GOLF Maceram - Carstomized

Herkese merhaba,

R Body Kit ve egzoz uygulaması tamamlandı.

Egzozu, @Golfaadhocamın tavsiyesi üzerine Beykoz'da Engin Usta'ya yaptırdım.

İşçilikten memnunum; orada detaylı bakmamıza rağmen fark etmediğimiz ufacık bir ayar bozukluğu var, onun için de "gel hallederiz" dedi Engin ustam.

Benim de gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir yer oldu burası, duyurulur. :)

(Orijinal çıkışa da flanş kaynatıldı, istediğimde kolayca söküp orijinale dönebilirim.)

P_20210703_174758.jpg

P_20210703_174745.jpg

P_20210703_174804.jpg

P_20210703_233111.jpg

P_20210703_232721.jpg

P_20210703_232645.jpg

@frknyldrm Maşallah Engin usta işçiliğini konuşturmuş yine :)  R body kit ile de bu renk tadından yenmez olmuş  B)

"Tek rakibim Türk Hava Yolları" yazanlar düşünsün :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah, çok çekici olmuş.

Özellikle jantlar hayalimdekiler, aracımda aynı renk olduğundan, çok güzel bi görsel oldu benim için.Sadece jant rengi olarak gun metal düşünüyorum.

Fakat bu jant için ilanlara baktığımda et değeri 35. Sizinkinin et değeri kaçtır?

Bu et değerini dengelemek için birseyler yapıyorlar ama benim pek içime sinmiyor.

Et değeri farklı ise siz bir olumsuzluk ile karsilastiniz mı?

"Tek rakibim Türk Hava Yolları" yazanlar düşünsün :)
:) :sofor:

@frknyldrm 

@frknyldrm ceza sonrası tüm filmleri söktünüz sanırım. Ben de yakın zamanda yan ve arka camlar ATR20  ,  ön cam ATR50 film yaptırdım. Yüreğimiz ağzımızda geçiyoruz her çevirmeden :D  
Ceza yiyecek gibi olursanız ön camdaki filmi çevirmedeyken sökün hocam, anlayışlı bir polis ise ceza yemezsiniz.

Maşallah, çok çekici olmuş.

Özellikle jantlar hayalimdekiler, aracımda aynı renk olduğundan, çok güzel bi görsel oldu benim için.Sadece jant rengi olarak gun metal düşünüyorum.

Fakat bu jant için ilanlara baktığımda et değeri 35. Sizinkinin et değeri kaçtır?

Bu et değerini dengelemek için birseyler yapıyorlar ama benim pek içime sinmiyor.

Et değeri farklı ise siz bir olumsuzluk ile karsilastiniz mı?
Teşekkürler hocam, gunmetal rengi araba ile neredeyse aynı olduğundan kendini hiç göstermedi. O yüzden silver tercih ettim.

Bu jantlar ET40; olumsuz değil, olumlu etkisi var. Hita/Dijon gibi 2 cm içerde durmuyor. :)  

ACC yaptık...  :sofor:

Aracımdaki gateway high olduğu için değiştirmemize gerek kalmadı.

Aldığım malzemelerin hepsinin kalitesinden memnunum; logo slovenya üretimi, radar hırvatistan vs. gayet kaliteli gözüküyorlar. 

ACC için aldığım malzemeler ve fiyatları

Radar (3QF 907 561 D) : 80 $

Logo/Radar Kapağı (3G0 853 601 A) : 45 $

Kablo Tesisatı : 16 $

Direksiyon Tuş Takımı (5G0 959 442 K) : 48 $

TOPLAM: 189 $ 

Ürün linkleri

Radar (3QF 907 561 D) : https://tr.aliexpress.com/item/4000206177650.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.63b84c4dRrt0MQ 

Logo/Radar Kapağı (3G0 853 601 A) : https://tr.aliexpress.com/item/32995753861.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.63b84c4dRrt0MQ

Kablo Tesisatı : https://tr.aliexpress.com/item/32838424551.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.63b84c4dRrt0MQ

Direksiyon Tuş Takımı (5G0 959 442 K) : https://tr.aliexpress.com/item/4000851949972.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.63b84c4dRrt0MQ

Şerit Takip Sistemi ve ACC için forumdan birçok kişiye danıştım, içlerinde ticari kimliğe sahip olanlar da var, tecrübelerini paylaşan kullanıcılar da var. Yardımlarını esirgemedikleri için hepsine çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. 

Şerit takip kamera ve kablo tesisatının montajında @seferhasdemir hocamın ciddi emeği var.

Yine ACC montajı konusunda forumdan değerli @CemKabimin ciddi emeği var, kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır. Böyle insanların kıymetini bilmek lazım.

Bilgi paylaştıkça çoğalır...
Hocam merhaba,

Bilgi paylaştıkça çoğalır... desturundan yola çıkarak, tabiki ticari kazançları olan arkadaşları mümkün olduğunca etkilemeden, acc montajı hakkındaki kritik noktalar için, konuda daha önce paylasımı yapılmamış tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Bu acc yaptırmak isteyen benim gibi tecrübesiz arkadaşlara çok yardımcı olur, montajdan önce montaj yapacak kişi ile görüşüp gereksiz masraflar çıkmamasını da sağlar diye düşünüyorum.

Özellikle bu acc olan başka bir şase yi tanımlama ya da bunun yerine alınan parçaları arabaya tanımlama gibi.(ikisi birbirinin ikamesi mi bilmiyorum)

Şimdiden teşekkürler.

Hocam merhaba,

Bilgi paylaştıkça çoğalır... desturundan yola çıkarak, tabiki ticari kazançları olan arkadaşları mümkün olduğunca etkilemeden, acc montajı hakkındaki kritik noktalar için, konuda daha önce paylasımı yapılmamış tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Bu acc yaptırmak isteyen benim gibi tecrübesiz arkadaşlara çok yardımcı olur, montajdan önce montaj yapacak kişi ile görüşüp gereksiz masraflar çıkmamasını da sağlar diye düşünüyorum.

Özellikle bu acc olan başka bir şase yi tanımlama ya da bunun yerine alınan parçaları arabaya tanımlama gibi.(ikisi birbirinin ikamesi mi bilmiyorum)

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Montaj konusunda gereksiz masraf çıkaracak veya kısayol olacak bir durum olacağını zannetmiyorum, işi bilen birisinin biraz vakit harcayarak yapabileceği bir işlem. Temiz çalışılması ve motor havuzundan yürüyen kabloların ulu orta yerlerden çekilmemesi önemli.

Kodlama yöntemleri konusunda bir tavsiyeye ihtiyacınız var sanırım. Benimki crackli yapıldı, daha sonra başka bir işlem yapılırken sigortası çıkartılmadığı için uçtu, bir daha yapıldı vs.

Bu tip durumlar yaşayınca paraya bakmayayım orijinal olsun diye düşünebiliyor insan, fakat çok farklı fiyatlar söylenebiliyor. Ben çözemedim, ekonomik olanı yaptırdım ama dediğim durumları yaşadım. :)

Esas önemli mesele kalibrasyonun kaçması meselesi, bunun lisans ile bir alakası var mı yok mu net bilmiyorum ama çok kez kaçtı benim kalibrasyon.

Yola her çıktığımda ha kaçtı ha kaçacak diye sürekli tedirgindim ama @zulalyolabi sonunda çözdü benim kalibrasyon işini. Maşallah diyeyim uzun zamandır problemsiz kullanıyorum.

Birkaç kişiye danışın, hangisi kafanıza yatarsa onu yapın/yaptırın bence, ben öyle yaptım. :)   (y)

Geri
Üst Alt