Direksiyon Multimedya tuşları çalışmıyor

ricikli

Üye
İsim
ricikli
Merhaba

Aracımı otoparka bıraktım .Bırakırken direksiyondaki Sağ taraftaki teyp ve yol bilgisayarı tuşlarının çalıştığına eminim çünkü kullanıyorum. Ama şimdi çalışmıyor. Sadece hız göstergesinin sayısal ekranında kaldı.Ne yaptıysam çalıştıramadım. sol taraf çalışıyor. Hız sabitleme v.s. sorun yok. Ama ne olduysa sap taraftaki hiçbir tuş birden çalışmamaya başladı.

Akü ile ilgilisi olduğunu sanmıyorum. Aracın tüm elektrikli aksamları çalışıyor.

Aracın sigortasına bakın yazıları okudum. Ama sigorta kutusu nerededir bilmiyorum. Ayrıca sigortadan olsa sadece sağ taraf değil iki tarafta gider gibi düşünüyorum.

MK7 comf 2014 model.

@agacmalzeme Malesef yok. Hata kodu verseydi ekranda bir uyarı vermez miydi ? Aracı p konumunda terk et uyarısı  dısında bır hata kodu ekranda almadım sımdıye kadar. Aku kutup başlarını sokup taksak işe yarar mı acaba diye yarın elektrikciye goturcem. inernette tus takımına 1000 TL yazmıslar. canım sıkıldı resmen

Upvote 0
Kutup başını sizde söküp takabilirsiniz ama sanırım sökünce aracın ayarları sıfırlanır pek Bi sorun değil.  arkadaşımın Passat aracı vardı yolda giderken hava yastığı lambası Yanmış servise götürdüğünde hiçbir şekilde söndürememişler dışarıda bir elektrikçiye götürdüklerinde Kutup başlarını söküp takınca arıza lambası sönmüş.

Upvote 0
geçen ay akü yeni değişti. dediğin gibi tüm ayarlar sıfırlanıyor. hata mesajları ötüyor falan. direksiyonu sağ sol yapıyorsun hepsi sönüyor. korkum tuş takımı altında oksitlenme v.s. mümkün değil çünkü su v.s değmedi. aracı benden başka kullanan yok. inş sadece o bölüme ait bir sigorta flan atmıştır da ondan çalışmıyordur. yoksa direksiyon airbag sökümüne kadar gider olay ki bunu da yapmak istemiyorum

Upvote 0
Aynı sorun 2014 aracımda bende de vardı. Bugün fırsatını bulup direksiyon göbeğini çıkartıp soketleri sök tak yaptım çalışıyor şuan. Sizede tavsiyem eliniz yatkınsa söküp kontrol edin değilse güvendiğiniz bir ustaya götürün.
690404af79f659b174dd14b96f3222ce.jpg
b56b5a98dedf849edb96902505d5b098.jpg
4b4c0c972430ead0926e4df26a2cd31d.jpg

Upvote 0
@bunyamin81 vallahi bravo. sökme videoları gördüm ama güvenemedim kendime. Bu arada çalışmayan tuşların ışıkları da yanıyor. ama fonksiyonlar çalışmıyor. Airbag sökmüşsünüz. sonra soket dediğiniz tam olarak nerededir ? Ben sadece airbag in sarı renklı soketını gordum vıdeolarda tus takımın bır soketını goremedım.

bir video onerınız varsa süper olur. 1700 TL gibi sayılardonuyor etrafta canım sıkıldı.

Upvote 0
Sağ tuş takımınız değişecek mecburen (öyle gözüküyor)

1300 lira tuş takımı

350-400 lirada işçilik alıyor servisler !

Bir arkadaşın 2015 golfündede aynısı oldu...

Tuş Işıklarında evet sorun olmuyor! Evet yanıyor ama ....tuşlar çalışmıyor!

Upvote 0
@Savatage Ya şu soket söküp takma işini denemek istiyorum. Aracımda zaten bir de kronik olan aracı p konumunda terk et uyarısı var. 800 de ona istediler. Hayatta vermem bu paraları. Gerçekten bir daha asla wv grubuna yanaşmayacağım. Renault al kafanı yorarsa git sanayide yaptır . bune ya! 1300 Bir de :(  tuş bu ya. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Savatage Ya şu soket söküp takma işini denemek istiyorum. Aracımda zaten bir de kronik olan aracı p konumunda terk et uyarısı var. 800 de ona istediler. Hayatta vermem bu paraları. Gerçekten bir daha asla wv grubuna yanaşmayacağım. Renault al kafanı yorarsa git sanayide yaptır . bune ya! 1300 Bir de :(  tuş bu ya. 
Hava /polen / yakıt filtrelerini kendim değistiriyorum ama ., 

Bu tip direksiyon sökme / demontaj işlerinden ben anlamıyorum.

Yukarda  açıklama yapan forum üyelerinden nelere dikkat etmek lazım iyice bilgiyi alın öyle sökün....

Sökerken kırma dökme olmasın

Upvote 0
[mention=4688]bunyamin81[/mention] vallahi bravo. sökme videoları gördüm ama güvenemedim kendime. Bu arada çalışmayan tuşların ışıkları da yanıyor. ama fonksiyonlar çalışmıyor. Airbag sökmüşsünüz. sonra soket dediğiniz tam olarak nerededir ? Ben sadece airbag in sarı renklı soketını gordum vıdeolarda tus takımın bır soketını goremedım.
bir video onerınız varsa süper olur. 1700 TL gibi sayılardonuyor etrafta canım sıkıldı.
Sarı soketi çıkarttığınızda göbek kendini bırakmıyor zaten hafifçe kendinize doğru çekseniz tutan kablodan anlayacaksınız soketin yerini. Sarı soketin karşı çaprazında kalıyor.

Şu videoyu izlerseniz yaparsınız

Upvote 0

[mention=4612]Savatage[/mention] Ya şu soket söküp takma işini denemek istiyorum. Aracımda zaten bir de kronik olan aracı p konumunda terk et uyarısı var. 800 de ona istediler. Hayatta vermem bu paraları. Gerçekten bir daha asla wv grubuna yanaşmayacağım. Renault al kafanı yorarsa git sanayide yaptır . bune ya! 1300 Bir de [emoji20] tuş bu ya. 
İstanbulda iseniz yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince

Upvote 0

Geri
Üst Alt