Golf 7 Ön Cam değişimi

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam, biliyorsunuz yeni golf alma arefesindeyim ve sorularım olacak demistim. Sağolun herkes gerçekten çok yardımcı oluyor teşekkurler.

Ben arkadasimin golfunu alicam. Ön cami silecek cok fena cizmis, ozellikle gecenve yagmurlu suruste isik kirildigi icin gorusu engelliyor. Simdi arkadasimda eureko kasko var ve senede bir cam degisim hakki var. Dogus oto maslaga gittim. 2000tl cam 700 tl iscilik. 2700 tl tramer girer ama kasko bozulmaz dedi.

Cam kasko bozulmadan degisecegi icin tramere girmemesi gerekmez mi?. Bazilari özel serviste degisirse replika takarlar tramere girmez diyor. Sizce ne yapayim. 

Arac 2014 highline golf.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tramere gözüküp gözükmeyeceğinin en net bilgisini kasko yaptırdığınız sigorta şirketini arayarak veya mail aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz. Tramerde cam kırılması olarak gözüküyordu sanırım, bu sorun teşkil edecek bir durum değil bence. 
Yan sanayi cama para vermeye değmez. Orjinal olsun kafa rahat olsun.

Upvote 0
Aralık ayi basında bende çatlak oluştu forumda hatta resimli olarak konusu vardı sompo japandan yaptırdım tramere girip girmemesi benim için önemli değildi zaten çünkü cam değişimi yanı faturası da var yetkili servisten. Fakat servisin dediği artık serviste yapılan bütün işlemlerin tramerde gözükeceğini söylemişti ben önemsemedim.

Upvote 0
Yetklide yapılan işlem görünürse, özelde yapılan işlem de tramerde görünür.

Ayrıca cam değişmi tramerde görünse ne olur görünmese ne olur.

Upvote 0
@Nisay67

Hocam ön camı değiştirmiş birisi olarak tavsiyem serviste orjinal cam ile değiştirin. Tramere yansıyacaktır ön cam değişimi olarak. Bu sebeple sonradan satarken sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorsanız alcak kişi varsın almasın. 

Ön cam değişiminde önemli olan işçiliktir. Tavan döşemesine ve yan çıtadaki döşemelerde zarar verebiliyorlar. Ayrıca cam tavan arsa araçta, ön cam ile cam tavan arasında bir fitil var onunda mutlak suretle değişmesi gerekiyor. 

Kasko poliçesinde ayrıca orjinal cam muafiyeti varsa bedelin %25 ini arkadaşınız ödeyecektir.

Upvote 0
Arkadaşlar selam, biliyorsunuz yeni golf alma arefesindeyim ve sorularım olacak demistim. Sağolun herkes gerçekten çok yardımcı oluyor teşekkurler.

Ben arkadasimin golfunu alicam. Ön cami silecek cok fena cizmis, ozellikle gecenve yagmurlu suruste isik kirildigi icin gorusu engelliyor. Simdi arkadasimda eureko kasko var ve senede bir cam degisim hakki var. Dogus oto maslaga gittim. 2000tl cam 700 tl iscilik. 2700 tl tramer girer ama kasko bozulmaz dedi.

Cam kasko bozulmadan degisecegi icin tramere girmemesi gerekmez mi?. Bazilari özel serviste degisirse replika takarlar tramere girmez diyor. Sizce ne yapayim. 

Arac 2014 highline golf.
Tramere girer. Girmesi de kötü bişey değil ayrıca. Serviste kendi cebinizden yaptırsanız da kayıt altına alacaklar zaten. Bir de şöyle düşünün.. İkinci el araba alacaksınız. Tramer temiz, herşey normal, satın aldınız. Daha sonra ön camdan su aldı ve servise gittiniz. Servis camın orjinal olmayıp sonradan değiştiğini söyledi.. vs.vs. Yani en güzeli serviste kaskonun verdiği avantajı kullanarak yaptırmanız.

Upvote 0
@Nisay67 değiştirmeyin öylece kalsın, önünüzü görmek biraz zor olur ama tramer kaydı olunca pert muamelesi göreceğinden dolayı sizin yerinizde olsam böylece binerdim.

Upvote 0
@Nisay67 değiştirmeyin öylece kalsın, önünüzü görmek biraz zor olur ama tramer kaydı olunca pert muamelesi göreceğinden dolayı sizin yerinizde olsam böylece binerdim.
Ön cam değişti diye pert muamelesi gösterecek kişiyi bir miktar döverim bi daha aklı başına gelir.Zaten serviste her yerinin resimlerini çekiyorlar kaskoda da kısmi hasar cam kırılması yazıyor neyin pert muamelesi.Bu her tarafı güneş yanığı kel tavuğa dönmüş arabaya o halde aman boyalı demesinler diye binmeye benziyor.Araba da boya kalmamış boyasız cidden😀😀

Upvote 0
@driver_can vahşi piyasa böyle sevgili can.

bugun alıcıysan yarın satıcısın, tramerde 50 krş kayıt dahi olsa o araç pertten dönme oluyor bir şekilde.

Upvote 0
Arkadaş bu tramer işi çok büyüdü bizim millet arasında, tamam kimse demiyor gidin pert alın dağılmış araç alın diye ama cam değişti diye yan ayna değişti diye almayan kişilere araba satılmaması gerekiyor. 2. El alıyorsun sonuçta araba bu, bayiden 0 aldığın araba trafiğe çıktığı ilk gün pert olabiliyor garantisi yok bu işin. 5 10 senelik araçlarda kusursuzluk aramak tam bir saçmalık. İnsanlar böyle şeylerden dolayı kırık camını bile değiştirmeye çekiniyor kırık mı binsem diye düşünüyor işin geldiği boyuta bakın. 

Upvote 0
Ben serviste kaskodan değiştirdim orginal cam ile, tramer kaydı olur dedi hem servis hem sigorta şirketi, ama cam değişimi yazar dediler. Çok sorun değil önemli olan orginal camdı.

Upvote 0
@driver_can vahşi piyasa böyle sevgili can.

bugun alıcıysan yarın satıcısın, tramerde 50 krş kayıt dahi olsa o araç pertten dönme oluyor bir şekilde.
Saçmalıktan öte bişey değil katılmıyorum görüşüne araçta cam değişti diye pert muamelesi yapmam da yaptırmam da.Bayiden sıfır alıp çıkar çıkmaz da cama bişey gelip çatlayabilir.3 parça boyalı 2 parça değişmiş araçla aynı muameliyi kimse göstermez.Bu biraz fikri neyse zikri odur düşünce yapısında olanlara ait düşünceler.

Upvote 0

Ben defalarca ön cam değiştirdim. Şu an kullandığım araç hariç hepsini sattım. Hiç sorun yaşamadım. Kayıt açılmadan yapılsın istersen hocam , en güzel yol servisten camı alıp dışarıda taktır. Ben nir defa onu yaptım. 200 tl montaja ödedim

Upvote 0

Geri
Üst Alt