce kullandığım 1.2 tsi de bu kadar titreme olmuyordu
Banada olmuştu daha önce. Yakıtı nereden alıyorsunuz bilmiyorum ama ben 1-2 depo Shell nitro aldım daha sonra normal 95 oktan aldım düzeldi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@ack937 hocam motor sıcakken bile ışıkta durduğumda aracımın motor sallantısını ben hissediyorum. Yanlız bayide arteon test aracı vardı ona bindim o da aynıydı ayaklarınız tabana tam bastığınızda motorun çalıştığını hissediyorsunuz. Normalde benzinli tsi bi araç bunu yapmazdı. Daha önce çok kullandım. 1.2 tsi sıfır almıştım ben devam edene kadar motorun çalıştığını bile anlamıyordum. Ya 1.5 tsi de bu böyle oldu. Ya da benim araçta motorun oturduğu iskelette bi sıkıntı var diye düşünmeye başladım. Motor soğukken deil sıcakken bile bu titreşimleri rahatlıkla hissediyorum. Kilometresi daha yeni 1000 e geliyor. Biraz daha mı km yapmalı ondan mıdır bilmiyorum. Yakıt konusunda ikinci depodayım ikisini de shellden fuel save aldım. Bu sarsıntılar olmasa araç gayet stabil. Yakıtı da fena deil dizel araç sorunlarına değecek kadar farkı yok. Sarsıntıları olmasa

@palsak Yakıtı da fena deil dizel araç sorunlarına değecek kadar farkı yok. Motorun çalıştığını hissettirmese yakıtı bu kış şartlarında bana iyi geldi. Kış bitince, 5 bin kmyi de bulunca biraz daha az yakmaya başlayacağını biliyorum. Bu yüzden şu an yakıtına sözüm yok. 

Upvote 0
Bilemiyorum kafam iyice karışık dizel ler uçtu anlamış değilim ne yapsam kararsızım

yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Upvote 0
@mysf Yakıt aldığınız istasyonu değiştirin depo full yapmadan 100 liralık 2 sefer harcayın,fuel save almayın,yerine nitro deneyin..

Upvote 0
@Turk0 merhaba. Fuel save ile nitronun ne kadar farkı vardır ki diyordum. Bi depo nitro aldım. Titreşim büyük oranda kalmadı. Bende şaşırdım ama katkının faydasıdır belki. 

Upvote 0

@Turk0 merhaba. Fuel save ile nitronun ne kadar farkı vardır ki diyordum. Bi depo nitro aldım. Titreşim büyük oranda kalmadı. Bende şaşırdım ama katkının faydasıdır belki. 
Bence katkıdan yada yakıt değişiminden değildir hocam. Onların hiçbirine inanmıyorum ben yakıt katkısı yada enjektör temizleyici kimyasal karışım vs tarzı hiç bir ürüne. Belki bir partikül tıkama yapmıştır yada başka bir geç,c, problemden kaynaklanmış olabılır. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt