1.4 tsi mı yoksa 1.6 dizel mi?

ermanviolins

Yeni Üye
İsim
erman baba
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda golf almayı düşünüyorum. Yılda 5-7  bin km anca yaparım. sizce 1.4 tsi mı 1.6 dizel mi almalıyım?

1.4 tsi alıp lpg taktırmak mı 

1.4tsi benzinli kullanmak

1.6 dizel kullanmak.

Sizce yakıt tüketimleri nasıl olur 3 ünün ?

@ermanviolins öncelikle hoşgeldiniz. 

Yılda 5-7 bin km yapacaksanız kesinlikle tsi daha mantıklı. 

5 yıl  Golf 7 1.4 Tsi kullandım, şimdi alacak olsam yine Tsi alırım... Yeni çıkan Golf 8 de Tdi seçeneği olmayacak. yani aklın yolu  Tsi  diyor :)

@ermanviolins Tabii ki TSI almanız en mantıklısı, yalnız TSI a LPG takmak bence uygun bir seçenek değil, önerilmeyen bir uygulama.

1.4 TSI işinizi rahatlıkla görür. LPG hem maliyetli hemde yeterince ekonomik olmayacaktır. LPG yerine Dizel düşünülebilir ama sonuç olarak yılda 5-7K kilometre için tartışmasız 1.4 TSI

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda golf almayı düşünüyorum. Yılda 5-7  bin km anca yaparım. sizce 1.4 tsi mı 1.6 dizel mi almalıyım?

1.4 tsi alıp lpg taktırmak mı 

1.4tsi benzinli kullanmak

1.6 dizel kullanmak.

Sizce yakıt tüketimleri nasıl olur 3 ünün ?

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

yilda 25 bin km alti tsi, lpg icin tofas>>>Egea hb cok ideal olur lpg icin, ayrica atmosferik motor.

TDI-TSI arasindaki bakim-vergi masrafi farki ile 6 depo benzin alirsiniz, bu benzinlede 4000-4500km yaparsiniz, yani sizin TDI almaniz FACIA olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ermanviolins yılda 7-8 bin km için hiçbirşey almayıp heryere taksi/helikopter ile giderseniz dahi daha uyguna gelir.

Normalde yılda 7000-8000 km yapıyordum (Polo 1.4 var iken) dedim ibreye bakmak istemiyorum diye gittim golf 1.6 tdi aldım Temmuz da aldım su an 6 ayda tam 12000 km yapmışım 😁

Yanı tdi alınca da aynı km gidilmiyor ha bire geziniyor gibi sanki fakat bundan sonra TSİ bi araç düşünürüm ileride sanırım.

Yılda 15.000 km de yapsan tsi derdim. Hem 1.6 tdi hem 1.4 tsi kullanmış biri olarak tsi diyorum.

Geri
Üst Alt