Golf 7 Ön Cam değişimi

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam, biliyorsunuz yeni golf alma arefesindeyim ve sorularım olacak demistim. Sağolun herkes gerçekten çok yardımcı oluyor teşekkurler.

Ben arkadasimin golfunu alicam. Ön cami silecek cok fena cizmis, ozellikle gecenve yagmurlu suruste isik kirildigi icin gorusu engelliyor. Simdi arkadasimda eureko kasko var ve senede bir cam degisim hakki var. Dogus oto maslaga gittim. 2000tl cam 700 tl iscilik. 2700 tl tramer girer ama kasko bozulmaz dedi.

Cam kasko bozulmadan degisecegi icin tramere girmemesi gerekmez mi?. Bazilari özel serviste degisirse replika takarlar tramere girmez diyor. Sizce ne yapayim. 

Arac 2014 highline golf.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Nisay67 Tramer konusunda artik vatandas bilinclendi, bu galericilerin tuzagina artik kimse düsmüyor, birakin cami arabanin kapisi degisse sifirdan farki olmamasi lazim cünkü vidali parca sonucta, orjinal ile degismis ise sorun olmaz güvenlik acisindan, tramer konsunu kafaya takmayin, vidali-tak cikar parcalarda trameri sorun eden ölücüdür-galericidir-dolandiricdir, uzak durmak lazim

Upvote 0

@krym siz kapı ayarları fabrikada yapılmış bir araç ile, sürekli ruzgar sesi ve yağmur suyu alan serviste 15-16 yaşında bir personelin taktığı ve ayarını yaptığı kapısı olan araca aynı rakamı verirmisiniz?

Upvote 0
@krym siz kapı ayarları fabrikada yapılmış bir araç ile, sürekli ruzgar sesi ve yağmur suyu alan serviste 15-16 yaşında bir personelin taktığı ve ayarını yaptığı kapısı olan araca aynı rakamı verirmisiniz?
Neden 15,16 yaşında personel takıyor. Siz nerede yaptırıyorsunuz araçlarınızı. Merak ettim inanın. Ben şahsen boya değişen takıntısı olmayan birisiyim. Cam değişmiş kaput boyanmış. İstanbulda yaşıyorum. Saatli bomba . Kim nereden gelecek vuracak korkusu. O yüzden ben yapacağıma benden önce yapılmış olsun kazası diyorum. 

Upvote 0
@İlker34 yetkili servise kelli felli ustalar elinde çay ile dolaşıp genelde bu tür işleri staj için orda bulunan 15-16 yaşındaki öğrencilere yaptırıyor, o sebeple de sizin servis kısmına girmenizi istemiyorlar.

Upvote 0
@Serkanasn Sifir arabamin kapi ayari bozuk, yemisim fabrikayi

Aracın kapısını açın menteşe yerlerinin orta kısmına denk gelen yerlerde yuvarlak plastik tıpalar var çektiğinizde altında alyan pinler göreceksiniz.O pinlerin üzerinde boyalarda hafif kalkmalar görme ihtimaliniz yüksek.Kapı ayarları fabrikada takılıp boyandıktan sonra tekrar yapılıyor.Şimdi her boyası kalkık pin var diye araca kapı değişmiş muamelesi mi yapalım?Alırken ben gelsem kapısı değişmemiş araca bunu gösterip ucuza kapatmaya çalışsam hakka girmiş olmuyor muyuz?İşi bilende bilmeyen de anlamadığı işte muhalefet yaparsa piyasa böyle içinden çıkılmaz saçma sapan bi hal alır.Berberi de araba alıp satıyor kasabı da işsiz güçsüz takılıp elinde üç kuruş parası olan da.Sonra da fiyat kırmak için saçma sapan bahaneler uydurup olur olmaz şeyleri bahane gösteriyor.Emek göstermek lazım bişeyler katıp farkındalık yaratıyorsa bir araç ozaman bi anlamı oluyor istediğiniz paranın.

Bi anımızı paylaşayım,

Seneler önce müşterimizden hb opel astra aldık 2002 model.Km 20 binlerde falan çiçek gibi araba tekstil firmasının sahibinin arabası.Bakımları bizim dükkanda yapılıyor herşeyini biliyoruz.Arabayı satılığa çıkarınca biz aldık.Daha sonra da babam altunizade papyon oto pazarına götürdük satacağız 1 ay sonra falan.Biri geldi al satçı belli.Cam fitilin üstüne yıkamacı suyu fazla yanaştırmış hafif bi zedelenme var.Başladı hikaye yazmaya tabi babamda mesleğini söylemiyor.Bu araba önden darbe almış kaput kalkmış cam fitilin oraya girmiş bu araba kazalı istediğinin 5 bin altını veririm :) Babam durdu durdu kardeşim senin yaşın kadar meslekte ustalığım var benim bu araba da gram boya darbe yok çamur atarak fiyatı öldürüyorsun gel biz bunu yetkili servise götürelim baksınlar dediğin gibi çıkarsa ruhsatı noterde üstüne bedavaya devredeceğim ama boyasız çıkarsa da boynuna bi tabela asıp arabanın önünde ben şark kurnazıyım diye akşama kadar haftaya bekleyeceksin kabul mü diye.Adam abi kusura bakma usta olduğunu bilmiyordum bana öyle gelmiş demekki deyip arkasına bakmadan uzaklaştı.

Upvote 0
ön cam değişiminde her firma farklı davranıyor . Benim ön cam değişti ancak tramere işlemedi ayrıca işlese de çok sorun değil. siz yazılanlara bakmayın serviste orjinal cam ile değişimi gerçekleştirin

Upvote 0
@driver_can kapı ayarını kapı karşılığının ayarı ile oynayıp yaptırıyorum ben genelde, neyse konumuz bu değil bir kapının değiştiğini anlamak için orasını burasını sökmeye gerek yok işten anlayan usta zaten kapıyı açıp gerekli noktalara baktığında kapının GERÇEKTEN değişip değişmediğini anlıyor zaten, buradaki mesele gerçekten hasar alıp değişen bir kapının araçta değer duşüklüğü yaratıp yaratmayacağı, siz gerçekten hasar alıp kapısı değişmiş bir aracı hiç hatasız olan bir araçla aynı rakama alirmiydiniz?

Upvote 0
@Serkanasnmevzu kapısı değişmiş aracı aynı fiyata almak değil ki  ben almam o net...sizin cam değişirse araç pertten dönme muamelesi görür diye camı değiştirmeyin öyle kullanın diye tavsiyede bulunmanız.Dsg kullananlarda bi zamanlar farklı bi konumdaydı araç sorunluydu alınmazdı o fark verilmezdi.Ama dönüp dolaşıp yine dsg de kesişiyor yollar.Zevk alıp almamanız o tamamen kullanıcıyı ilgilendirir.Piyasanın benimsediği genel bir kanı var sizde ona uymak zorunda kalıyorsunuz.Sert ve keskin fikirleriniz var ama sadece size doğru gelen herkes herşeyi doğru bilemez bunu unutmayarak forum ortamında paylaşımlar yapmak daha doğru olacaktır.5 ay önce @mbonat adlı arkadaş 7.5 kasa araç aldığında umarım 120-125ten fazla vermemişsinizdir yazdınız ki 7,5 kasanın taklalısının o paraya alınamadığını sizde gayet iyi biliyordunuz adam 140a almış 3-5 fazla vermiş bende 6 aya zaten fazlasıyla çıkarır yazdım şuan 160tan aşağıya bulmak imkansız.Mevzu akıl karıştırmak insanların heveslerini kırmak aldığı sattığının peşinden acaba mı diye düşündürmekse yada dalgaya almaksa herkes en kralını yapar bu forumda o kadar zekaya sahip.Ama gerek yok...

Upvote 0
Konu nerelere gelmiş. Simdi her iki dusuncedeki arkadaslarda haklilar. 2015 leonumu gecen ay sattim. Arabamda expertizde sifir boya vardi. Ama tramerde 500 tl gorubuyordu. Alacak olan arkadas istanbulda ne kadar yetkili seat servis varsa arabayi goturdu sordurdu illa o 500 tramer nedir diye. Boyasiz arabayi satana kadar canim cıkti. Simdi cam mevzusunu niye dusundugumu anlarsiniz. Yarin eureko sigortayi tekrar arayip detayi ogrenip yarin yetkili servise arabayi birakcam. O cam oyle binilecek gibi degil cunku. Gorus cok bozuk. 

Upvote 0
Konu nerelere gelmiş. Simdi her iki dusuncedeki arkadaslarda haklilar. 2015 leonumu gecen ay sattim. Arabamda expertizde sifir boya vardi. Ama tramerde 500 tl gorubuyordu. Alacak olan arkadas istanbulda ne kadar yetkili seat servis varsa arabayi goturdu sordurdu illa o 500 tramer nedir diye. Boyasiz arabayi satana kadar canim cıkti. Simdi cam mevzusunu niye dusundugumu anlarsiniz. Yarin eureko sigortayi tekrar arayip detayi ogrenip yarin yetkili servise arabayi birakcam. O cam oyle binilecek gibi degil cunku. Gorus cok bozuk. 
Siz o 500 TL tramer kaydının neden kaynakladığını alıcıya açıklayamadıysanız yada sizde 2.el alıp bilmiyorsanız sebebini araştırmaktada alıcı haklı.Çünkü ortada açıklanabilen bir durum yok.Bu kadar dert ediyorsanız cebinizden ödeyeceksiniz ilerde sorun olması aman kaydı olması diye.Ama bu kezde neden tramerde gözükmüyor belki başka parçaları da değiştirdiniz diyen bir rahatsıza denk gelirsiniz.Alıcısı illaki çıkar.Her malın bi kısmeti vardır ağır kusurları olmadıktan sonra.Yeterki izah edilebilsin.

Upvote 0
@driver_can ön camı değişmiş bir aracı ben almam o sebeple kimseye de tavsiye etmem değişmiş aracı almayı da değiştirmeyi de, su mu alacak ses mi yapacak düzgün oturacak kı döşeme zarar görecek mi gibi bir çok soru işaretlerini var, geçenlerde bir arkadaşın jettasının silecek düzgün silmiyor diye silecek aldık servisten yine düzgün silmeyince aslında sorunun silecekte değil camın montajından kaynaklandığı ve gonyesinin düzgün olmadığı ortaya çıktı, işin eğlenceli tarafı ise bu cam hatalı montaj yapılmış bir camı doğru düzgün takamiyorlar diye serviste kontrolü yapan usta laf ederken camın daha önce o serviste değişmiş olduğunu öğrenmemiz oldu🤣

Upvote 0
Neyse burda herkes herseyin zaten uzmanı olmuş o sebeple bizim gibi çıraklar birşey söylemesin sizinde parlak fikirlerinize gölge düşmesin, dsg konusuna gelince ben hala aynı yerdeyim keyifsiz tatsız bir halde araç kullanmak isteyenler için birebir, araç dediğin manuel olur aracımın dsg olması ne bu gerçeği ne de otomatik araçlar hakkındaki düşüncemi değiştirmediği gibi daha da pekistirdi.

bu arada camın yetkili yada yetkisiz bir yerde değişmesine gelirsek eğer değiştirmek mecburiyse camı alıp işi cam montajı olan biryerde yaptırmak daha mantıklı, 3 servisin saatlerce uğraşıp çözemediği sorunumu sadece laptop ile 3-4 dk da sanayide çözdürdüğüme dair konu oluşturmuştum oraya bakabilir dileyenler.

Upvote 0
@driver_can ön camı değişmiş bir aracı ben almam o sebeple kimseye de tavsiye etmem değişmiş aracı almayı da değiştirmeyi de, su mu alacak ses mi yapacak düzgün oturacak kı döşeme zarar görecek mi gibi bir çok soru işaretlerini var, geçenlerde bir arkadaşın jettasının silecek düzgün silmiyor diye silecek aldık servisten yine düzgün silmeyince aslında sorunun silecekte değil camın montajından kaynaklandığı ve gonyesinin düzgün olmadığı ortaya çıktı, işin eğlenceli tarafı ise bu cam hatalı montaj yapılmış bir camı doğru düzgün takamiyorlar diye serviste kontrolü yapan usta laf ederken camın daha önce o serviste değişmiş olduğunu öğrenmemiz oldu🤣
Hocam kapısı açılmış arabayı da almamak lazım bu düşünce ile. Hele kaput açıldı ise yakalım arabayı :)  

Ön cam değişimi basit bir olay. Yetkili serviste değişti mi hiçbir sorun yaşamazsınız. 

Upvote 0

İki araç aynı donanımda olsun ikisi aynı fiyatta ve temizlikte olsun birinin camı değişmiş olsun birinin değişmemiş olsun burdaki herkes değişmemiş olanı alır .

Ön cam ile birlikte kaput vb değiştiyse o aracı alırken özellikle dikkat ederim ön tarafta boya yoksa cam değiştiyse benim açımdan sıkıntı yok . 

Ön cam kitabına uygun şekilde değişimi yapıldığı sürece sıkıntı olacağını zannetmiyorum .

Başıma gelen olayı söyleyeyim arkadaşımın f20 sinin ön camını değiştirmişler sensörün jelini takmamışlar sensör düzgün çalışmıyordu cam değişiminde sensörün jeline özellikle dikkat edilmeli . Trimlerin düzgünce sökülüp takılmasına dikkat edilmeli bunların hepsi düzgün ustaya çıkıyor . 

E90 aracımızın camına taş gelmişti değiştirmiştik bi sıkıntısı yok geçenlerde yıkamacı camdaki kiri çıkartıcam diye çok yakından tazziği tutunca camda tırnağa gelecek çizik oluşturdu . Yine değiştirmeyi düşünüyoruz fakat ön camdaki air80 cam filmine kıyamıyoruz 😊

Her araba alınır satılır yeterki ona göre fiyatı olsun . Herşey takılır değişir yeterki düzgün usta ve düzgün parça olsun .

Upvote 0

Geri
Üst Alt